Súlyos élelmiszerbiztonsági kockázatot jelentő higiéniai problémákat tártak fel a Nébih ellenőrei egy második kerületi étteremben – derült ki a hivatal közleményéből. Az, hogy a Hidegkúti úti vendéglátóhely nem rendelkezett kötelező HACCP-dokumentációval, csak a jéghegy csúcsa, ezen kívül ugyanis végtelen az étteremben talált higiéniai hiányosságok sora.
Vastagon állt a kosz az étteremben
Mint írták, a konyhát általános takarítatlanság jellemezte: a padozatán a szennyeződés vastagon lerakódott, az oda kifröccsenő sütőolajat csupán kartonpapírral itatták fel, az étterem mennyezete és oldalfala pedig poros, elszíneződött, helyenként repedezett és pókhálós volt. Ezeken felül a nyitott padlóösszefolyó fedele is hiányzott,
a kifröccsenő étolajjal vastagon szennyezett konyhai ablakot pedig annak ellenére tartották nyitva, hogy nem volt rajta rovarháló.
Az étteremben emellett a lámpákra sem figyeltek oda, amelyeknek több helyen nem biztosították a törés elleni védelmét.
Még víz sem folyt a csapból
A budai étterem konyháján is tucatnyi szabálytalanságot találtak, a mosogatótól egészen az egység zöldség-gyümölcs előkészítő helyiségéig. Utóbbiból egyrészt hiányzott a szükséges munkaasztal, másrészt pedig a kétmedencés mosogatónál nem volt hideg és meleg folyóvíz sem, ráadásul a szennyvíz sem volt hálózatra kötve. A mosogatóban nem az edényeket tisztították, hanem szeletelt kenyeret, fűszerpaprikát, feketeborsot és csomagolt száraz állateledelt tartottak, a kézmosóban pedig személyzeti ruhákat tároltak.
A zöldséget és a gyümölcsöt nem a konyhában, hanem a gazdasági bejárat előtti közlekedőben pucolták.
Egy darabig nem nyithat ki
A súlyos élelmiszerbiztonsági kockázatot jelentő körülmények miatt a Nébih azonnal felfüggesztette az étterem tevékenységét, emellett 7 tétel, mintegy 50 kilogramm nem nyomonkövethető, valamint lejárt minőségmegőrzési és fogyaszthatósági idejű élelmiszert vont ki a forgalomból, és megtiltotta ezek felhasználását és forgalomba hozatalát is. Noha azt még nem tudni, hogy milyen bírságra számíthat a vendéglátóhely, az biztos, hogy az étterem csak azután folytathatja a tevékenységét, ha az élelmiszerhigiéniai és -biztonsági hiányosságokat kijavítja, továbbá, ha ezután a hatóság is igent mond a folytatásra.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés