Ezért olyan egészséges a petrezselyem
A Dél-Európában és a Földközi-tenger vidékén őshonos, de mára az egész világon elterjedt petrezselyem tápanyag-összetétele egészen kivételes, ezért a téli hónapokban különösen megéri fogyasztani. Zöldje és gyökere egyaránt gyomorerősítő, vesetisztító, étvágygerjesztő hatású, de más előnyöket is tulajdonítanak neki. A szakemberek általában a következő 6 okból ajánlják.
1. Elsőrangú kalciumforrás
Felejtsd el a brokkolit és a többi zöldfűszert, a kalciumtartalom szempontjából a petrezselyemmel jársz a legjobban. Már egy kb. 50 grammos adagból is 83 mg-os mennyiséghez juthatsz. A csontok és a szív egészségében is fontos szerepet játszó kalciumon túl a petrezselyemben olyan alapvető ásványi anyagok találhatók, mint a kálium, a magnézium, a folát és a vas, amelyek nélkülözhetetlenek a vérképzéshez.
2. Tele van vitaminokkal
A petrezselyem bőségesen tartalmaz vitaminokat, köztük immunerősítő hatású C-vitamint, a szem egészségét szolgáló A-vitamint, illetve csontképző, rákellenes tulajdonságairól ismert K-vitamint is.
3. Antioxidánsként is kiváló
A petrezselyemben lévő erőteljes antioxidánsok, mint amilyen a lutein és a zeaxanthin, semlegesítik a szervezetet károsító szabad gyököket, továbbá csökkentik a szívbetegségek kialakulásának esélyét.
4. Támogatja a gyomor egészségét
A gyomrod szintén hálás lesz azért, ha több petrezselymet eszel. Nemcsak a gyulladások ellen hatásos, hanem a stressz által kiváltott gyomorrendszeri károsodásokkal szemben is, amelyek fokozott kockázatot jelentenek a gyomorfekélyben és a fekélyes vastagbélgyulladásban szenvedő betegekre nézve.
5. Májvédő hatású
Egy vizsgálat során a petrezselyemmel kezelt diabéteszes patkányok szignifikánsan alacsonyabb vércukorszintet mutattak, ami arra utal, hogy jelentős májvédő hatással rendelkezik.
6. Csökkenti a rák kockázatát
Csakúgy, mint más ernyősvirágúak, a petrezselyem fogyasztása is csökkentheti a rákos sejtek aktivitását, és elősegíti a szervezet immunválaszát. Ez annak köszönhető, hogy hatóanyagai között fellelhető az apigenin nevű flavonoid, amiről úgy tartják, hogy a jövőben nagyobb szerephez juthat a daganatos megbetegedések kezelésében.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés