A munkatársak elismerésére hozott létre még korábban egy programot a Schneider Electric. Mint kiderült, a módszer bevált, s igazán ösztönzően hat az alkalmazottak teljesítményére.
Az eddigi kedvezmények mellett immár szabadnapokra is beválthatják a Schneider Electric munkatársai az ösztönzésképp, munkájuk után járó pontokat. A felmérések azt mutatják, hogy ez a típusú rendszeres elismerés jelentősen erősíti a munkavállalók elkötelezettségét, és még az üzleti eredményekre is pozitív hatással van.
Szabadnap jár a kemény munkáért
Mint arról a HRPortal.hu is beszámolt, a kiemelkedő teljesítmények elismeréseként a Schneider Electric a cég Step Up programjának keretében jutalmazza alkalmazottait.
A Step Up pontokat eddig többek között árucikkekre, ajándékkártyákra, élményekre és jegyekre is beválthatták a cég munkatársai a Schneider Electric Store-ban.
Mostantól azonban újabb kedvezménnyel bővült a lehetőségeik száma, a kapott pontokat ugyanis már szabadnapok megvásárlására is felhasználhatják. A vállalat formabontó kezdeményezésének lényege, hogy munkavállalóik feladatain felüli tevékenységeit és a közösségi munkát jutalmazzák pontokkal. A jutalompontokra a kollégák egymást jelölhetik, a teljesítmény mértékétől függően ők, vagy vezetőik döntik el, hogy a jelölt ténylegesen kiérdemelte-e a jutalmat.
A munkavállalók terjeszthetik fel egymást
A májusban bevezetett újdonságnak köszönhetően a Schneider Electric dolgozói évente akár 3 plusz szabadnapra is szert tehetnek a programnak köszönhetően. Egy-egy szabadnap 1700 Step Up-pontba kerül.
"A Deloitte tanácsadó cég tanulmánya alapján a kimagasló teljesítmények elismerése erősíti a munkavállalói elkötelezettséget azáltal, hogy olyan pozitív munkakörnyezetet teremt, ahol az embereket értékelik és megbecsülik. Az elemzés szerint a magasan elkötelezett alkalmazottak 71 százaléka olyan szervezeteknél dolgozik, ahol a kollégákat havonta vagy gyakrabban elismerik" – írja a HRportál.
A Deloitte kutatása azt is megállapította, hogy a jól működő, a munkavállalókat méltányoló programokkal rendelkező vállalatok tizenkétszer nagyobb valószínűséggel érnek el kimagasló üzleti eredményeket, mint azok, ahol nincs ilyen jutalmazási forma. A jutalmazási rendszerekkel élő szervezeteknél ráadásul mintegy 31 százalékkal csökken az önkéntes fluktuáció.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés