Légsütő ide, turmixgép oda, a nagyanyáinktól örökölt régi praktikák mindig jól jönnek, nemcsak nekünk otthon a tűzhely mellett, hanem még a szakácsmesterség legjobbjainak is - mondja Nagy Zoltán mesterszakács.
Ezek a régi, de bevált praktikák sokat segíthetnek a konyhában
A hüvelyesek főzése általában fejtörést okoz, mert ha nem főzzük elég ideig, kemény maradhat, ha pedig túl hosszan hagyjuk a tűzön, akkor péppé főzhetjük. A siker érdekében jó, ha tudjuk, melyik az a hüvelyes, amit érdemes beáztatni, és melyik az, amit egyáltalán nem kell. Ez utóbbiak közé tartozik például a lencse, ami talán az egyetlen száraz hüvelyes, amelyik áztatás nélkül is fél óra alatt puhára fő. Sőt az áztatással még ártunk is neki, mert főzés közben leválik a lencséről a héja.

A babot azonban érdemes előző nap vízbe tenni, ha nem szeretnénk, hogy a hüvelyes főzés közben kibújjon a héjából.
Tévhit, hogy a csirkemájat sütés előtt vagy közben nem lehet fűszerezni, a sótól ugyanis nem fog megkeményedni. A finoman elkészített máj titka sokkal inkább a főzési időben rejlik. Ha túlfőzzük vagy túl sokáig sütjük, akár ki is száríthatjuk. A legjobban akkor járunk el, ha készítés közben kettévágjuk és úgy ellenőrizzük le, hogy fogyasztásra kész-e már a máj.
A só pedig minden ételbe, még az édesbe is hasznos, mert olyannyira fokozza az ízeket, hogy még cukorból is kevesebb kell az édességbe.

Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés