Ha te is a nyolcvanas évek gyermeke vagy, akkor kvízünkkel nem tudunk újat mondani. Vagy mégis? Most tesztelheted, mennyire ivódtak beléd a televíziózás történetében olyan emlékezetes retró reklámok és azok híres szlogenjei.
hirdetés
A mai negyvenesek és ötvenesek kitörölhetetlen gyerekkori emlékeihez tartoznak a retró reklámok, amelyek legtöbbjéről még ma is tudjuk, mit hirdettek. A hetvenes és nyolcvanas évek televíziós hirdetéseiért az egész család rajongott, az akkori képi megoldások, zenék és szlogenek valósággal rabul ejtették a nézőket. Szinte biztos, hogy neked is van kedvenc reklámod – de vajon a többire is emlékszel? Most bebizonyíthatod. Ha felkészültél, vágjunk is bele!
hirdetés
Indulhat a kvíz
10 kérdéses játék
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: szörp
Eddig /1
találat - ez %
1. kérdés
„Csókolom, Ági van?” – milyen terméket népszerűsített ez a reklám?
cipőkrém
szörp
étolaj
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Skála
Eddig /2
találat - ez %
2. kérdés
„Bemegyek, kijövök, de milyen jól kijövök, ha bemegyek” – melyik reklámban hangzott el ez a szlogen?
City Grill
Skála
Centrum Áruház
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Fabulon
Eddig /3
találat - ez %
3. kérdés
Mely kozmetikum volt a „bőre őre”?
Caola
Baba
Fabulon
hirdetés
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Corso
Eddig /4
találat - ez %
4. kérdés
Milyen cipőben „járt jól” a magyar a hetvenes években?
Alföldi
Tisza
Corso
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Fővárosi Takarító Vállalat
Eddig /5
találat - ez %
5. kérdés
„Sebaj, jövünk!” – tudod, kik?
Iparcikk Kölcsönző és Szolgáltató Vállalat
Állami Biztosító
Fővárosi Takarító Vállalat
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Malév
Eddig /6
találat - ez %
6. kérdés
„Szállunk rendelkezésére” – mely vállalatot reklámozták ezzel a szlogennel?
Magyar Posta
Malév
Videoton
hirdetés
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: tejföl
Eddig /7
találat - ez %
7. kérdés
„Nem lehet megunni” – mit népszerűsített az a reklám, amely ezzel a szöveggel indult?
tejföl
májkrém
kakaó
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Váncza sütőporral
Eddig /8
találat - ez %
8. kérdés
Hogyan folytatódik ez a régi reklámszöveg: „"Haladjon ön is a korral, süssön...!"?
Váncza sütőporral
Dr. Oetker sütőporral
magyar sütőporral
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: instant kakaó
Eddig /9
találat - ez %
9. kérdés
„Mi az, amit iszol?” – mit hirdetett az a reklám, amelyben elhangzott ez a kérdés?
őrölt kávé
málnaszörp
instant kakaó
hirdetés
A válasz helyes!
Ez most nem jött össze.
A helyes válasz: Volánbusz
Eddig /10
találat - ez %
10. kérdés
„Biztonság, luxus, kényelem minden kilométeren” – mit reklámoztak ezzel a szlogennel?
0-4 pont: Te vagy nagyon fiatal voltál a retró reklámok idejében, vagy egyáltalán nem is érdekelt akkoriban a televízió. Lehet, hogy jobban sikerülne a filmes duó kvízünk?
5-7 pont: Még messze nem tökéletes, de már elég közel állsz ahhoz, hogy a legjobbak között légy. Legalább ennyi izgalmat ígér az irodalmi klasszikusokról szóló fejtörőnk is – kipróbálod?
8-10 pont: Ez igen, gratulálunk! Semmi kétség nem fér ahhoz, hogy te rajongtál ezekért a reklámokért.
Mi történt Szendrey Júliával, miután visszautasította „a nemzet özvegye” szerepét? Miért nem állt szóba egymással Babits felesége és lánya a költő halála után? A kötet nagy íróink, költőink életének legfontosabb női szereplőit helyezi a középpontba: húsz magyar múzsa élettörténetébe nyerhetünk bepillantást. Olykor felemelő, máskor tragikus női sorsok gyűjteményét tartja kezében az olvasó, amelyből kiderül: a halhatatlanságért sokszor a személyes boldogsággal kell fizetni: a kötet harmadik kiadása már a nyomdában.
A reformkor nagy alakjaira hajlamosak vagyunk úgy gondolkodni, mint megkérdőjelezhetetlen tekintélyekre. Pedig a magyar irodalom története korántsem mentes a személyes konfliktusoktól és az egók összecsapásától. Hozzájuk kapcsolódik például a magyar irodalom történetének egyik első plágiumügye.
Török-Illyés Orsolyát idén két filmben is láthatjuk: a Mambo maternicában egy nem kívánt terhességgel szembenéző negyvenes nőt, a Pipásban a címszereplő Pipás Pistát alakítja. Színházi előadásai – köztük például a Karsai Dániel küzdelmeit bemutató Egy tökéletes nap – fontos társadalmi kérdéseket feszegetnek. A színésznőben mindazonáltal időről időre megfordul a gondolat, hogy valami teljesen más területen próbálja ki magát.
Lucas Cranach egyik 16. századi festménye ma a londoni National Galleryben látható, de egy ritka fotó szerint egykor Adolf Hitler müncheni nappaliját díszítette. A kép múltja máig hiányos.
Több mint tízmillió diák írja meg a Gaokaot, Kína sorsdöntő egyetemi felvételijét. A június eleji vizsga idején a tesztközpontok környékén elterelik a forgalmat, korlátozzák a dudálást, és a zajos építkezéseket is felfüggeszthetik, hogy semmi ne zavarja a vizsgázókat.
A hűtlenséget követően sokféle döntés születhet egy kapcsolatban: a megcsalás utáni időszakot modellezi Szabó Borbála Házasságlabirintus című könyve az olvasó döntéseire építve.
Lesújtó képet festett a Magyarországon kapható hajolajakról a Tudatos Vásárlók Egyesületének tesztje. Az eredmény azt mutatta, hogy a legtöbb termék problémás összetevőket, köztük a hormonháztartást potenciálisan károsító sziloxánokat és allergizáló hatású illatanyagokat tartalmaz.
A biztonsági gyufától a holográfián át egészen a helikopterig számos találmányt köszönhetünk magyar feltalálóknak. De vajon felismered a neveket a világhírű találmányok mögött?
A magyar termelők 2026 májusában országszerte megnyitják a „Szedd magad” ültetvényeket. Bár a hazai fóliás eper már elérhető a piacokon, a szabadföldi szezon a következő napokban veszi kezdetét. A gazdák szerint az idei az eddigi egyik legnehezebb év, hiszen a szélsőséges időjárás és a technikai kihívások alaposan megtépázták az állományt.
Horvátország a magyarok egyik kedvenc úti célja, 2026-ban pedig már az első négy hónap számai alapján rekordév várható: nézzük, hova utaznak tömegével a magyarok!
Amikor a hormonok átveszik az irányítást, a tükör előtt állva sok fiatal hajlamos a végletekig elmenni a tiszta bőrért. Az alkoholos tonikok és a könyörtelen nyomkodás azonban csak olaj a tűzre: a szakértők szerint a tinik többsége éppen a túlzott ápolással okoz maradandó hegeket magának. Lássuk, melyek azok a népszerű, de káros módszerek, amiket azonnal el kell felejteni, ha nem akarunk rontani a helyzeten.
Június 30-án lejár az a vállalás, amelyben több nagybank ideiglenesen elhalasztotta a lakossági díjak emelését. Júliustól sok ügyfélnél magasabb számlavezetési, utalási, kártya- és készpénzfelvételi költségek jelenhetnek meg.
A magas vérnyomás nem csak a felnőttek gondja, sőt: a gyerekeknél sokszor nehezebb is észrevenni a bajt a folyamatosan változó határértékek miatt. A Szegedi Tudományegyetem szakemberei azonban kifejlesztettek egy okosalkalmazást, amely pillanatok alatt kideríti, ha egy gyerek értékei eltérnek a normálistól. Ez az apró digitális segítség kulcsfontosságú lehet az erek és a szív hosszú távú védelmében.
Nem kell feltétlenül kert ahhoz, hogy saját veteményesünk legyen. Ha jó növényeket választunk, akkor az erkélyen, cserépben is gazdag termést érhetünk el.
Nem attól lesz valaki tudatos a pénzügyeiben, hogy minden apró örömről lemond, inkább attól, hogy észreveszi, mire megy el feleslegesen a pénze. Egy rég nem nézett streaming-előfizetés, egy késve befizetett számla késedelmi kamata vagy egy hirtelen felindulásból rendelt ruha külön-külön nem tűnik nagy kiadásnak, de ismerjük a mondást: sok kicsi sokra megy.
A bűvös napi 10 ezer lépés mítosza évtizedek óta tartja magát, ám a legfrissebb kutatások szerint nem feltétlenül kell maratoni távokat gyalogolnunk ahhoz, hogy jelentősen javítsunk az életkilátásainkon. Sőt, létezik a sétának egy olyan jótékony hatása, amely nem csupán a kalóriaégetésről vagy az állóképességről szól, hanem a szervezetünk egyik legfontosabb védelmi vonalát erősíti.
Ha nagy regényimádó vagy, akkor nem lesz nehéz kitalálnod kvízünk szereplőiről, hogy mely irodalmi művekhez köthetők. Jól figyelj majd, mert a feladványok között találsz trükkösebbeket is!
Itt a cseresznyeszezon, és bár eddig is tudtuk, hogy az egyik legfinomabb nyári csemegéről van szó, kiderült: a sportolók és az aktív életmódot élők számára valóságos csodaszer lehet. Nemcsak a nassolási vágyat csillapítja, de a benne lévő különleges anyagok révén felgyorsíthatja az izmok regenerációját is.
A „magyar irodalom titokzatos Vasálarcosa”, Ignotus Emma asszonyként adta közre a „százízű és százillatú” Nagy-Magyarország receptjeit, ő maga azonban élete utolsó harminc évét emigrációban töltötte – csak meghalni tért haza.
Bár a brit királyi ékszerekhez felhasznált Cullinan-gyémánt világhírű lett, kevesen tudják, hogy egykor milyen kalandos körülmények között jutott el Afrikából Londonba, majd onnan Amszterdamba.
Múzsa a díványon – Christopher Moore legfrissebb regénye ezzel a címmel ránt be a századfordulós Bécs zsenikorszakába, ahol Klimt, Schiele, Freud, Jung, Gropius és társainak társaságában fedezhetjük fel a szerző zseniális humorát.
Pakisztán északi részén húzódik egy különleges hegylánc, amely első pillantásra kopárnak és barátságtalannak tűnik, valójában azonban a Föld történetének egyik legizgalmasabb természetes területe. Ez a Salt-hegység, amely nem csupán geológiai ritkaságnak számít, hanem történelmi, őslénytani és kulturális szempontból is kivételes. És egyben az a vidék is, amely legfőbb kincsét – a legenda szerint – Nagy Sándor lovai fedezték fel.