Sőt, olyanok is vannak, akik meg vannak győződve arról, hogy a mikrohullámok magát az emberi szervezetet károsítják. Anthony L. Komaroff, a Harvard professzora szerint azonban erre vonatkozó bizonyítékok nincsenek.
Visszatérve a tápanyagokra...
A mikrohullámú sütőben történő melegítés során valóban csökkenhet az étel tápértéke, ez ugyanis a melegítéskor általános jelenség, függetlenül a melegítés módszerétől. A főzés bizonyos mértékig károsítja a tápanyagok kémiai szerkezetét, így ezek egy része lebomlik, ugyanakkor rengeteg marad még az ételben. Mindemellett pedig a hőkezeléssel rengeteg olyan mikrobát is elpusztítunk, amik egészségügyi problémákat okozhatnak.
És bár elsőre nem gondolnánk, de a melegítési módszerek közül a mikrózás az egyik, ami a legkevésbé károsítja a tápanyagokat. Ugyanis minél hosszabb ideig főzünk egy ételt, annál több tápanyag bomlik le benne, a mikrózás pedig rendszerint nem tart tovább pár percnél. A legjelentősebb tápanyagveszteség főzés során keletkezik, ilyenkor ugyanis bizonyos tápanyagok a vízbe kerülnek.
Tehát a mikrózás nemcsak gyors, de van, amikor a táplálkozás szempontjából előnyösebb is, mint más hőkezelési formák. Hogy ízre különbözik-e a mikrohullámú sütőben készített étel attól, amit sütőben sütünk meg, azt mindenki döntse el maga.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés