Nincs tehát könnyű orvosság vagy csodaszer, vannak azonban olyan természetes módszerek, amelyek javíthatják egészségünket, és így meghosszabbíthatják életünket. Bár lehet, hogy soha nem találjuk meg a módját annak, hogy örökké éljünk, van négy olyan tevékenység, amelyek szokássá alakítva segíthetnek abban, hogy minél tovább éljünk.
Nincs egyetlen recept az öregedés folyamtának lassítására
A modern tudomány és a számos kutatás jóvoltából ma már tudjuk, hogy az étrendünk, a fizikai aktivitásunk, a stressz kezelésének módja, sőt a társas interakcióink is kulcsszerepet játszanak abban, hogy mennyi ideig és milyen jól élünk. Az újabb és újabb felfedezések és módszerek lehetővé teszik, hogy minél hosszabb és egészségesebb életet éljünk.
Ezek a megközelítések tudományos kutatásokon és az előttünk lévő generációk tapasztalatán alapulnak. Fontos megérteni, hogy nincs egyetlen recept a hosszú élethez, hanem különböző tényezők kombinációi azok, amelyek együttesen hozzájárulnak a jobb egészséghez és a hosszabb élettartamhoz. Az alábbi tevékenységek, melyeket, ha rendszeresen elvégzünk, hozzájárulhatnak ahhoz, hogy minél tovább éljünk.
Négy szokás az öregedés ellen
1. Hideg vizes fürdő
Az elmúlt években a hidegnek való kitettség, amely lehet hideg fürdő vagy zuhany, de jelentheti csak az arc jeges vízben való megmosását is, igen népszerűvé vált, elsősorban a holland Wim Hofnak köszönhetően. A hideg vízben való megmártózás számos előnnyel jár, ilyen például a zsírégetés, a sejtregeneráció és az idegrendszer stimulálása. A téma szakértői szerint az ajánlott minimális idő, amit hideg vízben kell eltölteni a siker érdekében, körülbelül heti hét perc, több napra elosztva, a hőmérséklet fokozatos csökkentésével.
2. Időszakos böjtölés
Az időszakos böjtölés egy úgynevezett „időablak” szerinti evést követ, amikor egy bizonyos ideig eszik valaki, majd azt követően koplal. A legelterjedtebb a 16:8-as módszer, ami 16 óra böjtöt és nyolc óra étkezést jelent.
Ez azt jelenti, hogy valaki például reggel hétkor csak vizet és kávét iszik, majd dél körül eszik először. Ez lehetővé teszi a szervezet számára, hogy teljesen megeméssze az ételt, majd átváltson zsírégetésre.
A böjt olyan fizikai előnyökkel jár, mint a sejtregeneráció, az immunrendszer megerősítése, de a böjt javítja a mentális egészséget és a koncentrációs képességet is.
3. Magas hőmérsékletnek való kitettség
A hideghez hasonlóan a melegnek való kitettség is nagyon előnyös a szervezet számára. Ennek egyik legelterjedtebb módja a szauna használata. Annak, hogy a meleg előnyét megtapasztaljuk, hetente körülbelül 30-45 perc szaunázás szükséges több napra elosztva.
4. Nagy intenzitású intervallum edzés (HIIT)
A HIIT egy hatékony edzésforma, amely a veszély elől való ősi menekülést szimulálja. A HIIT edzés egy angol mozaikszóból, a High Intensity Intervall Trainingből kapta rövidített nevét. Sok fajtája van, de mindegyiknek az a lényege, hogy egy rövid, nagyon intenzív munkaszakaszt egy hosszabb és lazább pihenő szakasz követ.
Ez a módszer is fokozza a sejtregenerációt, erősíti az immunrendszert, és javítja az idegrendszer működését. A rövid, intenzív intervallumok növelik a pulzusszámot, segítik a zsírégetést, és javítják az általános erőnlétet.
Egy kutatás szerint az egyik vitamin segít lelassítani az öregedést. Ha szeretnéd tudni, melyik az a természetes szer, ami segíthet fiatalon tartani, olvasd el az erről szóló cikkünket is.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés