Ha úgy gondolod, hogy nálad jobban senki sem ismeri a hazai településeket, akkor ez a kvíz neked való. Fejtörőnkben ezúttal ugyanis arra vagyunk kíváncsiak, hogy tudod-e, mely városban laknak (a leg)többen.
hirdetés
Minden kérdésünkhöz három lehetséges válasz tartozik, neked ezek közül kell kiválasztanod a helyeset. A megfejtésekkel nem kell kapkodnod, bőven lesz időd végiggondolni. Ha készen állsz, már kezdhetjük is!
hirdetés
(Válaszaink meghatározásához a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) 2023. január 1-jei adatait vettük alapul.)
Indulhat a kvíz
10 kérdéses játék
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Nagykanizsa
Eddig /1
találat - ez %
1. kérdés
Melyik városban laknak a legtöbben?
Pápa
Rakamaz
Nagykanizsa
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Makó
Eddig /2
találat - ez %
2. kérdés
Mely városnak a legtöbb a lakója?
Kisvárda
Hatvan
Makó
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Biatorbágy
Eddig /3
találat - ez %
3. kérdés
A három település közül hol élnek a legtöbben?
Kalocsa
Biatorbágy
Csurgó
hirdetés
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Debrecen
Eddig /4
találat - ez %
4. kérdés
Melyik városban laknak a legtöbben?
Szentendre
Debrecen
Miskolc
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Szeged
Eddig /5
találat - ez %
5. kérdés
Az alábbi hazai nagyvárosok közül melyikben laknak a legtöbben?
Pécs
Kaposvár
Szeged
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Gödöllő
Eddig /6
találat - ez %
6. kérdés
Mely város rendelkezik a legtöbb lakóval?
Füzesabony
Gyöngyös
Gödöllő
hirdetés
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Monor
Eddig /7
találat - ez %
7. kérdés
A három közül melyik városnak nagyobb a lakossága?
Monor
Aszód
Sárospatak
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Keszthely
Eddig /8
találat - ez %
8. kérdés
Hol élnek a legtöbben?
Kőszeg
Mezőkövesd
Keszthely
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Tatabánya
Eddig /9
találat - ez %
9. kérdés
A három város közül hol élnek a legtöbben?
Visegrád
Veszprém
Tatabánya
hirdetés
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Sátoraljaújhely
Eddig /10
találat - ez %
10. kérdés
A három közül melyik városnak a legnagyobb a lakossága?
Mi történt Szendrey Júliával, miután visszautasította „a nemzet özvegye” szerepét? Miért nem állt szóba egymással Babits felesége és lánya a költő halála után? A kötet nagy íróink, költőink életének legfontosabb női szereplőit helyezi a középpontba: húsz magyar múzsa élettörténetébe nyerhetünk bepillantást. Olykor felemelő, máskor tragikus női sorsok gyűjteményét tartja kezében az olvasó, amelyből kiderül: a halhatatlanságért sokszor a személyes boldogsággal kell fizetni: a kötet harmadik kiadása már a nyomdában.
A kreatinról sokáig elsősorban a testépítők és élsportolók étrend-kiegészítőjeként beszéltünk, pedig ma már egyre több nő is használja edzés, alakformálás vagy izomépítés mellett. Mégis sok a bizonytalanság körülötte: vajon hizlal? Segíthet a fogyásban? És egyáltalán van-e helye egy olyan életmódban, amely nem az edzőterem köré szerveződik?
Reggelente úgy érzed, mintha szögekbe lépnél az ágyból kiszállva? A sarokfájdalom nem csak kellemetlenség, hanem egy komoly gyulladás jele, ami sportolókat és állómunkát végzőket egyaránt gyakran érint. A jó hír, hogy a modern orvostudománynak köszönhetően már nem kell együtt élnünk a fájdalommal: mutatjuk, mi áll a háttérben, és hogyan segíthet a lökéshullám-terápia a talpra állásban.
Sokan úgy próbálnak időt spórolni a konyhában, hogy forró csapvizet használnak a főzéshez, hiszen így rövidebb idő alatt elkészülhet az étel. Ez azonban megnöveli annak esélyét, hogy ólom oldódjon ki a csapvízbe.
Ha nagy Dallas-rajongó voltál, akkor bizonyára nem okozna gondot felsorolni a szereplők magyar hangjait. Kvízükben azonban az olajvállalkozó család tagjain túl más sorozatok híres szikronhangjaira is kíváncsiak vagyunk.
Vihar csaphat le ma az ország több pontján is: miközben a Dunántúl és a délnyugati országrész egy részén még hosszabb napos időszakokra is számítani lehet, addig keleten és északkeleten záporokkal, zivatarokkal, felhőszakadással és erős széllökésekkel lephet meg a változékony időjárás.
A reformkor nagy alakjaira hajlamosak vagyunk úgy gondolkodni, mint megkérdőjelezhetetlen tekintélyekre. Pedig a magyar irodalom története korántsem mentes a személyes konfliktusoktól és az egók összecsapásától. Hozzájuk kapcsolódik például a magyar irodalom történetének egyik első plágiumügye.
Török-Illyés Orsolyát idén két filmben is láthatjuk: a Mambo maternicában egy nem kívánt terhességgel szembenéző negyvenes nőt, a Pipásban a címszereplő Pipás Pistát alakítja. Színházi előadásai – köztük például a Karsai Dániel küzdelmeit bemutató Egy tökéletes nap – fontos társadalmi kérdéseket feszegetnek. A színésznőben mindazonáltal időről időre megfordul a gondolat, hogy valami teljesen más területen próbálja ki magát.
Lucas Cranach egyik 16. századi festménye ma a londoni National Galleryben látható, de egy ritka fotó szerint egykor Adolf Hitler müncheni nappaliját díszítette. A kép múltja máig hiányos.
Több mint tízmillió diák írja meg a Gaokaot, Kína sorsdöntő egyetemi felvételijét. A június eleji vizsga idején a tesztközpontok környékén elterelik a forgalmat, korlátozzák a dudálást, és a zajos építkezéseket is felfüggeszthetik, hogy semmi ne zavarja a vizsgázókat.
A hűtlenséget követően sokféle döntés születhet egy kapcsolatban: a megcsalás utáni időszakot modellezi Szabó Borbála Házasságlabirintus című könyve az olvasó döntéseire építve.
Lesújtó képet festett a Magyarországon kapható hajolajakról a Tudatos Vásárlók Egyesületének tesztje. Az eredmény azt mutatta, hogy a legtöbb termék problémás összetevőket, köztük a hormonháztartást potenciálisan károsító sziloxánokat és allergizáló hatású illatanyagokat tartalmaz.
A biztonsági gyufától a holográfián át egészen a helikopterig számos találmányt köszönhetünk magyar feltalálóknak. De vajon felismered a neveket a világhírű találmányok mögött?
A magyar termelők 2026 májusában országszerte megnyitják a „Szedd magad” ültetvényeket. Bár a hazai fóliás eper már elérhető a piacokon, a szabadföldi szezon a következő napokban veszi kezdetét. A gazdák szerint az idei az eddigi egyik legnehezebb év, hiszen a szélsőséges időjárás és a technikai kihívások alaposan megtépázták az állományt.
Horvátország a magyarok egyik kedvenc úti célja, 2026-ban pedig már az első négy hónap számai alapján rekordév várható: nézzük, hova utaznak tömegével a magyarok!
Amikor a hormonok átveszik az irányítást, a tükör előtt állva sok fiatal hajlamos a végletekig elmenni a tiszta bőrért. Az alkoholos tonikok és a könyörtelen nyomkodás azonban csak olaj a tűzre: a szakértők szerint a tinik többsége éppen a túlzott ápolással okoz maradandó hegeket magának. Lássuk, melyek azok a népszerű, de káros módszerek, amiket azonnal el kell felejteni, ha nem akarunk rontani a helyzeten.
Június 30-án lejár az a vállalás, amelyben több nagybank ideiglenesen elhalasztotta a lakossági díjak emelését. Júliustól sok ügyfélnél magasabb számlavezetési, utalási, kártya- és készpénzfelvételi költségek jelenhetnek meg.
A magas vérnyomás nem csak a felnőttek gondja, sőt: a gyerekeknél sokszor nehezebb is észrevenni a bajt a folyamatosan változó határértékek miatt. A Szegedi Tudományegyetem szakemberei azonban kifejlesztettek egy okosalkalmazást, amely pillanatok alatt kideríti, ha egy gyerek értékei eltérnek a normálistól. Ez az apró digitális segítség kulcsfontosságú lehet az erek és a szív hosszú távú védelmében.
Nem kell feltétlenül kert ahhoz, hogy saját veteményesünk legyen. Ha jó növényeket választunk, akkor az erkélyen, cserépben is gazdag termést érhetünk el.