Berkeley Phillips, a vállalat egyesült királyságbeli orvosigazgatója egy amerikai Pfizer-alkalmazott bejegyzését osztotta meg a Twitteren még azelőtt, hogy vakcinájuk vészhelyzeti használatbavételi engedélyt kapott volna, ezzel indult a lavina az Index cikke szerint.
"A vakcinajelöltünk 95 százalékban hatékony a Covid–19 megelőzésében, és 94 százalékban hatékony a 65 év felettiek körében. Minden adatunkat napokon belül benyújtjuk az egészségügyi hatóságoknak. Köszönjük a kísérletünkben részt vevő minden önkéntesnek és mindazoknak, akik fáradhatatlanul küzdenek a világjárvány ellen" - állt a bejegyzésben.
Ezt aztán sokan megosztották, majd mások bepanaszolták a Vényköteles Gyógyszerek Gyakorlati Kódexének Hatóságánál: úgy vélték ugyanis, hogy a bejegyzéssel egy engedéllyel még nem rendelkező készítményt reklámoztak az interneten.
A hatóság ezzel egyetértett, egyben azt is megállapította, hogy a koronavírus-vakcináról szóló üzenetben „korlátozott” információkat osztottak meg a vakcina hatékonyságáról,
a poszt egyáltalán nem tartalmazott az alkalmazás biztonságosságával kapcsolatos információkat, és nem utaltak a lehetséges mellékhatásokra sem.
34 800 fontos büntetést kaptak mindezért, ráadásul ez már a hatodik alkalom, hogy a vállalatot hasonló ügyben elmarasztaló ítélet születik. 2022 novemberében vakcinájuk gyerekekre optimalizált változatával kapcsolatosan kommunikáltak hasonlóan egy közleményben, a többi öt alkalommal pedig a közösségi médiában kommunikáltak vitatható módon.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés