Az USA északnyugati részén, Michigan államban, a kanadai határnál járunk, az állam legnagyobb városában, amelyet az itt fontos szerepet járszó autóiparra utalva Motortown és Motown néven is emlegetnek. A város a Kiss zenekar egyik legismertebb dalának címében is szerepel mint „a rock városa”, de az elmúlt évtizedekben az elektronikus zene stílusteremtő központjává vált inkább.
A települést 1701-ben alapították francia szőrmekereskedők, miután egy évvel korábban egy francia-katolikus expedíció letelepedésre kiválónak találta a környéket. 1760-ban a francia–indián háborúk végén egyetlen puskalövés nélkül brit kézre került, az angolok a függetlenségi háború végéig meg is tartották, csak 1796-ban került az új, amerikai állam fennhatósága alá. A 19. század elején Michigan állam fővárosa lett, később azonban – a kanadaiak támadásától tartva – áthelyezték a székhelyet egy, a határtól messzebb eső városba, Lansingbe, amely máig Michigan fővárosa.
A 20. század első felében vált az autógyártás központjává, a viszonylag magas munkabéreknek köszönhetően tömegestül települtek ide a munkások, köztük délről érkezett feketék és európai bevándorlók is szép számmal. Leghíresebb üzeme a Henry Ford alapította Ford Motor Company, de a Chrysler, a General Motors, a Dodge és más autógyártók is máig rendelkeznek itteni leányvállalattal. A II. világháború idején a város üzemeiben fegyvergyártás is folyt, a háború után azonban megtorpant a gazdasági fellendülés. Az ’50-es évektől az ipar visszaszorult, a fehér középosztály pedig elkezdett kiköltözni a peremvárosokba. A mai lakosság – 680 ezer fő – nagyjából egyharmada az 50-60 évvel ezelőttinek.
Felkészültél? Jöhet a kép!
Nem volt elég? Vadászd le tegnapi városunkat is!
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés