Bár a Meta témában közzétett közleménye szerint ez az iparág mindennapos sajátossága, a felhasználók világszerte aggódnak.
Több poszt foglalkozik az X-en a Facebook üzleti gyakorlatával, mióta nyilvánosságra került egy bírósági dokumentum, amely alapján gyanítható, hogy a Meta felhasználói adatokat adott át a Netflixnek. A bejegyzések írói egy olyan perre hivatkozva állítják mindezt, amit a közösségi média felhasználók egy csoportja indított a cég adatvédelmi gyakorlata miatt.
This is shocking.
— Deedy (@deedydas) April 2, 2024
Facebook gave Netflix all your private messages on Messenger in exchange for all your watch history, while Netflix paid them $100M+ for ads.
Meta will sell your data at a heartbeat for profit. pic.twitter.com/GkrFdMoi4L
Nem ez az első eset, hogy gond van a Messengeren küldött üzenetekkel
A dokumentum azt állítja, a Netflix és a Facebook között különleges kapcsolat volt: a Meta a Facebook Watch nevű szolgáltatásának fejlesztését is visszafogta annak érdekében, hogy egyik legnagyobb hirdetőjének, a Netflixnek előnyt biztosítson. Emellett engedélyezte, hogy a streaming szolgáltató hozzáférhessen a Meta Inbox nevű API-jához, így szolgáltatva ki a cégnek a felhasználók privát üzeneteihez való hozzáférést.
A Meta közleményben cáfolta, hogy lehetővé tette volna, hogy a Netflix a felhasználóik üzeneteit olvashassa. Andy Stone, a Meta kommunikációs igazgatója szintén az X-en reagált az üggyel kapcsolatban, mint írta, pusztán annyi történt, hogy a felhasználók közvetlenül a Netfilx alkalmazásából tudtak üzenetet küldeni az ismerőseiknek arról, hogy épp mit néznek. Stone szerint az ilyen megállapodások mindennaposak az iparágban.
A TechCrunch elemzésében emlékezteti olvasóit, hogy már 2018-ban is történt hasonló eset: akkor a New York Times számolt be arról, hogy a Netflix és a Spotify is hozzáférhet a felhasználók Messenger üzeneteihez. A Meta akkor szintén cáfolta ezt, és ugyanazzal magyarázta a hozzáférést, mint most. Az informatikai szakportál szerint különösen aggályos, hogy 2023 decemberéig a Messengerben nem volt alapvető a végpontok közötti titkosítás sem, ami lehetetlenné tette volna, hogy egy harmadik fél belelásson a felhasználók üzeneteibe.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés