Ha nincs tipped, a rossz időben mit is csinálj a kényszerű szobafogságban, van egy kiváló tippünk: hajogass papírnyulat! Feltételek: nyomtató (vagy közeli és ünnepkor is hozzáférhető iroda) és pár órányi türelem. Akár kezdőknek is.
Amit elkészítünk
A fenti papírnyulakhoz csak a mellékelt szabásmintákat kell kinyomtatni.
Forrás: Hobbyművész
Szabásminták
- Rózsaszín fülű nyúl szabásminta Fehér nyuszi szabásminta
- Barna nyuszi szabásminta Szürke nyuszi szabásminta
1. Lépés: a rózsaszín fülű nyuszi
Kisebb gyerekek a rózsaszín fülű nyuszit tudják meghajtogatni, majd felfújni a kinyomtatott négyzetből. A _ _ _ _ _ vonalak mentén hegyhajtást, a __ _ __ _ __ vonalak mentén pedig völgyhajtást kell alkalmazni. A hajtások sorrendjét ABC szerint végezzük.
2. Lépés: a fehér nyuszi
A fehér nyuszi elkészítéséhez a szabásminta vonalai mentén pontosan kell vágni, de az összeállítása egyszerű. A kinyomtatott íven kívül ollóra és ragasztóra van szükség. A _ _ _ _ _ vonalak hegyhajtást, a __ _ __ _ __ vonalak pedig völgyhajtást jelölnek. A ragasztás sorrendjét a sorszámozott kis ragasztófülek mutatják.
3. Lépés: barna nyuszi
A barna nyuszi összeállításánál pontos vágásra, hegy- és völgyhajtások horpasztására, és végül kis ragasztásra van szükség. A _ _ _ _ _ vonalak hegyhajtást, a __ _ __ _ __ vonalak pedig völgyhajtást jelölnek. Ragasztani csak a két fület, és az alsó összekötőt kell.
4. Lépés: szürke nyuszi – haladóknak ajánljuk
A szürke nyuszi összeállítását a nagyobb gyerekeknek ajánljuk, mert sok aprólékos vágást és precíz ragasztást igényel. A végeredményt látva, megéri! A kivágást követően a ragasztófüleken lévő számok sorrendjében ragasszuk össze a figura részeit. A fülnél hajtsuk meg a papírt, és ragasszuk össze. Csak ezután vágjuk ki és ragasszuk meg a számozás szerinti sorrendben. A testrészeket csak ezek után ragasszuk egymáshoz.
Köszönet a cikkért a Csináld+ kreatív oldalnak és szerkesztőjének!