Sosem voltam igazán penge a természettudományokból: nem véletlenül jelentkeztem humán tagozatra, amikor középiskolát kellett választani. Azt viszont el kell, hogy ismerjem, hogy a fizika néha még nekem is tudott érdekes lenni. Már csak azért is, mert sokkal jobban tudtam a mindennapi élethez kötni, mint például a matekot. A logaritmus vagy a hatványozás a hétköznapok szintjén viszonylag ritkán testesült meg, az erők viszont a játszótéri mérleghintázáskor is rám köszöntek, a gyorsulással járó székhez tapadást az autópályán is simán át lehet élni – a jelenségeket leíró és keretbe foglaló fizika ezért egy magamfajta számmugli számára is megfogható volt.
Ennek ellenére nagyon örülök, hogy nem kellett és ma sem kell fizikaérettséginek veselkednem – csúfos kudarc lenne a vége. A 120 perces feladatsor első felében ma feleletválasztós tesztet, második egységében részletesebb számításokat is igénylő feladatokat kell megoldaniuk a diákoknak. Nem tudom, rutinnal és jó alapokkal mennyire elég ez az időkeret, nekem mindenesetre nagyon soknak tűnt két órára ennyi feladat.
Kvízünkbe – formai sajátosságok miatt – a feladatsorok első részéből válogattunk kérdéseket, a megoldásokat pedig ezúttal is a központi javítókulcs alapján adtuk meg. És ha eddig igaz volt, ma csak még inkább az: ünneplőben, két ilyen tanév után, élesben: a diákoknak a miénknél sokkal nehezebb dolguk van. Innen is sok sikert nekik.
Minden kérdés megválaszolására 120 másodperc áll rendelkezésedre. Jelöld meg a helyes választ, vagy várd ki az idő végét, vagy kattints a "Következő kérdés" gombra. A linkre kattintva elindul a játék.
Sajnos nem sikerült :(
Kérjük próbáld meg újra.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés