A sérült részek ellátása ösztönös viselkedés, ez nemcsak a kutyákra jellemző, hanem a majmokra, a macskákra és a rágcsálókra is - írja a We love Dogz a cikkében. De vajon tényleg gyógyító hatású a kutyák nyála? Mik a veszélyei?
A kutya nyála tényleg tartalmaz sebet gyógyító összetevőket, de...
Már az egyiptomiak körében kialakult ez a feltételezés a kutyák nyálának gyógyító hatásával kapcsolatban. Ezt a tudomány részben alátámasztotta, hiszen a nyálban található egy fehérje, a hisztatin, ami a seb lezáródási folyamatát meggyorsítja. Továbbá a benne lévő nitrit a fertőzések elleni védekezésben segít, amikor a bőrrel érintkezve nitrogén-oxiddá bomlik. Ehhez társul a mechanikus hatás, hiszen a nyalogatás révén a szennyeződések, törmelékek eltávolíthatók a sebből.
Vagyis a kutyák nyála (és az ember is, tegyük hozzá) gyógyító hatással bír, ezért is jönnek rendbe sokkal hamarabb a szájban lévő sérülések. Ugyanakkor a kutyák szájában olyan baktériumok is tanyázhatnak, amelyek komoly fertőzést okozhatnak az emberi szervezetben, például a Pasteurella.
Hogy főleg mely kutyák nyalogatása jelent veszélyt, és milyen borzasztó, egészségkárosító eseteket ismerünk, amelyek kutyanyálból eredeztethetők, ide kattintva megtudhatod.

Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés