„Tollszár van benne, vagy gyaníthatok papírvágó kést, ollót is talán?”
Áh, semmi ilyesmi. Mondhatnak bármit a városi legendák, sem rúzs, sem egyéb női dolog tárolására nem való ez a kis zseb, viszont könnyen lehet, hogy arra utal, nem a legmagasabb minőségű fehérneműt vásároltad meg.
Minek az az anyag?
A bugyiba pluszban bevarrt anyagdarab funkciója kettős: egyrészt van némi nedvszívó hatása (ez nemcsak a komfortérzet, de az esetleges fertőzések elkerülése miatt is fontos), másrészt pedig arról is gondoskodik, hogy az azzal érintkező testtájnál ne lépjen fel irritáció. Annak ugyanis, hogy ma már csodásan a testre igazodó, változatos fazonú bugyikban pompázhatunk, az az ára, hogy alsóink sokszor nem természetes anyagokból készülnek, és egy egész napos műanyagos dörzsölődés nem mindenkinek komfortos, és még kevesebbeknek tesz jót. A nedvszívás és a komfort növelése céljára természetesen tisztasági betétek is rendelkezésre állnak, de jó tudni, hogy egy basic higiéniai réteg eleve tartozéka a bugyinak.
Hogy lesz ebből zseb?
Hát úgy, hogy takarékossági okokból a plusz anyagdarabnak csak az egyik végét varrják le. Hogy ebben mi a spórolás? Kevesebb cérna, kevesebb munka és kevesebb idő megy így el: a gyártósorok mellett minden másodperc számít, és ha nem kell a bugyit a munkamenet felénél még meg is fordítani, gyorsabban megy minden. Hidd el, a gyártósorról ezerszámra kifutó bugyiknál ez is számít.
És neked sem mindegy. Ha nincs is minden esetben egyértelmű kapcsolat a bugyi általános minősége és az anyag levarrása között, hétköznapi kényelmetlenséget is okozhat a slendriánul rögzített fazon. Az anyag könnyebben meggyűrődik, és nem kell Borsószem hercegkisasszonynak lenni ahhoz, hogy ez délutánra már kényelmetlen legyen, fürdőbugyi esetén meg egyenesen nevetséges kényelmetlenség adódik: egy kiadós balatoni pancsolás után homok/iszap is felgyűlhet a kis tokban.