A legtöbb esetben működnek az otthoni praktikák. Ha mindent megtennél annak érdekében, hogy elkerüld az orvost, és nincsenek egyéb tüneteid, fusd végig korábbi cikkünket a nyakfájdalom enyhítéséről. Ha mindez kevésnek bizonyul, akkor se ess pánikba, van megoldás.
Irány a doki!
Lehet, hogy addig vártál arra, hogy reggelre elmúlik fájdalom, hogy már nem tudsz nyugodtan ülni sem, nehezedre esik elfordítani a fejedet, és még fekve sem találod a megfelelő pozíciót. Ilyenkor mindenképp érdemes orvoshoz fordulni.
Előfordulhat, hogy a nyaki merevség mellett hőemelkedést és fejfájást is tapasztalsz. Ez a tünetegyüttes akár agyhártyagyulladást is jelezhet, ami azonnali kezelést igényel, úgyhogy ne próbálkozz sok folyadékkal és keményebb párnával, irány a doki!
Ha nemcsak a nyakad gyengélkedik, de valamelyik karod is, esetleg zsibbadt vagy bizsergő érzést is tapasztalsz, szintén érdemes szakemberhez fordulni, ugyanis ez gyakran annak a jele, hogy a kitüremkedett nyaki lemez valamelyik ideget nyomja.
Oké, a nyakfájdalom önmagában nem túl ijesztő, de mi van akkor, ha közben a húgyhólyag vagy a bél szabályozása is sérül? Ez általában azt jelenti, hogy nyomás nehezedik a gerincvelőre vagy valamelyik ideggyökre, ami szintén azonnali kezelést igényel.
A nyak csigolyáinak szokatlan instabilitása mögött gyakran porckorongsérv áll. A diagnózis felállításához és a probléma kezeléséhez szintén szakemberre lesz szükség.
Nyaki fájdalmat okozhat, ha gyulladás van a mandulákban vagy a nyaki mirigyek valamelyikében. Ennek egyértelmű jele általában a nyakon keresztül kitapogatható, tartós duzzanat.
Ha a nyakfájdalomhoz társul mellkasi fájdalom vagy nyomás, ne gondolkozz sokat, azonnal keress fel egy orvost. A klasszikus tünetek mellett ugyanis szívroham következtében előfordulhat nyakfájás is.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés