Ezt már biztosan hallottad: a megmosott burgonya héjából készíthetsz ablakmosó főzetet. Tedd egy fazék hideg vízbe, majd főzd, míg fel nem forr. Ha felforrt, zárd el a tűzhelyt, és hagyd, hogy a víz a krumplihéjjal együtt kihűljön. Végül szűrd le az egészet, és a folyadékba mártott, majd kicsavart ronggyal mosd át az ablakot. Szárazra törölve csíkmentes eredményre számíthatsz.
Lássuk, mihez kezdhetsz még a krumpli héjával!
A burgonyahéj 5 rendkívüli felhasználási módja
Tudtad, hogy a burgonyahéj hihetetlen mennyiségű tápanyagot tartalmaz?
A héja több tápanyagot, ásványi anyagot és rostot biztosít, mint maga a burgonya. A burgonyahéj fogyasztásának számos további táplálkozási előnye közé tartozik, hogy segíti az emésztés javulását, a vérnyomás szabályozását, valamint az immunrendszer erősítését. De vajon még milyen oka lehet annak, hogy ne dobjuk ki?
1. Kisebb égési sebek kezelése
A burgonyahéj hatékony és természetes anyag a leégett bőr fájdalmainak enyhítésére, beleértve a leégést is – állítják a módszer hívei. Egyszerűen turmixold össze a burgonya héját, és kend a folyadékot az érintett területre. Alternatív megoldásként hideg burgonyahéjat helyezhetsz az égett helyre, hogy hasonló eredményeket érj el.
Ez az otthoni gyógymód hatékony, mivel a burgonyahéj erős antibakteriális szerként működik, miközben hidratálja a bőrt. Egyesek szerint a kisebb égési sérülések ellen a hagyományos módszereknél is jobban működhet.
2. Növényeink és kertünk gondozása
A burgonyahéj kiválóan alkalmas komposztálásra. A komposzt a talaj trágyázására és javítására használt összetevők keveréke. A talaj trágyázásához gyakran újrahasznosított szerves anyagokat használnak. A népszerű lehetőségek közé tartoznak a levelek, a kávézacc, a gyümölcsmaradványok és a növényi hulladékok, például a burgonya héja.
3. Természetes kiegészítője lehet bárki bőrápolási rutinjának
A burgonyahéj kiválóan alkalmas bőrproblémák kezelésére.
Használható pattanások esetén, a túlzott zsír mennyiségének csökkentésére és még a sötét karikák eltávolítására is. Ehhez a Pulse azt javasolja, hogy elegyítsük a burgonya héját, és egy vattakorong segítségével vigyük fel a folyadékot az érintett területre. A folyadéknak körülbelül 15-20 percig a területen kell maradnia, majd meleg vízzel le lehet mosni.
4. Öntöttvas edények bevonata
Az öntött és feketevas edényeket időnként és használat előtt egy kicsit kezelni kell valamilyen anyaggal, ami segít tapadásmentessé tenni az olajat, ugyanis a kezelés bevonatot képez a felületen.
A bevonat véd a rozsdától. Többféle lehetőség is van arra, hogy mit lehet ehhez használni, az egyik közülük, kitaláltad, a burgonyahéj! További előnye, hogy ilyen célra használjuk, hogy a burgonyahéj keményítője nemcsak bevonatot kölcsönözhet a serpenyőknek, hanem hatékony tisztítást is biztosít.
5. Házi készítésű láthatatlan tinta
Ki ne szeretett volna gyerekként láthatatlan tintával írni? Nagyon szórakoztató titkos üzeneteket küldeni egy barátnak, amelyet csak ő tud elolvasni!
A láthatatlan tinta könnyen készíthető burgonyahéjból! Egyszerűen párold a héjakat egy kis lábas vízben 10-15 percig. Hagyd teljesen kihűlni. Ekkor észre fogod venni, hogy a keményítő (a víz fehér és zavaros része) leülepedik a serpenyő alján.
Mártsd egy fülpiszkálónak a vattarészét a keményítőbe, és írd fel titkos üzeneted egy papírra. Az írás láthatóvá válásához hígíts fel folyékony jódot vízzel 50-50 arányban. Ecsettel kend a keveréket az írás tetejére, és íme, az üzenetnek máris látszania kell! A gyerekek imádni fogják a titkos levélírást.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés