A szakemberek abból jutottak erre a következtetésre, hogy kiderült: a monumentális őskori építményhez felhasznált kövek nem a környékről, hanem az Egyesült Királyság különböző vidékeiről származnak.
Nemes cél vezérelhette Stonehenge építőit
Az University College London (UCL) és az Aberystwyth Egyetem által jegyzett tanulmányban a kutatók úgy vélték, hogy csillagászati funkcióján túl – amit részletes dokumentáció bizonyít – Stonehenge egyfajta emlékmű lehetett, amely az újkőkorszak időszaka alatt élő britek előtt tisztelgett.

Az elmélet annak nyomán született, hogy az év elején megállapítást nyert, hogy Stonenge központi eleme, a hattonás Alter Stone Skócióból származik, nem pedig Walesből, mint azt korábban sejteni vélték. Hasonló felismerésre jutottak más kövekkel kapcsolatosan is.
„Az a tény, hogy minden kő távoli régiókból származik, ezáltal Stonenge unikálisnak tekinthető a Nagy-Britannia területén lévő több mint 900 kőkör között,
arra enged következtetni, hogy politikai és vallási célja lehetett, mint a brit népek egyesítésének emlékműve, amely az őseikhez és a kozmoszhoz fűződő kapcsolatukat ünnepelhette”
– vélekedett Parker Pearson, az UCL munkatársa. Stonehenge rendeltetésével kapcsolatban korábban már számos vad elmélet látott napvilágot. Hitték már többek között ősi vallás templomának és földönkívüliek leszállóhelyének is.
Szívesen olvasnál még Stonehenge titkairól? Akkor olvasd el ezt a cikkünket is, amelyből számos érdekességet tudhatsz meg.

Egyre többet tudunk, de még mindig nem eleget erről a különös, évente sok százezer érdeklődőt vonzó építményről.
Tovább olvasom
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés