Ha hosszabb távra nem is tudunk manapság tervezni, netán kénytelenek vagyunk időnként átírni az eredeti terveinket, már azzal rengeteget könnyíthetünk az életünkön, ha megtanuljuk jól beosztani a nap 24 óráját és rangsorolni a teendőinket.
A Medium cikke nyomán íme néhány jó tanács, amely neked is segíthet egy jól átlátható és betartható menetrend összeállításában.
A cikk az ajánló után folytatódik
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés
1. Priorizáld a teendők listáján szereplő dolgokat úgy, hogy megnézed, az adott napra mi minden van betervezve, majd határozd meg a legfontosabb és legsürgősebb feladatokat.
2. Halogass. Azokat a teendőket, amik kevésbé időhöz kötöttek, halaszd másnapra vagy még későbbre.
3. Nézd meg, hogy a fennmaradó feladatok közül melyek illeszkednek szorosan a céljaidhoz, ezeket tartsd szem előtt, a többi feladatot pedig állítsd fontossági sorrendbe.
4. Edd meg a békát! Azaz hallgass Mark Twainre, aki állítólag ezt mondta: „Ha a te feladatod megenni egy békát, a legjobb, ha reggel teszed meg. Ha pedig két békát kell megenned, akkor kezdd a nagyobbal.” Magyarul: a legnehezebb feladatot végezd el leghamarabb – ahelyett, hogy folyton csak halogatnád.
5. Vedd figyelembe a bioritmusodat, az aktuális kedélyállapotodat és a teljesítőképességedet, és ezeknek az szempontoknak az alapján tervezd meg egy-egy munkanapodat. A nagy összpontosítást és bonyolult kognitív munkát igénylő feladatokat lehetőleg akkorra időzítsd, amikor tényleg tiszta fejjel tudsz gondolkozni.
6. Az e-mailek megválaszolását vagy az agyalósabb, komoly mentális munkát igénylő feladatokat a reggeli órákra ütemezd be – vagy akkorra, amikor a legéberebbnek szoktad érezni magad.
7. A találkozókra, tárgyalásokra lehetőleg ebéd után keríts sort, a kutatások alapján ugyanis a délután, különösen a 15 óra a legoptimálisabb idő a társasági tevékenységekhez.
8. Ne azért hagyj 30-60 perc időt egy-egy tevékenységre, mert attól rendezettnek tűnik a naptárad, hiszen ezzel sokszor csak pazarlod a drága időd. Ha egy meeting a gyakorlatban csak 7 percet vesz igénybe, akkor máris nyertél 23 értékes percet, amivel szabadon gazdálkodhatsz.