Az új, mesterséges intelligencia által vezérelt tesztek új utat nyithatnak az öregedés elleni küzdelemben. Megjelentek ugyanis olyan startupcégek, amelyek az otthon levett vér-, vizelet- vagy nyálmintát mesterséges intelligencia segítségével értékelik, majd tájékoztatják a megrendelőt az epigenom változásairól, ami bizonyos betegségek előjele vagy akár következménye lehet. Ezenkívül az eljárás alkalmas arra, hogy megtudjuk biológiai életkorunkat, illetve szerveink, sejtjeink és szöveteink hanyatlásának sebességét.
Egy, a közelmúltban napvilágot látott kutatás kimutatta, hogy az epigenetikai változások biztonságosan visszafordíthatók egerekben a szövetek működésének javítása érdekében. A kutatást végző cég úgy véli: az eljárás emberek esetében is működhet. A teszt vásárlói a minta elemzésén kívül személyre szabott ajánlásokat és kiegészítőket is kapnak, amelyek segítik őket a magasabb életkor elérésében. A szolgáltatás egyszeri díja 299 dollár, de havi előfizetéses rendszert is kínálnak, kevesebb mint havi 200 dollárért. A tesztet az öregedéskutatással foglalkozó, magyar származású kutató, Steven Horvath közreműködésével fejlesztették ki, aki a Los Angeles-i UCLA egyetem humángenetika- és biostatisztikaprofesszora.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés