Jean Paul Gaultier lakástextilben utazik

Olvasási idő kb. 2 perc

Gaultier a Lelievre-vel készíti csíkos és csipkés függönyeit,párnáit. Kíváncsiak vagyunk drágább lesz-e, mint a 70 ezer forintos Gaultier-Perla bugyi.

Jean Paul Gaultier lakástextillel és kiegészítőivel bővíti birodalmát. A WWD értesülései szerint a francia tervező a speciális szöveteket gyártó Lelievre-vel kötött szerződést. A párizsi székhelyű cég függönyöket, párnákat, takarókat forgalmaz más, Gaultierhez hasonló, lakástextilben is utazó divatháznak, többek között a Missoni Home-nak, a Sonia Rykiel Maison-nak és a Kenzo Alacantra Maison-nak.

„Az én szakmám az öltözködés művészete, melynek bevált részleteit plántálom át a lakberendezés és textíliák világába” – mondta Gaultier az érdekesnek ígérkező projectről. A tervező és a Lelievre közös, nyolcféle textíliából álló kollekcióját a tervek szerint szeptemberben dobják piacra. Kíváncsiak vagyunk, hogy a függönyöknél és párnáknál visszaköszönnek-e a Gaultier védjegyének számító tengerészcsíkos, csipkés és tetoválásra emlékeztető motívumok vagy egy egészen más hangulatvilágot képzel el a tervező az otthonunkba.

Jean Paul Gaultier egyébként tavaly nyáron ünnepelte a márka fennállásának 35. évfordulóját, amelynek tiszteletére a montreali Museum of Fine Art-ben ingyenes kiállítást is rendeztek a designer munkáiból From the Sidewalk to the Catwalk címmel. Ezzel persze nem értek véget az izgalmak, idén tavasszal ugyanis átvette Karl Lagerfeldtől a kreatív igazgatói posztot a Diet Coke-nál, ahol a limitált szériás trendi üvegekre Madonna kilencvenes évekbeli erotikus és sikkes korszakát választotta témául. A tavaszi-nyári szezonra pedig a hatvan éves Gaultier az olasz La Perlával közösen még egy provokatív és drága fehérnemű kollekciót is piacra dobott. „A fehérnemű az életem része, az én kollekcióimban is mindig megtalálható. A La Perlában megtaláltam a tökéletes partnert.” – nyilatkozta Gaultier a 70 ezer forintos bugyit áruló luxusmárkáról.

Jean Paul Gaultier az haute couture shown
Fotó: Pascal Le Segretain / Europress / Getty
Dogz fesztivál

Jön a DOGZ Fesztivál: te ott leszel?

Május elsején minden eddiginél nagyobb területen várja a kutyásokat és a leendő kutyásokat a DOGZ Fesztivál a Városligetben: közösségi élményt, szórakoztató és szakmai programokat egyaránt kínál az esemény. Falkaséták, kutyás futás és vándor vurstli is várnak a fesztiválon, amelyre a helyszínen levásárolható, 1000 forintos belépő megváltása mellett léphetsz be. Emellé még ajándék is jár! Ugye találkozunk?

A regisztrációt és a programot ezen a linken találod.

hirdetés

bb
bb
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Életem

Ezért nem tudod soha kipihenni magad a szabadságod alatt

Ismerős lehet az érzés, hogy hiába vagy végre szabadságon, mégsem tudsz igazán kikapcsolni. Hiába nincs meeting, határidő vagy e-mail, a fejedben valahogy mégis tovább pörög a munka. Ennek oka az, hogy tartós stressz után az idegrendszer nem áll vissza azonnal nyugalmi állapotba.

Életem

Ha nem akarsz sokat porszívózni, ilyen kutyákat válassz

Egyre többen keresnek olyan kutyafajtát, amelyik nem vedlik, akár egy allergiás családtag, akár a tisztább környezet iránti vágy miatt. Bár teljesen vedlésmentes kutyus nem létezik, ezzel a 7 fajtával megkímélheted magad a napi takarítástól.

Mindennapi

Bármikor megismétlődhet a solymári eset: ezekre a fegyverekre nem kell engedély

Kedden egy 71 éves férfi engedély nélkül tartható légpisztolyával véletlenül belőtt a solymári Kék Óvoda ablakán galambvadászat közben, a lövedék az alvó kisgyerekek között csapódott a falba. A rendőrség a férfit pár órán belül elfogta, és súlyos testi sértés kísérlete miatt indított ellene eljárást, mivel a leadott lövés akár szemkilövésre is alkalmas lett volna. Az eset kapcsán megnéztük, milyen fegyverek tarthatók engedély nélkül Magyaroszágon.

Életem

Lehet, hogy a te családodról is jelentettek: ez derülhet ki az ügynökaktákból

Az „ügynökakták” szó úgy él a közbeszédben, mintha valahol létezne egyetlen nagy, titkos lista, amelyből egyszer majd kiderül, kik működtek együtt a kommunista rendszerrel, ki volt besúgó és ki nem. Az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára szerint nem egyszerűen listákról van szó, hanem az egykori állambiztonság teljesebb iratvilágáról, hálózati, operatív, megfigyelési, nyilvántartási és más iratokról.