Fogyást, okosodást ígér a csodakávé – de működik is?

Olvasási idő kb. 3 perc

Három hétig nyelte szerzőnk a Szilícium-völgyből terjedő bulletproof kávét. Azt ígérik, fogyhatunk, okosodhatunk és energikusabbak lehetünk tőle. Tényleg? Kipróbáltuk.

Ismerősen hangzik önnek a bulletproof kávé? És ha azt mondom, a Szilícium-völgyben kitaláltak egy olyan ún. csodaitalt, amely segítségével fogyhatunk, okosodhatunk és energikusabbak is lehetünk? A dolog baromi jól hangzik, a bulletproof (golyóálló) kávé feltalálója, Dave Asprey azóta lelkesen árulja is saját olaját, kávéját a világ és Hollywood örömére. Kipróbáltam. 

A Spíler kávéja

Az elkészítése nem egy nagy vaszisztdasz, Asprey a jakvajas tea nyomdokain haladva helyettesítette be a teát kávéval, és megtolta egy kis kókuszolajjal, amitől mostanában mindenki annyira odavan, hogy csak na.

Az ígért hatások:

  • fogyás
  • IQ-növekedés
  • kevesebb alvással is megfelelő közérzet

Az eredeti receptben jó sok kávé van, de Asprey nem az espresso vonalon mozog, ő inkább a french presst, azaz a dugattyús kávéfőzőt és társait részesítette előnyben, ami leginkább a német kávéhoz hasonlít.

Tehát az eredeti recept:

– 2,3 dl kávé

– 1-2 evőkanál kókuszolaj

– 1-2 evőkanál kizárólag fűvel táplált tehén tejéből készült biovaj vagy ghi (más néven jászvaj)

Az elkészítés roppant egyszerű: az egészet össze kell keverni egy mixerben 20-30 másodpercen keresztül.

A fűvel táplált tehén nevetségesnek hathat, lényeges, mert a tejéből készült vaj tápértéke különbözik a kukoricával vagy szójával táplált állatokétől – ezért ragaszkodik az alkotó ehhez. Én mindenesetre osztrák biovajat használtam, biztos, ami biztos. Végül pedig nem Asprey, hanem a Spíler receptje alapján készült a kávém, annyi változtatással, hogy egy espresszót öntöttem fel vízzel, mert nem vagyok hajlandó meginni 2 dl kávét, akármilyen okos leszek is tőle.

A kísérletet hallva mindenki sajnálkozva nézett, hogy ezt akarom inni, de egyrészt szeretem a vaj ízét, másrészt egyáltalán nem érezni, hogy vajat inna az ember, a kókuszolajnak pedig konkrétan nincs íze. Mondjuk a turmixtakarítást utálom, ez volt az egyetlen nehézség a dologban.

Három hétig ittam, legalább az íze jó volt

Okosabb lettem? A főnök szerint nem.

Fogytam? Sajnos nem.

Energikusabb vagyok? Talán.

Alvásigény? Ugyanannyi, marha sok.

Pedig minden reggel ezt ittam három héten át. Minden egyes reggel, 6-7 óra között. Reggeli előtt. Simán képes voltam ugyanannyit enni, és sajnos egy grammot nem fogytam. Amit talán a kávé hatásának tudok be, hogy energikusabbnak érzem magam, és talán kevésbbé fáradok el, de eközben elkezdtem hetente 3-4 alkalommal edzőterembe járni, tehát nehéz eldönteni, hogy a csodakávétól bírom jobban a melót, vagy a mozgástól.

A leírások szerint egy szuperokos GI Jane-né kellett volna válnom, ehhez képest maradtam olyan, amilyen. Semmi beütő energia és semmi extra agyakapacitás, pont ugyanazokat a baromságokat csinálom, mint eddig.

Ha kiváncsi rá, hogy mit tapasztalt Hanula kolléga a techrovatból, kattintson, alább pedig megnézheti, hogyan fogadták az indexesek a csodaital ízvilágát.

 

Hozzászólna? Facebook-oldalunkon megteheti!

Kövessen minket a Facebookon is!

 
Femina klub esemény

A bennünk élő nők - Hol az egyensúly a megfelelés és az önazonosság között?

A 21. századi nő minden szerepben helyt áll: dolgozik, édesanya, társ, barát, gondoskodó, és közben próbál önmaga is maradni. Hogyan lehet lavírozni a rohanó mindennapok, a teljesítménykényszer és a saját lelki békénk között? Hogyan találjuk meg az egyensúlyt szerepeink között? Erős Antónia és Pokorny Lia beszélgetnek június 1-jén a MOMkultban arról, mit jelent ma nőnek lenni: hogyan lehet egyszerre helyt állni a munka, a család és a saját vágyak világában, miközben megőrizzük önmagunkat, belső erőnket és harmóniánkat.

Biztosítsd be a helyed most!

hirdetés

LS
LS
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Offline

Melyik hegység csúcsa a Matterhorn? Hegyek nehéz kvíze

Földrajzórán nem csak a hazai tájakat kellett ismernünk, gyakran még vaktérképen is be kellett jelölnünk a határainkon kívül fekvő nevezetes helyeket. Kvízünkben ezúttal Európa ismert hegységeivel kapcsolatos tudásod tesztelheted.

Testem

Ha ezeket eszed, megnő a korai halál esélye

Az ultrafeldolgozott élelmiszerek szerepe az étkezésben egyre nagyobb, mivel könnyen elérhetőek, olcsók és sokáig eltarthatók. Azonban egyértelmű összefüggés mutatható ki ezen ételek fogyasztása és a megnövekedett szív- és érrendszeri kockázatok, valamint az ezekből fakadó korai halálozás között.

Offline

Kijátszotta a cenzúrát: titokban tanította feminizmusra a lányokat a szocializmusban a magyar írónő

A Kádár-korszakban a cenzúra mindent látott és mindent ellenőrzött, de volt egy terület, amit a rendszer bürokratái mélyen lenéztek és elhanyagoltak: a lányregényeket. Ezt a zseniális kiskaput használta ki Kertész Erzsébet, a „Csíkos könyvek” koronázatlan királynője. Miközben a kultúrpolitika azt hitte, a szerző csak ártatlan, romantikus történetekkel szórakoztatja a kislányokat, ő valójában a legkeményebb feminizmust, a női egyenjogúság és az önmegvalósítás eszméit csempészte be a gyerekszobákba Hugonnai Vilma vagy Szendrey Júlia sorsán keresztül.

Életem

Ezt rontják el a legtöbben az adóbevallásukban

Sokan csak az szja-bevallás átnézésekor szembesülnek azzal, hogy év közben rosszul nyilatkoztak, jogosulatlanul vettek igénybe kedvezményt, vagy elmulasztottak feltüntetni egy fontos adatot. A NAV szerint továbbra is a gyermekek után járó kedvezményeknél fordul elő sok tévedés.

Mindennapi

Sokan nem tudják: ilyenkor nemet mondhatsz a túlórára

Téves az a nézet, hogy a főnök bármikor, korlátlanul benn tarthat munka után. Bizonyos esetekben a túlóra egyáltalán nem rendelhető el, máskor pedig csak a munkavállaló írásos hozzájárulásával. A munka törvénykönyve külön szabályokat állapít meg a rendkívüli munkaidőre, vagyis arra, amikor a dolgozónak a beosztásán túl kellene munkát végeznie.