Megnyílt a Magyar Divat & Design Ügynökség a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) együttműködése során létrehozott anyagkönyvtár, amely egyedülálló a közép-európai régióban. A hiánypótló Budapest Design Material Library egybegyűjti a legfrissebb és leginnovatívabb anyagmintákat a világ minden tájáról és széles körben hozzáférhetővé teszi azokat az innovációval és kutatás-fejlesztéssel foglalkozó szakemberek, designipari szereplők és a hallgatók számára.
A folyamatosan bővülő gyűjtemény és a helyszínen elérhető online adatbázis lehetőséget biztosít a legkülönbözőbb anyagminták innovatív felhasználási lehetőségeinek megismerésére, valamint megnyitja a lehetőséget a design és más iparágak összekapcsolódására.
Az anyagkönyvtárnak a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem UP épülete ad helyet. A Budapest Design Material Library az egyetemi hallgatók, gyártók, tervezők és hazai designipari KKV-k mellett a nagyvállalatok, anyag- és termékfejlesztő cégek előtt is nyitva áll, ezáltal hidat képez a nem hagyományos iparágak (egészségügy, autóipar, építőipar, élelmiszeripar stb.) és a design között.
A Budapest Design Material Library (BDML) a MOME UP épületében kezdetben 300 darab fizikai anyagmintával áll nyitva mindenki számára, aki információt keres a design, a termékfejlesztés vagy egyéb kreatív szakmák területein.
Az BDML anyagai között találhatunk magyar innovációk révén létrejött anyagot is, mint például a Kárpáti Judit Eszter és Esteban de la Torre, a MOME Innovációs Központ kutatói által kifejlesztett textilanyagot, amely hangkibocsátó anyagként működik. A mintatartó-állványokon elhelyezett anyagok mellett QR kódok találhatók, amelyek beolvasásával megismerhetők az anyagok legfőbb jellemzői és információi. Az anyaginformációk folyamatos biztosítása érdekében a helyszínen hozzáférhető, közel 10 000 anyagból és gyártási technológiából álló online adatbázis, amely 5 nyelven olvasható, kiegészítve képekkel és leíró szövegekkel a mintákról és a helyszíni munkaállomásról egyszerűen böngészhető.
A Budapest Design Material Library a Material ConneXion franchise részét képezi, így az érdeklődők a világ legnagyobb adatbázisában az anyagminták között többek között polimereket, fémeket, üvegeket, kerámiákat és természetes anyagokat találnak változatosan a fenntartható, újrahasznosított anyagoktól kezdve, egészen a rugalmas, építészeti textíliákig.