A szódabikarbóna természetesen csak arra képes, hogy a kellemetlen tüneteket enyhítse, így ha gyomorbántalmaid hátterében valamilyen szervi ok áll, azt nem fogja megszüntetni. Ha hárommal több gombócot szedtél a töltött káposztából, vagy azt az utolsó négy szelet bejglit nem kellett volna már a tányérodra tenni, akkor azonban enyhíthet gondodon.
Így segít a gyomrodnak
Hogy miben rejlik a szódabikarbóna ereje? A kémhatásában: egy enyhén lúgos sóról van szó esetében. Amennyiben savas közegbe kerül, változtat a pH-értéken, ennek segítségével tudja például gyomorégésedet is enyhíteni.
Ha meg szeretnéd nyugtatni háborgó gyomrodat, negyed kanál szódabikarbónát keverj el egy pohár vízben, majd hajtsd fel! Arra figyelj, hogy
ha valamilyen gyógyszert szedsz, legalább két óra különbséggel vedd be azt,
mivel a szódabikarbóna csökkenti gyomorsavad, ezáltal pedig megváltoztathatja azt a sebességet, mellyel a gyógyszerek felszívódnak, illetve változtathat is azok hatásán. Hat év alatti gyerekek esetén ne alkalmazd a módszert!
Erre mind jó még a szódabikarbóna
Bár a hideg miatt ritkábban okoz problémát a rovarcsípés ebben az időszakban, otthon mégis előfordulhat egy kósza pók vagy akár áttelelni tervező szúnyog. Ha bőrödet csípések irritálják, ezeken is enyhíthet a szódabikarbóna. A vörösséget, illetve az irritált érzést tudja enyhíteni, ezt szódabikarbóna-tartalmú krém mellett azzal is elérheted, ha egy rész szódabikarbónát vegyítesz három rész vízzel.
A friss lehelet érdekében is bevethetsz szódabikarbónát: vagy ezt is tartalmazó fogkrémet keress, vagy igyál meg egy félkanálnyi vízben elkevert port!
Mindezek mellett a szódabikarbóna a kellemetlen szagok ellenszere is, melyek forrását általában erős savak vagy bázisok jelentik. Ha a kémiaórák rég voltak, gondolj helyettük a savanyú tejre vagy a romlott halra. A szódabikarbóna ebben az esetben is a pH-értéken változtat, tehetsz egy nyitott dobozzal a hűtőbe, szórhatsz a mosogatógép aljába, de még a büdös szemeteseden is javíthatsz így.
Vigyázz is vele!
Azért persze nem univerzális csodaszer a szódabikarbóna sem: ha érzékeny a bőröd, módjával alkalmazd azon, mivel irritálhatja.
Egyes tippek szerint almaecettel keverve hajadnak is jót tesz, ám a valóságban az lehet, hogy kezdetben fényesebbé teszi tincseid, hosszú távú használat esetén roncsolhatja azt.
Egyesek sportteljesítmény fokozására is szódabikarbónát isznak, de erre sem érdemes rákapni: hosszú távon megbetegíthet a dolog.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés