A csípőszúnyogok lárváinak kedvezett az elmúlt hetekben tapasztalt nagy mennyiségű csapadék, így megkezdődött a szúnyogok elleni védekezés is, amelyhez különleges szereket alkalmaznak – derült ki az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közleményéből.
Speciális szerrel zajlik a szúnyogirtás
A szúnyoglárvák állóvizekben, víztározókban, esőzések után kialakuló ideiglenes élőhelyeken, például pocsolyákban, illetve az állandó vizek növényzettel borított szegleteiben fejlődnek ki. Az MTI által idézett közlemény szerint az ellenük alkalmazott különleges készítmény a szúnyoglárvákon kívül más élőlényekre nincs hatással, így
az emberre nézve sincs egészségügyi kockázata.
Ez a speciális szer baktériumok által termelt hatóanyagot tartalmaz, ami az alkalmazott dózisban csak a szúnyoglárvákra hat, így élővizekben is felhasználható. Az anyagot földi permetezéssel juttatják el a szúnyoggal leginkább fertőzött területekre, a lárvák ártári élőhelyein azonban repülőgépről granulátumot is szórnak.
A gyérítési beavatkozási területei
A gyérítési programért felelős Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság tájékoztatása alapján az elkövetkezendő napokban a Duna mentén, Budapesten, Pest vármegyében földi lárvagyérítést fognak alkalmazni, míg a Kőrösök térségében légi irtást terveznek. A gyérítés pontos helyével és időpontjával kapcsolatban az önkormányzatok és a lakosság is tájékoztatást fog kapni.
A veszélyes betegségek terjedésének kedvező szúnyoginvázió elkerüléséért a lakosság is tehet: fontos, hogy lefedjük a vízgyűjtőedényeket, a fel nem használt vizet öntsük ki, megakadályozva ezzel a lárvák elszaporodását.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés