A hajkorona és az arcszőrzet nem is olyan összetartozó jelenségek, mit elsőre gondolnánk. Mint ahogy azt már egy korábbi cikkünkben körüljártuk, a sok férfi által már fiatalon is megtapasztalt gyér hajzat nincs közvetlen összefüggésben az arcszőrzettel. Vagyis a napjainkban gyakori, kopasz férfiember látványa dús, tömött arcszőrzettel annak a ténynek tudható be, hogy az arcszőrzet a testszőrrel rokon, és nem a hajjal.
Ha szőrös, akkor férfias?
A sok férfit korán utolérő hajritkulást talán azért is élik meg gyászként sokan közülük, mert a buja szőrzetet a testen a férfiasság jelképeként azonosítjuk. Ezért az „árukapcsolásért” egyértelműen a tesztoszteron hormon a felelős. A pubertáskorban, ennek szintemelkedésével együtt, számos testi változás indul be, ami a fiúból férfivá váláshoz elengedhetetlen.
Ha szőrös, akkor okos?
Amellett viszont, hogy a férfivá érés egyik jelének tekintjük a szőrzet megjelenését, azt is tudjuk, hogy bizonyos összefüggés lehet a férfiak testszőrzete és intelligenciahányadosa között is. Már egy ideje napvilágot láttak dr. Aikarakudy Alias pszichiáter két évtizednyi kutatásainak eredményei, miszerint a testszőrzet mértéke egyenes arányban áll az intelligenciaszinttel. Ezt bizonyította orvostanhallgatók körében végzett vizsgálódásaival, ahol 45%-ban voltak reprezentálva a szőrös férfiak, míg a teljes lakosságra nézve arányuk mindössze 10%. Dél-Indiában orvosok, mérnökök és fizikai dolgozók testi adottságait vetette össze. Ebben az esetben is azt találta, hogy a fizikai dolgozók teste csekélyebb mértékben szőrcsomós, mint a szellemi tevékenységet végző férfitársaké. Mindezen eredményét a 140-es IQ fölötti Mensa-tagok közül 117 alanyon újra alátámasztotta, akik szintén relatíve prémes testtel rendelkeztek.
Vagyis, nemcsak férfiasabbak, de intelligensebbek is a szőrös férfiak?
Ezt mondhatja a tudomány, de vajon mit mondanak a lányok és asszonyok?
Szőrmentén végeztünk egy kis kutatást. Szokásunkhoz híven különböző hátterű, családi állapotú és korú nők véleményét kérdeztük a témával kapcsolatban. Haj- és arcszőrzettémában már korábban vizsgálódtunk, és azt találtuk, a legfontosabb az ápoltság, ha az megvan, akkor lehet igényesen és higiénikusan kicsit borostás vagy csupasz, gondozottan félhosszú vagy rövid hajú is a nagy Ő, így korábbi ismeretinket nem elfeledve most a testszőrzetre koncentráltunk.
Uraim, jó híreket hozunk!
Házi kutatásunk eredményeit értékelve több jó hírrel is szolgálhatunk:
- Egyrészt kiderült, hogy a hölgyek valóban férfiasabbnak tekintik a szőrösebb testet. Ugyan többen jeleztek a szőrösség mértékére utaló mennyiségi korlátokat, de egyértelműen kirajzolódtak a szőrszálak az álomférfi leírásában.
- Ugyanakkor jó hír az is, hogy amennyiben a férfiembert csupasznak szánta a Teremtő, és nem növekszik rajta szőr, az még önmagában bajt nem jelentett. Azaz, ha természetesen csupasz, akkor csupasz, és kész, nem szőrösszívűek velük szemben a hölgyek.
- Örömteli továbbá, hogy a megkérdezett nők véleménye egybehangzó az önkezű testszőrcsonkítást illetően is: köszönik, nem, vagyis nem kell a kínzó gyanta alá feküdnie a nők kegyeit keresve egyetlen férfiembernek sem. Ha valakinek adottsága a szőrtelenség, az rendben van, de a gyantázott vagy borotvált mellkas, combok, has, netán vállak, csekély számú kivételtől eltekintve általában nem nyerik el tetszésüket.
Mivel azonban ennek java adottság kérdése, a nők által megfogalmazott vélemény szubjektív, a szerelem vak, és jól amúgy is csak a szívével lát az ember, végeredményképpen mindenkit inkább csak arra buzdítanánk, tegyen testszőrével belátása szerint, illetve ha bizonytalan, konzultáljon a környezetében élő hölgyismerőseivel.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés