Nyaraljon úgy, mint egy 007-es!

Olvasási idő kb. 2 perc

Luxusszállodát varázsoltak a tengeri erődökből Angliában. Nézze meg a nem mindennapi végeredményt!

Újragondolták azokat a Solent-szorosnál található tengeri erődöket, amelyeket Anglia az 1860-as években épített, hogy megvédje déli partját a III.Napóleon által vezetett francia invázió ellen. Az ekkor megépült három és négy szintes, 161 méter átmérőjű, 5 méter vastag gránittömbbel körülvett várakat a nyolcvanas évek elején nyilvánította elavulttá a Honvédelmi Minisztérium, ami után nem sokkal az ingatlanpiac is nagy érdeklődést mutatott az egységek iránt. Az első, Spitbank névre keresztelt erődből egy londoni befektető varázsolt pazar szállodát, amely több televíziós műsor és film is helyszínéül is szolgált az elmúlt években, többek között itt forgatták a James Bond filmek „A világ nem elég” című részének egyes jeleneteit is. Ennek tudatában semmi meglepő nincs abban, hogy a szálloda kidolgozott egy 1500 fontos (kb. 416.190 forint) James Bond csomagot, aminek keretében igazi 007-es ügynökként élvezheti szabadságát az erődítményben.

Galéria ikon

10

Galéria: Ilyen egy tengeri erődből lett luxushotel
Fotó: amazingvenues.co.uk

A brit AmaZing Venues vállalat pedig a napokban nyitotta meg No Man's Fort néven futó 22 lakosztályos luxusszállodáját, ahol egy éjszakáért 670 dollárt (kb.185.975 forint) kérnek majd. Amennyiben nem elégedne meg az átlagosnak semmiképpen nem mondható szobával, akkor 1700 dollárért (kb.471.869 forint) a világítótoronyban berendezett penthouset is kibérelheti – számol be a curbed.com a szárazföldtől egy mérföldre található 7000 négyzetméteres tengeri erődről, ami nemcsak hajóval, de helikopterrel is megközelítő, sőt két helikopter le- és felszállópálya is található rajta. A négy emeletes luxusvárba butikokat, éttermeket, éjszakai és kabarébárt, lézerharc barlangot, pezsgőfürdőt, grillteraszt és egy minigolfpályát is beépítettek a tervezők. Nem kell sokat várni a csodás helyszínen található erőd harmadik tagjára, a múzeummal kibővített Horse Sand Fortra sem, amit 2016-ban adnak majd át. Addig is nézze meg a galériában, hogy milyen egy James Bond filmekbe illő nyaralás!

Galéria ikon

10

Galéria: Ilyen egy tengeri erődből lett luxushotel
Fotó: amazingvenues.co.uk
 

Hozzászólna? Facebook-oldalunkon megteheti!

Kövessen minket a Facebookon is!

 
Dogz fesztivál

Jön a DOGZ Fesztivál: te ott leszel?

Május elsején minden eddiginél nagyobb területen várja a kutyásokat és a leendő kutyásokat a DOGZ Fesztivál a Városligetben: közösségi élményt, szórakoztató és szakmai programokat egyaránt kínál az esemény. Falkaséták, kutyás futás és vándor vurstli is várnak a fesztiválon, amelyre a helyszínen levásárolható, 1000 forintos belépő megváltása mellett léphetsz be. Emellé még ajándék is jár! Ugye találkozunk?

A regisztrációt és a programot ezen a linken találod.

hirdetés

Adamek Alma
Adamek Alma
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Testem

Ezekben az esetekben lehet szükség EMG vizsgálatra

Az EMG-vizsgálat az izmok működését méri, és gyakran idegvezetéses vizsgálattal együtt segít feltárni az idegek, az izmok és a köztük lévő kapcsolat zavarait. Mutatjuk, milyen tünetek esetén lehet rá szükség.

Világom

Titokzatos erők mozgatják a Halál-völgy vándorló köveit: több száz méteres nyomot hagynak a sivatagban

A Death Valley Nemzeti Park egyik legkülönlegesebb és legtitokzatosabb helyszíne a Racetrack Playa, amely évtizedeken át megoldatlan tudományos rejtély színtere volt. Az első pillantásra sivár és élettelen terület egy szokatlan jelenség miatt vált világhírűvé: vándorló kövei megmagyarázhatatlan módon akár több száz métert is megtesznek – maguktól.

Mindennapi

Ez lesz az át nem vett mandátumok sorsa

A választási eredmények kihirdetését követően még mindig nem dőlt el véglegesen, hogy kik foglalják majd el helyüket az új Országgyűlésben, miután több vezető politikus is bejelentette, hogy nem veszi át mandátumát.

Világom

Kvíz: felismered ezeket az olasz édességeket?

Olaszország nemcsak a pizzáról és a tésztákról híres, hanem a világ egyik leggazdagabb édességkultúrájával is büszkélkedhet. A „dolce vita” hazájának számos édessége mára meghódította az egész világot.