Te miért szeretted igazán A nagy pénzrablást? A kiszámíthatatlanul izgalmas sztori miatt? A nagyszerű színészekért? Vagy mert itt bármi megtörténhetett? Bármi is a válaszod, biztosan szívesen olvasol kulisszatitkokról és nosztalgiázol velünk a sorozat kapcsán.
A Professzornak is volt városneve
Vatikánváros: egy alternatív univerzumban a Professzor helyett ezt a nevet használta volna Álvaro Morte karaktere, vallási okokból azonban
végül elvetették a világ legjobban védett területének nevét,
amikor álnevet kerestek számára. Érdekesség még a karakterrel kapcsolatosan, hogy az őt alakító színész látása tökéletes, így elég nehezen szokta meg, hogy Professzorként folyamatosan szemüveget kell viselnie.
Egy híres rajongó meg is jelent A nagy pénzrablásban
Emlékszel Joaóra, a brazil szerzetesre, akit nem érdekelnek a bulik és a foci, csak a hite? A szemfüles focirajongóknak biztosan ismerős volt a karaktert alakító színész, aki valójában a brazil futballsztár, Neymar. Ő maga kereste meg a sorozatot azzal, hogy szeretne egy cameoszerepet kapni benne.
Nem volt előre megírt forgatókönyve
A leggyakrabban egy forgatás kezdetén már minden kártya az asztalon hever, a forgatókönyvírók pontosan tudják, melyik karakter milyen utat jár majd be, milyen események vezetnek a fináléig. A nagy pénzrablás esetében ez másként volt:
az írók szerettek volna arra is reagálni, amit a nézők gondolnak, ezért több etapban írták meg a történetet.
Ez azt is jelentette, hogy azok a színészek, akiknek karaktereitől idő előtt búcsúztunk, néha csak az utolsó pillanatban tudták meg, mi lesz egy szereplő sorsa.
Több száz overall fogyott a forgatás során
A Dalí-maszk mellett a piros kezeslábasok váltak A nagy pénzrablás ikonikus jelképeivé: ezekből nem kevesebb, mint hatszáz darabra volt szükség a sorozat elkészítésének ideje alatt.
Tokió az utolsó pillanatban lett narrátor
A sorozatban talán egyetlen fix pont van, ez pedig az eseményeket mindig tárgyilagos hangon narráló Tokió. Azt hihetnénk, a koncepció része volt, hogy őt bízzák meg ezzel a feladattal, a valóságban azonban az utolsó pillanatban kapta meg azt.
Denver nevetése szándékosan irritáló
Amikor a Denvert alakító színészt keresték, az alkotóknak nagyon pontos elképzelése volt arról, hogy egy egészen furcsán vihogó karakterhez keresnek méltó megformálót. Nos, ez sikerült is.
Partizándalt tett újra népszerűvé
A Bella Ciao mindkét rablásban központi szerephez jutó dal, ami az antifasiszta ellenállás szimbóluma volt Olaszországban. A sorozatnak köszönhetően újra reneszánszát éli a dal.
Nagyot nőttek
Ahhoz képest, hogy majdnem elkaszálták a sorozatot, amelynek első évadát csak Madridban forgatták, végül hét ország 300 különböző forgatási helyszínére jutott el a stáb.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés