Magyar rendszámú autókkal tömött parkolók, telepakolt bevásárlókocsik: a határ menti településeken nagy előny, hogy szinte mindenki beszél is magyarul, így igazán könnyű Szlovákiában intézni a nagybevásárlást. A vásárlási turizmusban érintettek szerint a pénztárcánknak is megéri.
Egyre nagyobb az érdeklődés a szlovák boltok termékei iránt, a praktikus információk megosztására nemrég egy Facebook-csoport is alakult. A külföldi bevásárlótúrák iránt az érdeklődés érezhetően óriási, egyre többen ingáznak a mindennapi betevő miatt.
Szlovák boltokban vásárolnak a magyarok
A határ menti településeken élők között már régóta dívott, hogy Kauflandba vagy a Billába szaladnak át egy-egy nagyobb bevásárlást intézni, azonban egyre messzebbről is útra kelnek a magyarok, olyannyira megéri utazni a havi nagybevásárlásért. A megosztások szerint azok az üzletláncok is kedvezőbb áron kínálják a termékeiket, amelyeknek Magyarországon is van üzletük, többek között a Lidl is.
A fent említett Facebook-csoportban böngészve hamar kiderül, hogy Szlovákia annyira felkapott lett a nagybevásárlásokat illetően, hogy most már a határtól akár száz vagy annál is több kilométerre lakók is kiutaznak vásárolni.
Ők nem azok, akik kirándulni mennek, és hazafelé bevásárolnak: tervezetten utaznak, figyelik az akciókat, és viszonylag rendszeresen útra kelnek azért, hogy élelmiszert és a napi fogyasztási cikkeket ott vegyék meg.
Szlovákia az olcsó sajtok és felvágottak országa?
Ha rákeresünk a helyi diszkont üzletek akciós katalógusára, hamar nyilvánvalóvá válik, miért is utaznak egyesek akár 100 kilométert azért, hogy aztán megtömött csomagtartóval hazaguruljanak, ugyanis a mostani akciók alapján 0,79 euróért (307 forint) már lehet 10 deka magas hústartalmú sonkát venni, a Billa katalógusban jelzett 300 forint közeli ár a töredéke a magyarnak. Edami sajtot jelenleg akciósan, ugyanekkora kiszerelésben ebben az üzletben például 0,65 euróért (252 forint) pakolhatunk a kosarunkba, de az élvezeti cikkek is olcsóbbak, másfél liter márkás kóláért például csak 1,09 eurót (424 forint) kell fizetni a Billában. A sütni való kacsacomb - magyar felirattal - kilója is csak 9,9 (3851 forint) euróba kerül.
Sokan keresik a hazánkban ismeretlen, különleges ízű árukat, sőt: a mentes termékeket is, melyek szintén sokszor kedvezőbben és változatosabban megvásárolhatók a szlovák üzletekben.
A szlovák törzsvásárlói kártyák és telefonos bolti applikációk beszerzése és telepítése sem bonyolult, igaz, utóbbiakat az ország területén kell telefonunkra installálnunk, azonban vásárlói kártyához akár a helyszínen, a pénztáraknál is hozzá lehet jutni magyar lakcímmel is. A vásárlás végösszegétől függően sok esetben levásárolható összeg kerül vissza a kis plasztiklapra, amit a legközelebbi fizetéskor összeghatártól függetlenül elkölthetünk.
A Facebook-csoport posztjai alapján úgy tűnik, hogy 50-60 ezer forintnyi vásárlásért már autóval is sokan elindulnak akár több mint száz kilométernyit, vannak - többek között e sorok írója is -, akik az országbérletet kihasználva akár tömegközlekedéssel is szívesen ruccannak át a szomszédban már a heti bevásárlásért is. A környező települések helyi közlekedése például Komáromban és Esztergomban is percek alatt elérhetővé teszi a szlovák boltokat a bevásárlók számára.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés