Van belőle vajas, sajtos, csilis és már karamellás is, ráadásul izgalmas lájfhekkekkel összedobhatjuk a saját magunk ízesítette, akár színes változatokat is. És hogy hogyan lesz igazán finom a pattogatott kukorica? Az alábbi tesztből kiderül.
A szabályok szerint kétféle pattogatható kukoricát használtak az egyes módszerek tesztelésére, hogy ne a gyártón múljon a módszer sikere vagy kudarca. Hagyományos, tehát nem mikrózható zacskóbán árult és nem ízesített kukoricákat szereztek be a teszthez, amivel sokkal költséghatékonyabban készülhet el a házi mozihoz tökéletes nass. A legfontosabb szempontok az elkészülési idő volt, az egyszerűség, a módszer tisztasága, biztonságossága és a ki nem pattogott magok mennyisége.
#7 Mikrohullámú sütőben, papírzacskóban
Ehhez 1/2 csésze pattogatni való kukoricaszemet 1/2 teáskanál olajjal és ízlés szerint sóval kell egy tálba dobnunk, majd ezt a keveréket papírzacskóba öntjük, a végeket és a sarkokat lezárjuk, és mikrohullámú sütőbe tesszük a csomagot. A recept figyelmeztet a pattogatott kukorica megégetésének vagy a táska majdnem lángra kapásának lehetőségére, és azt javasolja, hogy rögtön azután hagyjuk abba a mikrózást, amint a durranás lassulni kezd, nehogy rossz vége legyen a mikrós pattogtatásnak. A pattogatott kukorica klassz, ropogós lett, ám maradt 2 evőkanál ki nem pattogott mag, ráadásul a módszer nem túl biztonságos, így ez a trükk a lista utolsó helyezettjei közé került.
#6 Mikrohullámú sütőben, tálban
A recept szerint 1/4 csésze kukorica és 1/2 teáskanál olaj keverékét kell egy mikróbiztos üvegtálba tennünk, majd egy tányérral leborítani a keveréket. Bár ez is mikrós móka, ami nem hozott tökéletes végeredményt, de mellette szólt, hogy egyenesen a tálból lehet falatozni a kukoricát.
#5 Mikrohullámú sütőben, szilikontasakban
Keverj össze 1/2 csésze pattogatni való kukoricaszemet, 1 evőkanál olívaolajat és némi sót, majd tedd újrahasznosítható szilikontáskába. Hagyd a zacskót részben nyitva a szellőzés érdekében; mikrózd 2-3 percig, vagy amíg a pattogás lassul. A mikró az idő leteltével teljesen tele volt kiugrott kukoricával, mellette 2 evőkanál bontatlan maggal. Bár a táska felforrósodik, ami szintén nem szól mellette, de a módszer hulladékmentes, a zacsi pedig mosogatógépben is könnyen tisztítható.
#4 Serpenyőben
Ehhez a módszerhez 3 evőkanál olajat és 3 csésze pattogatni való kukoricaszemet kell felmelegítenünk egy lefedett 4 literes serpenyőben, közepes lángon. Amikor a szemek pattogni kezdenek, akkor kell hozzáadni még 1/3 csésze szemet, majd lefedni az edényt, és várni 30 másodpercet, majd közepes lángra állítani a hőmérsékletet. Amikor a durrogás elkezdődik, kissé nyitott fedéllel meg kell rázogatni az edényt, és ezt egészen addig csinálni, amíg a durranások közti idő 1-2 másodpercre nem nő. A kissé körülményes recept többnyire ropogós pattogatott kukoricát eredményezett, és csak 1 teáskanál ki nem pattogott szem maradt a nyomában.
#3 Kukoricapattogtatóban, olaj nélkül
Olyan gépet használtak a tesztelők, ami azt ígéri, hogy olaj nélkül pattogtatja ki a szemeket. Az utasítás szerint 1/2 csésze magot kell töltenünk a tartályba, majd a fedelet rátenni, és indulhat féktelen pattogtatás. Az eszköz viszonylag nagy adag pattogatott kukoricát képes elkészíteni, ami mellett csak 1/4 teáskanálnyi ki nem pattogott szemet hagyott. A pattogatott kukorica nem volt annyira ropogós, de az állaga könnyű volt, és a módszer kevés resztlivel dolgozik, így akinek számítanak a kalóriák, annak talán érdemes kipróbálnia.
#2 Wokban
A recept szerint 2 evőkanál olajat és néhány tesztszemet kell elhelyeznünk egy nagyobb wokban, majd lefedni a serpenyőt és közepes hőmérsékleten melegíteni. Amint meghallod a pattogást, beleszórsz 6 evőkanál szemet, lefeded az edényt, a hőt közepesen alacsonyra csökkented, és addig sütöd rázogatva, amíg a magok pattogása ritkulni kezd. A tesztelők szerint egészen jól működött a módszer, csak fél teáskanálnyi mag maradt narancssárgán.
#1 Whirley Popban
Ez az eszköz lényegében egy hatalmas pattogatottkukorica-készítő lábas, lyukas fedővel és egy forgattyúval az egyenletes és maradékok nélküli végeredményért. A forgattyú abban segít, hogy ne égjenek meg a szemek. A tesztelők szerint az egész hihetetlenül gyorsan ment, és pluszpont, hogy érezni lehetett, mikor kell lezárni a lángot, mert ekkor a hajtókar már érezhetően nehezebben volt forgatható. Egyértelműen ez az eszköz lett a módszer győztese, aki viszont nem akar erre beruházni, rázogassa egy nagyobb wokban a kukoricákat.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés