Csak ott mártózhatsz meg ugyanis a tavakban vagy folyókban, ahol a jogszabály azt nem tiltja vagy megengedi – derül ki az Economx cikkéből.
Arra kell odafigyelni, hogy tábla jelzi-e a fürdés tiltott mivoltát. Az erre utaló, harmincszor hatvan centiméteres táblán hullámok felett egy felsőtest sziluettje látható, a tilalmat pedig piros áthúzás jeleníti meg. Amennyiben távolság is fel tüntetve, akkor csak egy adott szakaszra vonatkozik a tilalom.
A cikk felhívja a figyelmet arra, hogy
az is fürdésnek számít, ha valaki gumimatraccal vagy egyéb eszközzel megy a vízbe.
A következőket is figyelembe kell venni:
- tilos fürdeni hajóútban, hajóutat és hajózási akadályt jelző bóják, nagyhajók, úszó munkagépek és fürdés célját nem szolgáló úszóművek 100 méteres körzetében;
- vízlépcsők és vízi munkák 300 méteres, hidak, vízkivételi művek, egyéb vízi műtárgyak, komp- és révátkelőhelyek 100 méteres körzetében;
- kikötők, úszóműves kikötőhelyek, úszóműállások, hajóhidak, veszteglőhelyek, vízi sportpályák, vízi repülőterek és hajókiemelő berendezések területén és 100 méteres körzetében.
Ha a melegben így hűtöd magad, több helyzetben is büntetést kaphatsz
Könnyen hihetnénk, hogy ha a Balaton vagy a Tisza-tó vizébe merészkedünk, nem tévedhetünk: a valóságban ezeknek az élővizeknek is vannak olyan területei, amelyekben nem megengedett a fürdőzés. A Somogy megyéhez tartozó oldalon a parttól 1000 méteres távolságig lehet fürdeni, a veszprémi és zalai oldalon pedig csak 500 méterig. A Tisza-tónál is 500 méterre mehetünk be.
Éjjel, rossz látási viszonyok közt sem szabad fürdőzni, hat év alatti és 12 év alatti úszni nem tudó gyereket pedig csak szülői felügyelettel lehet vízbe engedni.
Kivilágított partszakaszon lehetséges az éjszakai fürdőzés, de ekkor is csak a mélyvíz határáig lehet bemenni.
A viharjelzésekre is oda kel figyelni és be kell tartani azokat.
Aki nem tartja be a fenti szabályokat, az szabálysértést hajt végre. Közterület-felügyelő, természetvédelmi őr, önkormányzati természetvédelmi őr, halászati őr is szabhat ki helyszíni bírságot ilyen esetben 5-50 ezer forint közti összegben. Amennyiben feljelentés lesz az ügyből, akár 150 ezret is fizethetsz egyetlen fürdőzés miatt.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés