Megnéztük, mit bírnak a saját márkás pelenkák

Olvasási idő kb. 5 perc
Google Állítsd be, hogy a Dívány az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nyolc bolt saját márkás pelenkáját teszteltük nagy mennyiségű festékes vízzel, sok szerepelt jól.

Azokat a saját márkás pelenkákat teszteltük, amelyek egy előző posztunkban, a pelenkakörképben is szerepeltek. Minden pelenka azonos méretű volt, ötös.

A pelenkákra ruhafestékes vizet öntöttünk, mindegyikre hasonló mennyiséget. Első körben egy deciliter folyadékot kaptak, majd pár perc múlva még további 4-5 decivel locsoltuk meg őket. Kis várakozás után konyhai papírtörlőt nyomtunk rájuk, hogy meg tudjuk állapítani, mennyi folyadékot engednek vissza magukból. Egy kicsit persze kitértünk a kinézetükre és az anyagukra is. A cikk végén táblázatba csoportosítottuk a pelenkákat, legolcsóbbtól a legdrágábbig.

A pelenkákat a nevük szerinti ábécé sorrendben (nem az üzlet neve alapján) olvashatja:

Babydream, rossmann

A pelenka anyaga tökéletes, és nagyon erős gumírozása van, ami szintén elég pozitív, így kisebb az esélye, hogy bepiszkolódik a gyerek ruhája attól, ami a pelenkában lapul. Biztosan jó érzés a babának a viselete, ugyanis a víz valahogy összeáll zselészerűen a pelenkában, nem kelt hideg érzetet, és valószínőleg nem szivárog ki belőle durván a folyadék, amikor lépked a gyerek.

Az egy deciből valamennyi a papírtörlőn végezte, a további 4-5 deciből is egy csekély mennyiség maradt a papíron.

Babylove, drogerie markt

Ennek a pelenkának is nagyon kellemes a tapintása, és ez az első olyan termék, ahol nincs agyondizájnolva az anyag, pár zsiráf álldogál csak azon a részen, ahova a tapadószalagot kell rögzíteni. Ez elég pozitív dolog, tök értelmetlen a figurás pelenka. Esetleg ha hosszú úton vannak és elfelejtettek mesekönyvet vinni, a pelenkán lévő dolgokból lehet egy jó kis sztorit kreálni, már akinek van hozzá affinitása? Ebben az esteben oké, egyébként meg tényleg egy hanyagolható szempont, hogy hogy van megnyomva a pelenka.

A felöntés után (elsőre 1 dl, másodikra 4-5 dl) a pelenka megduzzadt ugyan, de semmi folyadékot nem engedett vissza! Nagyon jó árucikk, csak ajánlani tudom.

BabyTime, Penny

A pelenka anyagával nincs baj, és a vizet is jól tartja. A dm-eshez hasonlóan ezen is csak egy kis csíkban van minta, valami kakadúféle rikácsol rajta. Úgyhogy emiatt ez is megkapja a bónuszpontot, és még nem értek véget a jó tulajdonságai.

Az eslő 1 dl és a második 4-5 deci után alig-alig szivárgott a papírtörlőre folyadék, egyáltalán nem duzzadt meg(!) a pelenka, és nem nehezült el. Árban alig tér el a dm pelenkájától, szóval tényleg csak ízlés dolga, hogy melyiket veszi meg.

Mylove, Aldi

Nagyon kellemes anyaga van kívül-belül, és elképesztő módon nem engedett ki magából folyadékot! (Az auchanos volt a másik ilyen, bár az aldis valamivel jobban bírta a kiképzést.)

Összesen 5-6 deciliter festékes vizet engedtem bele, és pár perc után rányomtam a papírtörlőt. Alig egy csepp folyadék került a papírtörlőre. Hátránya, hogy eléggé megduzzad a pelenka, ennél egyáltalán nem tapasztaltam azt, mint a rossmannosnál, hogy zseléssé alakította volna át a folyadékot. Mondjuk ha tényleg csak ennyi baj van vele, ez még abszolút elnézhető, nyilván ön sem hagyná a gyerekét órákig megtelt pelenkában. Béka, kacsa, szitakötő, minden van rajta. Éljen!

PrettyBaby, Interspar

Meglepően kevés vizet engedett ki az újabb felöntés után, ez azért is érdekes, mert az első egy decit viszont nem kifejezetten tartotta vissza. Talán első menetben több időt kellett volna várnom a felitatással. Egyáltalán nem volt vizes hatása a pelenkának, amikor körülbelül fél liter vizet tartott magában, nem dagadt óriásira, és a külsején sem volt érzékelhető víz. Összességében jó terméknek gondolom, simán át tud vészelni benne a gyerek pár órát anélkül, hogy kellemetlenül érezze magát a visszaáramoló folyadék miatt. Kellemes csalódás volt a sparos pelenka.

Sleepy, Auchan

Kicsit fenntartásokkal láttam neki az „auchanos” (ami egyébként nem saját márkája az Auchannak, viszont a pelenkakörképen is ezzel a termékkel szerepelt) pelenkának, mert ez volt a legolcsóbb a teszten. Óvatosan kezdtem az öntést, féltem, hogy azonnal minden fekete lesz körülöttem, de nem!

Az első egy deciből szinte semmit, majd a további 4-5 deciliterből is csak alig-alig engedett vissza. Egy dolog van csak, ami zavart kissé: olyan szaga van a pelenkának, mint a forró melegítős gyanta szaga, ami egyébként egyáltalán nem rossz, de miért van egy pelenkának ilyen szaga? Mivel lila, zöld, sárga és piros motívumok vannak a pelenkán, lánynak és fiúnak is jó, már, ha ez egyáltalán kérdés volt.

Softino, Lidl

Az anyaga egészen érdekes, nagyon jónak semmiféleképpen sem mondanám, de olyannak sem, ami sérthetné a baba bőrét. Azonban ami nem tetszett benne az az, hogy inkább hasonlít egy nagyon nagy, vastag és kemény inkontinencia betéthez, mint egy gyerek pelenkájához. Más hasonlóval nem találkoztam a teszten. Persze, ha jól működik, ez nem kell, hogy befolyásoló tényező legyen.

Kevés folyadékot teljesen jól tartott, és a nagyobb mennyiséggel is egészen jól bírt, csak még keményebb lett tőle a pelenka, és meg is duzzadt. A lidlösnek is jár a bónuszpont az alig cicomázás miatt, ezen a pelenkán bálnák vannak a ragasztócsíknál. Úgy gondolom, ez egy közepesen jó pelenka, az ára meggyőző lehet.

Tesco loves baby, Tesco

Az első 1 decit tökéletesen tartotta magában, tényleg alig engedett vissza pár cseppet. Ez eddig nagyon szép és jó, de melyik az a gyerek, aki csak egy deciliternyi folyadékot enged ki magából három-négy óra alatt? Mert ami utána következett, az már egyáltalán nem megnyugtató: további 4 deciliter után már olyan volt a pelenka, mintha ólmot öntöttem volna bele, amikor meg rányomtam a papírtörlőt, azt is átitta a nedvesség.

Úgy vélem, ez a pelenka akkor ideális, ha csak leugranak a boltba pár percre, vagy nyáron a strandon, ha kell valami olcsó, átmeneti megoldás a fürdőpelenka és a sima között. Ezért nem fog fájni a szíve, ha rövid időn belül kell kidobnia. Az anyaga tökéletes egyébként és a mintájával sincs baj.

Üzletek szerint, maxi pelenka darabára alapján, növekvő sorrendben
üzlet neve csomag ára egy darab ára
Auchan 999 43
Tesco 1365 43
Lidl (Softino) 629 44,9
Aldi 2399 47,98
Penny 2399 47,98
dm 2499 49,98
Interspar 3299 56,88
Rossmann 2299 57,48

Elveszett harmónia

Elveszett harmónia

Előrendelhető a Dívány új könyve, az Elveszett harmónia, melynek segítségével megértheted, hogy a széthullás nem a vég, hanem a kezdet. Tóth Réka Ibolya saját módszerével mutatja meg, hogy a harmónia nem elérhetetlen vágy, hanem az az alapállapot, amelybe te is visszakerülhetsz. Önmagad megértése, valamint a QR-kóddal elérhető meditációk és testtudatos gyakorlatok segítenek a gyógyuláshoz vezető útra lépni, így megszabadulhatsz az ismétlődő mintáktól és a régi szenvedéstől.

Keresd a könyvet az Inda Press Kiadó kínálatában!

hirdetés

Becca
Becca
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Testem

Kovászos, teljes kiőrlésű vagy purpur: valóban megéri a drágább kenyeret venni?

A ropogós héjú fehér kenyér évszázadok óta a mindennapi étkezéseink alapköve, ám az utóbbi időben a pékségek polcait elárasztották a prémium kategóriás alternatívák. A kézműves kovászos, a sötétlő teljes kiőrlésű, vagy a misztikusan csengő PurPur kenyerek ára gyakran a többszöröse a hagyományos változatokénak. De a magasabb összeg mögött valóban meghúzódnak-e bizonyított egészségügyi előnyök, vagy csupán a modern marketing és a szuperélelmiszer-imázs fizetteti meg velünk a magasabb árat? Utánajártunk, mit tudnak valójában a trendi kenyérfajták, és hogyan kerülhetjük el a gyártók leggyakoribb csapdáit.

Testem

Nincsenek korai jelei, mégis tömegeket érint: innen tudhatod, hogy veszélyben van a veséd

Vesénk a nap 24 órájában szűri a vérünket, méregteleníti a szervezetünket, és szabályozza a vérnyomásunkat. Egy friss, globális elemzés sokkoló adatai szerint a krónikus vesebetegség hivatalosan is bekerült a világ tíz vezető haláloka közé. A legnagyobb veszélyt az jelenti, hogy ennek az alattomos népbetegségnek a kezdeti stádiumban nincsenek egyértelmű, fájdalmas tünetei, így milliók sétálnak az utcán úgy, hogy fogalmuk sincs róla: a veséjük már a túlélésért küzd.

Offline

Egyszerű kvíz irodalomból: tudod még fejből a memoritereket?

Két kezünk is kevés hozzá, hogy megszámoljuk, hány verset kellett fejből megtanulnunk az iskolában. Noha nem biztos, hogy ezek voltak a kedvenc költeményeink, mégis tudjuk ezeket évtizedek múlva is idézni. Kvízünkben arra vagyunk kíváncsiak, vajon te mennyire emlékszel ezekre?

Offline

Chopin halála máig rejtély – nem biztos, hogy a tbc vitte el

Frederic Chopin 1849-ben bekövetkezett halálát hivatalosan a tbc-nek tulajdonították, azonban a zeneszerző szívének későbbi vizsgálata, valamint korabeli orvosi feljegyzések hiányosságai miatt a halál pontos oka a mai napig nem tekinthető véglegesen tisztázottnak.

Offline

A pestis szülte a karantént: így alakult ki a történelem első járványvédelmi rendszere

Amikor ma a karantén szót halljuk, legtöbben a modern világjárványokra gondolunk, pedig az elkülönítés ötlete több mint hatszáz évvel ezelőtt született meg a pestis elleni küzdelem során. A középkori Európa számára a járványok láthatatlan és megállíthatatlannak tűnő ellenséget jelentettek, miközben a kereskedelem és a hajóforgalom továbbra is összekötötte a kontinens városait.

Mindennapi

Mi lesz, ha nincs nálad a telefonod? Minden, amit tudnod kell a budapesti parkolás átalakításáról

Hatalmas változás lépett életbe a fővárosi közlekedésben, hiszen július 1-jétől végleg megszűnt a készpénzes fizetési lehetőség a budapesti utcai parkolóautomatáknál. A kerületi szolgáltatók fokozatosan leszerelik a városképet elcsúfító, több mint 3300 automatát, így a várakozási díjat kizárólag mobilalkalmazással, SMS-ben vagy telefonhívással lehet kifizetni.

Önidő

Több tízezres bírság is járhat érte, ha ezzel játszik a gyereked a strandon

Sokan élvezik a természetes vizek közelségét nyaranta. Legyen szó nagy tavainkról vagy folyópartjainkról, fontos tudni, hogy számos védett állatnak is otthont adnak, többek között kagylóknak is. Bár jól mutatnak otthon a polcon, a védett kagylófajok kiemelése, elpusztítása vagy elhurcolása még abban az esetben is tilos, ha az állat már nem él, és csak a héját vinnénk haza.