1300 éve nyitott meg, és azóta is működik: ez a világ legrégebbi hotele

GettyImages-1932076056
Olvasási idő kb. 5 perc

Lélegzetelállító természeti csodák veszik körül a világ legrégebbi hotelét. A japán Nishiyama Onsen Keiunkan bő 1300 éve várja falai között a pihenni vágyókat. Akár te is foglalhatsz benne szobát.

A szálloda még 705-ben nyitott meg, s nem, nem hagytunk le egy számot az évszámból. 52 generáció óta ugyanaz a család működteti, a Bookingon ráadásul meglehetősen kedvező áron, mintegy 190 ezer forintnak megfelelő helyi valutáért foglalhatunk két fő részére egy éjszakát. 

Ha egy vérbeli, ősi rjokanban, azaz tradicionális japán fogadóban hajtanánk álomra a fejünket az egyik legszebb hegy közvetlen közelében, forrásoktól körülvéve, nem is találhatnánk megfelelőbb helyet hozzá, mint a Nishiyama Onsen Keiunkant, mely több mint 1300 éve áll nyitva a megfáradt vándorok előtt.

Bár többször újjáépítették, alapja, funkciói és tulajdonosa is ugyanaz: ez a világ legrégebbi hotele
Bár többször újjáépítették, alapja, funkciói és tulajdonosa is ugyanaz: ez a világ legrégebbi hoteleThomasFluegge / Getty Images Hungary

A legősibb hotel Japánban található

A végileg legrégebb óta működő szállodáját Fujiwara Mahito építtette még 705-ben. A szálló egy aprócska városban, Hayakawában található, a Yamanashi prefektúra szélén, közel másfél évezrede ugyanaz a család működteti. 2011-ben a Guiness Rekordok Könyve hivatalosan is elismerte elsőségét. A szálloda egy úgynevezett rjokan, mely már önmagában a japán hagyományok esszenciája. A meleg vizű forrásokban dúskáló hegyek legszebb kilátást kínáló szegletében számtalan hasonló vendégfogadót találunk. Nemcsak szállást és kellemes fürdőzési lehetőséget kínálnak, de a japán hagyományokkal is testközelségbe kerülhetünk. Földre fektetett tatamikon alhatunk, megtapasztalhatjuk a tradicionális teaszertartást.

Az első rjokanokat a buddhista szerzetesek hozták létre annak érdekében, hogy a zarándokok megfelelő körülmények között pihenhessenek út közben. Mind közel ugyanakkor, a 700-as évek elején nyitottak. Az azonban meglehetősen ritkaságszámba ment, hogy még több mint ezer év után is változatlanul nyitva tartsanak. 

Meleg vízű források felett japán tradíció
Meleg vízű források felett japán tradícióSyuzo Tsushima / 500px / Getty Images Hungary

Bárki foglalhat itt szállást, de ez nem mindig volt így

Pár száz évvel később már nem csak az utazó szerzetesek számára, hanem a közembereknek is lehetőségük nyílt szobát foglalni bennük, így váltak egyre elterjedtebbé. A jelenlegi japán császár, Naruhito is kipróbálta már a szobák egyikét. 

A Nishiyama Onsen Keiunkan a többi rjokanhoz hasonlóan meleg vizes források fölé épült, távol a nagyvárosi nyüzsgéstől. Az utolsó, nagyobb felújításra 1997-ben került sor, de továbbra is a régi, japán világot idézi. A vendégeknek le kell venniük a cipőiket az ajtóban, mindenki kap hagyományos köntöst, és aludni is a földre terített futonokon kell. A sok év alatt számtalan vendég megszállt már itt, politikusoktól a szamurájokig. Az interneten is foglalhatunk szállást a szobákba, a legtöbb turista pozitív véleménnyel van a hagyományos szállodáról. 

Nyáron és télen is lenyűgöző látvány
Nyáron és télen is lenyűgöző látványsdlgzps / Getty Images Hungary

A Nishiyama Onsen Keiunkan története során többször is kényszerű átalakításon esett át, a szálloda főépületének háromszor is költöznie kellett. 1909-ben és 1916-ban is egy-egy óriási tűzvész pusztította el részben, 1925-ben egy nagy szikla tette tönkre a rjokan egyik épületét, 1982-ben pedig egy tájfun végzett pusztítást benne. 

A meleg vizű források is csábítóak, nem csak a tradíció

Az 5 csillagos szálloda szabadon áramló, meleg vizes források fölé épült, minden szobához tartozik vízkapcsolat is, nemcsak az úszómedencékben és a fürdőkben, de még a zuhanyban is termálvíz van. 

A szállodában összesen 37 hagyományos japán stílusú, három részre tagolt szoba van. A szálló területén hat termálforrás,négy kültéri és kettő benti található, a padlók helyi kőből, a fürdők mind fából készültek. A hagyományos külsőségeket a modern világ minden kényelmi szolgáltatása egészíti ki, kezdve azzal, hogy a legközelebbi állomásról, Minoburól közvetlen szállodai járat visz a helyszínre, egészen a minden szobában elérhető wifikapcsolatig és a legmodernebb karaokeberendezésekig. Ha pedig eltekintünk attól a ténytől, hogy a felkelő nap országáig valamiként el kell jutnunk, s csak a szobafoglalás árát nézzük, meglehetősen baráti összegért szállhatunk meg a világ legrégebbi hotelében egy-egy éjszakára. 

Ha vonz a japán kultúra és történelem, ide kattintva megismerkedhetsz egy vérbeli japán feminista történetével is, aki nélkül az ország ma nem lenne az, ami. 

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek