Használtautó-vásárlás: ha erre figyelsz, nem verhetnek át

Olvasási idő kb. 2 perc

Senki nem szeretné, ha a kiglancolva megvásárolt használt autóról már a hazafelé vezető úton kiderülne, hogy hemzseg a rejtett hibáktól. A csalódás elkerülése érdekében jó, ha tisztában vagyunk azokkal a kockázati tényezőkkel, amikre érdemes figyelni, mielőtt használtautó-tulajdonosokká válunk.

Mielőtt másodkézből – legyen az magánszemély vagy kereskedés – vásárolnánk autót, fontos mérlegelni és magunkban tudatosítani, hogy a használt autó nem új. Ennek ellenére vannak olyan sarkalatos pontok, melyek felett nem szabad elsiklani a szerződés aláírása előtt. 

Ezek lehetnek a használtautó-vásárlás buktatói

„Az egyik, ha nem a legfontosabb tényező, amikor használt autót vásárolunk, hogy a gépjárműnek legyen szerviztörténete. Ebből azonnal kiderül, hogy az autónak gondos gazdája volt, és folyamatosan karbantartották, elvégezték a szükséges szervizt. Fontos az autó eredete is, vagyis, hogy márkakereskedésben vásárolt a jármű vagy sem” – mondja Papp Norbert autóértékesítő, hozzátéve: természetesen akkor járunk a legjobban, ha az első tulajdonostól veszünk autót, vagy olyan járművet választunk, amely a megvásárlásáig minél kevesebb embert szolgált ki. 

Fontos, hogy a megvásárolni kívánt, használt autó sérülésmentes és műszakilag kifogástalan legyen
Fotó: Westend61 / Getty Images Hungary

A szakértő szerint szintén nagyon fontos, hogy sérülésmentes legyen a gépjármű, vagy csak minimális kártörténettel rendelkezzen. Nagyon nagy előnye egy használt autónak, ha abból a márkakereskedésből vásároljuk meg, ahol eladták vagy először forgalomba helyezték, hiszen akkor biztosak lehetünk a gépjármű előéletében.

Jó, ha egy szakember műszakilag felülvizsgálja a kiszemelt autót, és nemcsak a kötelező szervizek teljesítését, hanem az olyan kopó alkatrészek állapotát is ellenőrzi, mint a fékek, a gumiabroncsok, a kuplung, a világítás, a kipufogó vagy a vezérműszíj. 

Így elkerülhetjük, hogy az autóvásárlásra szánt keretösszegen felül akár még további százezreket kelljen költeni gumiabroncsra, fékbetétre, féktárcsára, vezérlésre vagy kuplungcserére.

Természetesen egy autó akkor szerethető igazán, ha nemcsak műszakilag feddhetetlen, hanem a külleme is esztétikus. Ez azonban minden esetben igény- és pénztárcafüggő.

Amikor autóba ülünk, számolnunk kell azzal, hogy kisebb-nagyobb balesetek érhetnek minket. Éppen ezért jó, ha tudjuk, mi a teendőnk akkor, ha egy koccanásos baleset résztvevői vagyunk. A teendőkről egy szakértőt is megkérdeztünk.

Múzsák a csók után könyv

Múzsák a csók után

Mi történt Szendrey Júliával, miután visszautasította „a nemzet özvegye” szerepét? Miért nem állt szóba egymással Babits felesége és lánya a költő halála után? A kötet nagy íróink, költőink életének legfontosabb női szereplőit helyezi a középpontba: húsz magyar múzsa élettörténetébe nyerhetünk bepillantást. Olykor felemelő, máskor tragikus női sorsok gyűjteményét tartja kezében az olvasó, amelyből kiderül: a halhatatlanságért sokszor a személyes boldogsággal kell fizetni: a kötet harmadik kiadása már a nyomdában.

Rendeld meg a kiadó oldalán kedvezményesen!

hirdetés

Juhász Marianna
Juhász Marianna
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Édes otthon

Ennek a kerti trükknek ne dőlj be: keserű csalódás lesz a vége

A közösségi médiát az utóbbi időben elárasztották azok a videók, amelyek szerint a papír tojástartó a tökéletes, időspóroló eszköz a tavaszi hagymások és a dughagymák elültetéséhez. A kertészeti szakértők szerint azonban ez az „okos trükk” nemhogy nem könnyíti meg a munkát, de egyenesen tönkre is teszi a drága virághagymákat.

Életem

Ha ez igaz rád, több pénzt hozhat az AI

Felmérések szerint főként azok profitálnak az AI megjelenéséből, akik eleve magasabb képzettségű, jobban fizetett munkakörökben dolgoznak. Aki rendszeresen használ mesterséges intelligenciát elemzésre, szövegalkotásra, programozásra vagy döntés-előkészítésre, könnyebben növelheti a teljesítményét, és ezzel az alkupozícióját is.

Offline

11 napra eltűnt a leghíresebb krimiíró: a rejtélyt senki sem tudta megfejteni

Minden idők egyik legjobb krimiírója, Agatha Christie 1926 decemberében nyomtalanul eltűnt berkshire-i otthonából. A hátrahagyott, üres autója és a 11 napig tartó országos keresés a mai napig lázban tartja a rajongókat és a történészeket, hiszen az írónő soha többé nem volt hajlandó beszélni arról, mi is történt valójában.

Mindennapi

Ezek az anyagok teszik veszélyessé egy akkugyár működését

Zöld színű folyadék jelent meg kedd este a debreceni CATL akkumulátorgyár kettes kapujánál, miután a cég közlése szerint egy kivitelező nyomáspróbát végzett egy tárolótartályon. A szivárgások észlelésére használt, megfestett vizet a próba után a gyártelepi csatornába engedték, majd egy dugulás miatt a folyadék a felszínen is megjelent.

Világom

Ez történik egy óceánjáró hajón, ha veszélyes fertőzés szabadul el

Az MV Hondius nevű holland óceánjáró hajón egy többhetes sarkvidéki túra során jelent meg a hantavírus, a fertőzés eddig három utas életét követelte. A tragikus események miatt a hajón tartózkodó mintegy 150 ember karanténba került, miközben a szakértők versenyt futnak az idővel a ritka betegség megfékezése érdekében.

Offline

Kvíz: te tudod, honnan származnak ezek a híres ételek?

Azt hiszed, mindent tudsz a kedvenc gyorsételeidről? Sokan megdöbbennének, ha megtudnák, hogy a világ legnépszerűbb fogásainak eredete gyakran teljesen más országba vezet, mint amit a nevük vagy a popkultúra alapján elsőre gondolnánk.