A körmünk olyan része a testünknek, amelyre alapvetően nem szoktunk nagy figyelmet fordítani, ha azt szeretnénk meghatározni, hogy milyen az egészségi állapotunk, vagy meddig élhetünk. Azonban egy világhírű kutató szerint ez nagy hiba.
A körmeinkben a hosszú élet titka
Dr. David Sinclair, a Harvard orvosi karának genetikai szakértője szerint a körmök állapota megmutatja, hogy milyen gyorsan termel a testünk új, egészséges sejteket.
Minél gyorsabban nő, annál nagyobb eséllyel vagyunk védettek az öregedéssel járó hanyatlással szemben.

A biológiai életkor egy tudományos kifejezés, amely azt írja le, hogy a test sejtjei és szövetei mennyire jól működnek – vagyis milyen „idősnek” tűnnek –, ez eltérhet a születéstől naptárilag megélt életéveid számától, a kronológiai kortól.
Egy kutatás megállapította, hogy a heti körömnövekedés üteme évente körülbelül 0,5 százalékkal csökken 30 éves kor után. Ha a körmeid gyorsabban nőnek, és gyakrabban kell vágnod őket, mint a veled egykorú embereknek, az arra utalhat, hogy lassabban öregszel az átlagosnál.
Az életkor azért befolyásolja a körmök növekedését, mert az öregedéssel együtt a vérkeringés is lelassul, így a körmök kevesebb tápanyagot kapnak. Természetesen más tényezők is szerepet játszanak benne, például a táplálkozás vagy akár a hormonok.
Az ülés megrövidítheti az életed, az alábbi cikkünkben megtudhatod, hogyan tudod csökkenteni a korai halálozás kockázatát, ha ülőmunkát végzel.

Az ülőmunka komoly veszélyt jelent az egészségünkre. Kiderült, hogy mennyi ülés növelheti jelentősen a korai halálozás kockázatát.
Tovább olvasom
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés