Az illegálisan átalakított járművekkel közlekedőket a rendőrségi ellenőrzések nyomán soron kívüli műszaki vizsgára kötelezhetik.
A rendőrség rendszeresen tart olyan ellenőrzéseket országszerte, amiknek a célja, hogy kiszűrjék az ilyen járműveket – hívta fel a figyelmet a Totalcar.
Műszaki vizsgára kötelezhetnek a hatóságok
Az autós portál emlékeztetett, hogy az Árpád hídon történt tragédia után sűrűbbek lettek ezek az akciók. A rendőrök az eset kapcsán azt üzenték az autósoknak:
![]()
Nem éri meg átalakítani, észrevesszük.

Ilyen ellenőrzést legutóbb Debrecenben tartottak, amelyen a közlekedési hatóság szakemberei is részt vettek, és alaposan átvizsgálták a megállított járműveket.
A több tucat autó közül ötöt soron kívüli műszaki vizsgára rendeltek be.
Folytatódnak a rendőrségi ellenőrzések
A hatóságok kilátásba helyezték, hogy a jövőben is lesznek ilyen akciók a jogsértések visszaszorítása érdekében. Az ellenőrzések során kiemelt figyelmet fordítanak az illegális versenyekre is, hiszen ezek veszélyesek a résztvevőkre és a többi közlekedőre nézve is.
A rendőrség szerint a közlekedésrendészeti ellenőrzések célja „a balesetek megelőzése, a közúti közlekedés biztonságának növelése, valamint a szabályszegők forgalomból történő kiszűrése.”
























