A gyakorlatok és a jógával kapcsolatos szokások ismeretének hiánya kicsit ijesztőnek hathat egy kezdő számára, a Doyouyoga éppen ezért összeszedett néhány dolgot, ami segíthet a többnyire persze megalapozatlan félelmeink leküzdésében.
Tedd el a telefonodat és a problémákat
Persze nem csak a telefon és a cipő az, amit jobb, ha távol tartasz a jógaszőnyegedtől és a teremtől. A munkával, politikával és a családi életeddel kapcsolatos kisebb-nagyobb problémákat sem árt letenni egy pillanatra. Mindez azért fontos, hogy tényleg harmonikus atmoszférája legyen egy órának. A terembe lépve üdvözöld a többieket, terítsd le a szőnyegedet, vagy szerezz egyet a tanártól.
Érkezz hamarabb
A legtöbb oktató 5-10 perccel az óra kezdete előtt megjelenik, többek között azért is, hogy kiderüljön, van-e valamilyen sérülése az újoncoknak. Ez tehát arra is kiváló alkalom, hogy megoszd az oktatóval az esetleges aggodalmaidat, vagy kérdezz tőle.
Hagyd otthon a bő pólódat!
A gerinc, a térdek és a csípő vonalait megmutató cuccok lehetővé teszik ugyanis a tanár számára, hogy könnyebben észrevegye és kijavítsa az esetleges tartáshibákat. A sérülések elkerülése érdekében tehát érdemes otthon hagynod a lötyögő, túlméretezett ruhákat.
Furcsa szagok
Szinte biztos, hogy előbb-utóbb találkozol valakivel, akinek erősebb a testszaga, vagy esetleg szellent is egyszer-kétszer az óra alatt. És persze veled is megeshet a dolog, ez azonban nem olyasmi, amit szégyellned kellene. Nagyrészt elkerülhető persze mindez, ha utoljára 3-4 órával az óra előtt eszel és elkerülöd a hagymaféléket és a nehezen emészthető, fűszeres ételeket.
Szanszkrit szavak
És egy kis kántálás. Az „Aum” vagy „Om” szócska a hinduizmus egyik legfontosabb szimbóluma és az órák elején és végén is gyakran zümmögik a résztvevők. A „teremtés igéje” mellett a „Namaste” is gyakran elhangzik majd. Az Indiában a tisztelet kifejezésére szolgáló köszönési forma a többiek üdvözlésekor, illetve az órák végén szokott elhangzani.