Ez történik a testeddel, ha lenyeled a dinnyemagot

GettyImages-1409702366
Olvasási idő kb. 4 perc

Tudod, mi történik, ha lenyeled a dinnyemagot? A válasz nem az, hogy semmi, de nem is az, hogy bélcsavarodást kapsz és egyéb kórságokat, amilyenekkel nagymamád riogatott kisgyerekként.

Bár van, aki azért nem eszi meg a dinnyemagot, mert egészen egyszerűen nem szereti, sokan vannak olyanok is, akik irracionális ellenérzéseket táplálnak a kis, fekete magvakkal szemben, inkább már a tányérban kipiszkálják azokat az összes szeletből, vagy egytől egyig kiköpdösik azokat. Ha te sosem értetted ezt a hozzáállást, van egy jó hírünk: nem is jelent veszélyt a dinnyemag, sőt!

A dinnyemag valójában jó neked

Az igazság az, hogy a dinnyemag számos hasznos tápanyagból tartalmaz sokat: vannak, akik kifejezetten ezek áldásos hatása miatt fogyasztják!

Az immunitás serkentése mellett a dinnyemag rágcsálása hozzájárul szíved egészségéhez, segít szabályozni a vércukrodat, egyszóval nem tartani kell tőle, hanem fogyasztani!

El is rágcsálhatod, amikor dinnyét eszel, de csíráztatva, illetve pirítva is ki tudják fejteni áldásos hatásukat. Íme, erre számíthatsz, ha dinnyemagot eszel!

A dinnye a gyerekek nagy kedvence: őket sem kell félteni a magoktól!
A dinnye a gyerekek nagy kedvence: őket sem kell félteni a magoktól!Westend61 / Getty Images Hungary
  • Szebb lesz tőle a bőröd: teli van C-vitaminnal és antioxidánsokkal, nem is véletlen tehát, hogy arckrémekben is felhasználják. A magvakban található magnézium javítja bőröd megjelenését, ha a bőröd ekcémás, vagy más okból száraz, nagyszerű eredményeket várhatsz tőle. A benne megtalálható cink a bőr öregedését lassítja.
  • A hajad is egészségesebb lesz tőle: fehérje, vas, magnézium cink és réz – minden, ami hajadat egészségesebbé teszi és növekedését gyorsítja. A hajhullás ellen a magvakban található mangánnal veheted fel a harcot.
  • Szívedért is sokat tesz: zsírsavtartalma a szívroham és a stroke kockázatát egyaránt csökkenti, míg a magnézium a vérnyomás normál tartományban tartásáért tesz sokat. A magocskáknak gyulladáscsökkentő és értágító hatása is van, vastartalmuk pedig további segítséget nyújt szívednek.
  • Szabályozza a vércukrot: ha túl sokat ugrál a cukrod, érdemes dinnyemagot fogyasztanod, mert ez segít stabilizálni azt. A kettes típusú cukorbetegség karbantartásában is segítséget jelenthet a dinnye magja.
Salátában is finom a dinnye, magostul
Salátában is finom a dinnye, magostullacaosa / Getty Images Hungary
  • Támogatja az immunrendszer egészséges működését.
  • Segíti a csontritkulás megelőzését magnézium-, réz- és káliumtartalma révén.
  • Idegrendszeredet is támogatja a benne található B-vitaminnak köszönhetően: a demencia elleni küzdelemben és hangulatzavarok esetén is hasznos.
  • A termékenységet is serkenti cinktartalmával, ami a férfi reproduktív rendszer működésének szempontjából kulcsfontosságú.
  • Energikusabbá tesz: a benne található mikrotápanyagok segítségével úgy érzed, több energiád van, és tovább is tart.
  • Fokozza az anyagcserét: a benne található folsav, vas, cink, réz, magnézium, kálium, aminosavak és B-vitamin komplex segít gyorsítani az anyagcserét, valamint optimalizálni az emésztést.
  • Enyhíti az asztmás panaszokat: a benne található C-vitamin antioxidánsként segít ennek az állapotnak a karbantartásában. Kutatási eredmények egyelőre még nem igazolták a dinnyemag hatását az asztmát illetően, de érdemes egy esélyt adnod neki, ha ebben a betegségben szenvedsz.
  • Likopintartalma révén a dinnyemag a prosztatarák kockázatát is csökkenti, mivel a likopin egy 2015-ös kutatás szerint valamelyest csökkenti a prosztatarák kialakulása kockázatát.

Nem kell tehát a dinnyemagot elkerülnöd: nyugodtan fogyaszthatod, ha dinnye kerül a tányérodra!

Enterol - probiotikum minden évszakban

A zárt közösségekben gyakoriak a gyomor-bélrendszeri fertőzések. Az Enterol hasmenés esetén védi és helyreállítja a bélflórát.

Vény nélküli gyógyszer. Hatóa.: S.boulardii CNCM I-745. Forg.: MagnaPharm Hungary Kft., 1119 Bp., Fehérvári út 97-99. 4. em.

A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek