Többféle üvegfesték létezik, a vizes alapú festékkel könnyebb dolgozni (vagyis inkább lemosni onnan, ahová véletlenül került), cserébe kicsit lassabban szárad.
Fontos, hogy ne válassz túl erős fényű izzót, legfeljebb 25 wattos legyen, de a 15 wattos még jobb. Erősebb izzón idővel szétrepedezik a festék. Az is jó, ha opálosat veszel, azon homogénebb lesz a festék.
Az üvegfestékhez kapható tubusos kontúrral előtte rajzolhatsz rá bármit, így a különböző színek nem folynak össze. Ha a festék megszáradt, fokozhatod a hatást egy kis szilikonnal. Az átlátszó szilikon (amikor ég a lámpa) olyan színű lesz, mint az alá felvitt festék.
Kicsit talán bizarr, de sötétben jól hozza magát. Ha bátortalan vagy a festékkel, vagy komplikáltnak tűnik, vehetsz eleve színes izzót, és földobhatod azt is egy kis szilikonnal. Sőt, előtte rajzolhatsz rá bármit a kontúrral.
Először egy kis kontúr, szabadon – ha színes az izzó, csak díszítésnek, ha nem, akkor a kontúr által szeparált területeket más-más színűre festheted.
A végén jöhet a szilikon – e nélkül is szép (sőt), de igazi bizarr izzó akkor lesz belőle, ha rányomsz egy-két… szóval ilyen izét. Nézd csak az eredményt sötétben!