Hogyan tegyék könnyebbé egy lépésben az anyák életét

Olvasási idő kb. 3 perc
Google Állítsd be, hogy a Dívány az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegyünk egymásnak egy szívességet! Ti nem erőltetitek tovább ezt a vasárnapi boltzárat. Cserében mi nem haragszunk, hanem elfelejtjük ezt az egészet.

Mindig azt gondoltam, hogy a sikeres ember tud alkalmazkodni. Jöhet bármi, az okosok - a furmányos magyarok meg aztán végképp - a jég hátán is megélnek. 

A gyereknevelésnek úgyis ez a jelszava: "megoldod". Hogy odaérj a bölcsibe a munkából négyre, hogy lejuss az aluljáróba a tesóbabakocsival, hogy legyen a gyereknek másnapra tiszta, vasalt fehér blúza, holott ma is kellett.

Akkor is csak röhögtem a politikusok erőlködésén, amikor közölték ezt a vasárnapi zárva tartást, mivel a mi városunkban nincs se pláza, se hétvégi programnak bevethető áruház. Errefelé az emberek vasárnaponként a kertben bogarásznak vagy a szomszéddal isznak, a kisbolt meg, ahová eddig ugrottam el tejfölért, eztán is nyitva lesz délelőtt tízig. Igaz, az ikeázást elég nehéz csütörtökre beilleszteni vidékről, két dolgozó embernek. Úgyhogy nem is estem kétségbe. Majd megszokom, megoldom, én ne oldanám meg?

De azért Zsolt - ugye nem haragszol, hogy így szólítalak, annak idején, vagy tizenöt éve mi összetegeződtünk, bár nyilván nem emlékszel már rá. Szóval Zsolt, van itt egy szempont, ami nem hagy nyugodni. Engem ez a vasárnapi zárva tartás akadályoz a templomba járásban.

Azelőtt úgy volt, hogy vasárnap reggel elugrottam a közeli mindent áruló élelmiszerboltba, bevásároltam, feltettem főni az ebédet, tízre meg ott voltunk az istentiszteleten.

Ezzel szemben most a közeli, mindent áruló áruház zárva van, ezért kénytelen vagyok a távoli piacon bevásárolni. És ha már piacra megyek, akkor jó alaposan körülnézek, szóval az nem tíz perc, hanem legalább másfél óra. És akkor én már nem fogok odaérni a templomba, pedig arra nekem igényem van.

Azért finoman megérdeklődném, hogy ha már tébé szempontból olyan fontos, hogy mindenki leszülje a kellő számú gyereket a hazának, vajon miért nehezíti a politika pont azoknak az életét ilyen hülyeségekkel, akik engedelmesen megtették a magukét? (Na jó, én konkrétan nem a hazának szültem, hanem a magam örömére, de végül is ez mindegy, mivel attól még adófizetővé nőnek a gyerekeim, ugyebár.)

Mert ki az, aki mindig, minden körülmények között kaját fog előállítani hétvégén, és amihez be kell vásárolnia az alapanyagot? Hát nyilván az anyák. Tehát kinek vágtok alá a vasárnapi boltzárral legjobban? Akiket úgy szerettek, hogy szavak szintjén fáklyásmenetté akarjátok tenni a gyerekvállalást: csok, családi adókedvezmény, gyed extra, meg mifene. És akiknek amúgy is egy logisztikai bravúr megszervezni az életet.

Én tényleg azt gondoltam, hogy majd megszokom ezt a vasárnapi boltzárat. Hát nem sikerült megszokni.

Csak szólok, Zsolt, tehetnétek egy egyszerű dolgot azért, hogy szívesen szüljünk gyereket. Például ne nehezítsétek az életünket fölöslegesen. Például hagyjátok, hogy akkor vásároljunk be, amikor akarunk, vagy amikor tudunk. Vedd úgy, hogy azért, mert a jövő nyugdíjjárulék fizetőit etetjük, ruházzuk ilyenkor. Ha másképp nem megy.

Én például azért nem vásárolok be szombaton a vasárnapi ebédhez, mert szombaton élni szoktunk. Tudod, Zsolt, későn kelünk, mert az ágyban még sokáig viháncolunk a gyerekekkel, ahogy az egymást szerető családtagok szoktak, ha ráérnek. A hétköznapok ugye ebből a szempontból kilőve, a vasárnapok szintén. Marad a szombat. Azután meg csinálunk valami jó dolgot együtt, amit mindannyian szeretünk, és az nem a hentesnél sorban állás, ugye megérted?

A zárva tartással, Zsolt, nem a vasárnapot adtad oda, hanem a szombatot vetted el! És ha nem adom, annak ára van.

Üres parkoló vasárnap egy bevásárlóközpont előtt
Fotó: Huszti István / Index

Azért egy előnye mégiscsak van ennek a boltzárnak: vasárnap esténként rend szerint finom, friss kenyérillat lengi be a házat. Ne nézz rám, tudom, tiltja a vallásom, hogy vasárnap kenyeret süssek, de nem én döntöttem így, hanem te: miattatok van, hogy vasárnap vagy kenyeret veszek, vagy pedig templomba megyek, akkor viszont süthetek én.

Ha engem kérdeznél, szívesebben szerezném be vasárnap a boltban, tíz perc alatt a gyerek másnapi tízóraijának valót, de már megint nem kérdeztetek. És ez baj, mert így vasárnap esténként, ahelyett, hogy a gyerekeimmel játszanék, a konyhában teljesítek szolgálatot. Hát, meglennék nélküle.

Szerintem új év, új élet. Felejtsük el ezt a butaságot, és szüntessük be ezt a vasárnapi boltzárat, jó? Tegyünk egymásnak egy szívességet, ti nem erőltetitek tovább, belátjátok, hogy nem jött be, mindenkinek csak a baja van vele. Cserében mi nem haragszunk, hanem elfelejtjük ezt az egészet. Alku? 

Elveszett harmónia

Elveszett harmónia

Előrendelhető a Dívány új könyve, az Elveszett harmónia, melynek segítségével megértheted, hogy a széthullás nem a vég, hanem a kezdet. Tóth Réka Ibolya saját módszerével mutatja meg, hogy a harmónia nem elérhetetlen vágy, hanem az az alapállapot, amelybe te is visszakerülhetsz. Önmagad megértése, valamint a QR-kóddal elérhető meditációk és testtudatos gyakorlatok segítenek a gyógyuláshoz vezető útra lépni, így megszabadulhatsz az ismétlődő mintáktól és a régi szenvedéstől.

Keresd a könyvet az Inda Press Kiadó kínálatában!

hirdetés

Belső Noémi Olga
Belső Noémi Olga
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Testem

Alulműködik vagy túlpörög? Ezek az hétköznapinak tűnő tünetek pajzsmirigybetegségre utalhatnak

Folyton fáradt vagy, hullik a hajad, és indokolatlanul ugrál a súlyod, miközben a hangulatod is ezerfelé ágazik? Sokan hajlamosak vagyunk az ilyen panaszokat a mindennapi stresszre vagy a kimerültségre fogni, pedig nagyon gyakran a nyakunkban rejtőző apró, pillangó alakú szerv, a pajzsmirigy áll a háttérben. Ez a hormontermelő szervünk szabályozza a testünk szinte összes alapvető folyamatát, így ha alulműködik vagy éppen túlpörög, az az egész szervezetünkben káoszt okozhat.

Életem

Az egészséged is rámehet, ha bedőlsz ennek a csalásnak

Egyre több okosórát hirdetnek egy igencsak kívánatos funkcióval, miszerint képes és alkalmas a vércukorszint monitorozására is. Ez azonban a technika jelen állását is figyelembe véve valószínűleg nem más, mint átverés, a csaló hirdetések levét pedig a felhasználók isszák meg.

Világom

A Gulag titkos börtönnyelve ma is él: kiberbűnözők használják

A titkos nyelvek évszázadok óta segítik a különböző közösségeket abban, hogy kívülállók ne értsék meg a beszélgetéseiket. Oroszországban azonban létezik egy kifejezetten érdekes nyelvi rendszer, amely a bűnözői világból indult, majd a Gulag táborokon keresztül milliókhoz jutott el – és ma is él egy bizonyos formában.

Offline

Elfogyott a vászna, azbesztcement lapokra festett zománcfestékkel – ma milliókat érnek Picasso remekművei

A második világháború utáni hiánygazdaságban nem volt könnyű művésznek lenni: Pablo Picassónak sem spanyol vászon, sem drága olajfesték nem jutott, amikor 1946-ban berendezte műtermét a dél-franciaországi Antibes kastélyában. A zseniális alkotó azonban nem jött zavarba: olcsó háztartási zománcfestékkel, valamint építkezésekről maradt azbesztcement lapokra skiccelte fel a huszadik század legmeghatározóbb remekműveit.

Édes otthon

Itt a friss lista: 30 magyar településen rendeltek el vízkorlátozást

A tartós kánikula és a hirtelen megugró lakossági vízfogyasztás miatt rendkívüli intézkedések bevezetésére kényszerültek Zala megye számos településén. A Zalavíz Zrt. hivatalos tájékoztatása szerint a víziközmű-rendszer tartalékai teljesen kimerültek, így a szolgáltatási területen nemcsak jelentős nyomáscsökkenésre, hanem egyes helyeken már átmeneti vízhiány kialakulására is számítani lehet a következő napokban.

Életem

Normális a Velencei-tó rekordalacsony vízszintje: rosszul gondolkodunk a jelenségről

A Velencei-tó vízszintje Agárdnál elérte a történelmi mélypontnak számító 53 centimétert, ami a hajóforgalom leállításához vezetett. Dr. Boromisza Zsombor, a MATE egyetemi docense és tájépítészmérnöke szerint azonban a probléma nem a vízhiányban, hanem az alkalmazkodási válságban gyökerezik, mivel hibásan és mereven egy üdülésre optimalizált medenceként gondolkodunk a tóról.

Életem

52 ezer forintos büntetést kockáztat a magyar sofőrök fele

Egy friss német kutatás szerint az autósok több mint fele bevallotta, hogy vezetés közben már használta a mobilját. A jelenség Magyarországon sem ritka, egy hazai felmérés alapján a sofőrök közel fele nyúlt már kézben tartott telefonhoz menet közben, pedig ezért akár 52 ezer forintos bírság és 3 büntetőpont is járhat.