Ezek Budapest legveszélyesebb csomópontjai

Olvasási idő kb. 2 perc
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Dívány!

Bár nap mint nap áthaladunk rajtuk, sokan nem is sejtik, hogy Budapest egyes útkereszteződései mennyire veszélyesek. A baleseti statisztikák alapján három csomópont kiemelkedik: az Árpád híd és a Róbert Károly körút találkozása, a Hungária körút–Kerepesi út csomópont, valamint az Üllői út és Határ út kereszteződése.

Rövid videónkban bemutatjuk a főváros három legveszélyesebb kereszteződését, ahol a statisztikák szerint gyakran történnek koccanások, súlyosabb ütközések, és sajnos gyalogosgázolások is.

A legveszélyesebb útszakaszok

Naponta több ezer autós és gyalogos halad át Budapest forgalmas útjain, de vannak olyan csomópontok, ahol a balesetek esélye jóval nagyobb az átlagnál.

  1. Az Árpád híd és a Róbert Károly körút csomópontja:  Ez az észak-pesti csomópont szinte egész nap forgalmas. A gyorshajtás, a sávváltások és a gyakran figyelmen kívül hagyott gyalogosátkelők miatt kiemelten balesetveszélyes terület. Legutóbb 2024-ben történt halálos esetet okozó karambol a hídon, amit egy lopott, forgalommal szemben közlekedő taxi okozott. Pont a 2024-es eset előtt egy évvel történt egy, a tavalyihoz hasonló tragikus baleset, amikor egy száguldozó autós által egy kerékpáros veszítette életét az Árpád hídon.
  2. A Hungária körút és a Kerepesi út találkozása:  A keleti városrész egyik legzsúfoltabb találkozási pontja, ahol az autósoknak, tömegközlekedési járműveknek és gyalogosoknak is nehéz dolga van. A zöldhullám gyakran nem működik megfelelően, ami csak tovább növeli a kockázatot
  3. Az Üllői út és a Határ út kereszteződése: A dél-pesti csomópont szintén hírhedt az ütközésekről. A metrókijáratok és villamosvágányok közelsége miatt itt különösen fontos a fokozott figyelem, sok a hirtelen irányt váltó jármű és figyelmetlen gyalogos.

A főváros forgalmas csomópontjai közül több is kiemelkedik baleseti statisztikáival: a 2019-es adatok szerint, a József körútt, Thököly út, valamint az Andrássy út számított a legveszélyesebbnek. Ezeken az útszakaszokon nemcsak a gyakori sávváltások vagy a bonyolult forgalmi rend járul hozzá a balesetveszélyhez, hanem az utak folytonos zsúfoltsága, autósok, gyalogosok és kerékpárosok sokasága nehezíti a közúti biztonság fenntartását.

Bár a hatóságok szerint általánosságban csökken a fővárosi balesetek száma, a Magyar Nemzet cikke szerint a fokozott traffipax-ellenőrzések is szerepet játszanak ebben, viszont a tragédiák sajnos nem szűntek meg teljesen. Az egyik legutóbbi súlyos eset 2025. április 23-án történt a 6-os út budafoki szakaszán, ahol egy nő vesztette életét egy frontális ütközésben. A legsúlyosabb gócpontok mellett érdemes megemlíteni más kiemelten veszélyes helyszíneket is, például a Váci utat, a Kerepesi utat, a Nagykörutat, valamint az M3-as bevezető szakaszát. Ezeken az utakon a nagy sebesség, a torlódások és a sűrű kereszteződések folyamatos kihívást jelentenek az autósok számára.

Ha kíváncsi vagy a legveszélyesebb hazai utak listájára, figyelmedbe ajánljuk ezt a cikkünket is!

Pásztor Liliána
Pásztor Liliána
Újságíró, szerkesztő
Pásztor Liliána a Pázmány Péter Katolikus Egyetem kommunikáció és média szakos hallgatója. 2024-ben csatlakozott a Dívány szerkesztőségéhez.
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Édes otthon

Ezeken a helyeken lehet azbeszt a te otthonodban is

Sokan úgy gondolják, hogy az azbeszt rég betiltott építőanyagként a lakásokban már sehol sem okozhat problémát. Azonban Magyarországon ma is rengeteg olyan épület, melléképület és udvari szerkezet áll, amely tartalmazhat azbesztet – gyakran úgy, hogy a tulajdonosok erről nem is tudnak.

Életem

Felújítják az egyik budapesti hidat: így hat a forgalomra

Felújítják a Hajógyári-sziget fő megközelítési útvonalát jelentő K-hidat. Az eredetileg ideiglenesnek szánt szerkezet teljes körű rekonstrukciójára a Budapest Közút Zrt. pályázatot írt ki, a kivitelezés pedig várhatóan 2026 őszén indulhat.

Testem

Ez történik a testeddel, ha minden nap zöld teát iszol

A zöld tea nemcsak a koffein miatt hasznos, hanem az antioxidánsai miatt is. A hatás maximalizálásához napi 3-4 csészényi tea kell, lehetőleg nem forrásban lévő vízzel leöntve, illetve számolni kell azzal is, hogy a zöld tea negatívan hat a vas hasznosulására.

Offline

Férfiruhában kémkedett a japánoknak a kínai hercegnő: hadsereget is vezetett hazája ellen a Kelet Gyémántja

Mandzsu hercegnőnek született, de a japán hadsereg legveszélyesebb titkos fegyvere lett belőle. Josiko Kavasima élete a huszadik századi történelem egyik legbizarrabb kémhistóriája: a hercegnő szakított a női szerepekkel, férfiruhát öltött, és saját hadsereget vezetve segítette Japánt Kína lerohanásában. A „Kelet Gyémántjaként” ünnepelt kémet a háború után a kínaiak nemzeti árulóként fogták perbe, és sorsa drámai véget ért. Utánajártunk a Távol-Kelet legrejtélyesebb, férfiruhás női kémének elképesztő és tragikus életének.