Szakításnál szakítani kell. Nem a Facebookon szaglászni a másik után.

Olvasási idő kb. 13 perc

Szakítottunk. Az életünk felborul, a napi rutin megváltozik, testünk, lelkünk szenved, és közben mit csinálunk? A Facebookon lógunk. Meg az Instán. Meg mindenhol, ahol még szembejöhet az exünk. De vajon miért csináljuk ezt? Miért nem tudunk elszakadni a volt partnerünktől? Miért kínozzuk magunkat a fotóival, posztjaival? Hogy lehet a közösségi médiát egészségesen használni szakítás után? Az exek kurkászásáról Tari Annamária pszichoanalitikussal beszélgettem. 

Mi a gond azzal, ahogy mostanában a közösségi médiát használjuk egy szakítás után?  

Az, amit ma ilyenkor a világon több millióan csinálnak a Facebookon vagy bármilyen közösségi média felületén olyan, mintha beülnél a volt partnered kapujába, aztán követnéd mindenhová. Ez korábban pszichiátriai diagnózissal leírható viselkedés volt, de ma a kutatók némi aggodalommal figyelik, mennyire megváltozott a társadalmi norma ebből a szempontból. Susan Greenfield mondja, hogy: „Az a lehetőség, hogy szabadon és névtelenül kíváncsiskodhatunk mások élete után, komoly probléma. Az ilyen típusú felderítésre korábban is volt példa, a pletykalapok mindig is abból éltek, hogy az emberek kíváncsiak arra, mi folyik a „zárt ajtók mögött”. De a közösségi média már bevisz ezen az ajtón és az intimszférának azt a részét is segít tanulmányozni, ami régen csak az illetőre tartozott volna. Ezt azonban azért teheti meg, mert az énprezentáció az oldalakon olyan mértékű, mintha azt mondanánk, mindenki tágra nyitja az ajtaját. A felderítés mára általános gyakorlattá vált. Szemmel tarthatod a másikat. Figyelheted, hogy mit csinál, kivel, miért vele és mennyire érzi közben jól magát.

Azért ha sokáig együtt voltunk valakivel, ha része volt a mindennapjainknak, akkor szerintem érthető, hogy kíváncsiak vagyunk rá szakítás után is. 

Van bennünk egy ősi kíváncsiság, ez természetes emberi tulajdonság. Még az intelligens, jól integrált személyiséggel rendelkező emberek is odamennek mondjuk egy utcai balesethez megnézni, hogy mi történik, hogy folyik-e vér. Itt azonban nem egyszerűen kíváncsiságról van szó, mert a felderítés érzelmi állapotát sokszor a harag, a féltékenység, a bánat, a kétségbeesés jellemzi. Ma a közösségi média nyújtotta lehetőségek fontos érzelmi folyamatokba zavarnak be. „A másik ember intimszférájához való nagyobb hozzáférés – mondja Susan Greenfield - egy olyan kultúrához vezetett, ahol a szaglászás már szinte elvárás.”

Ezt a kicsit kemény szóhasználatot a kutatók már lágyították szociális felderítés-re, de bárhogy is nevezzük, a tény az, hogy bármikor belekukkanthatunk abba a tartományba, amit régen nem tehettünk meg, és amire nem is gondoltuk, hogy szükségünk lenne, mert talán jobban elfogadtuk, hogy egy kapcsolatnak vége van. 

Miért, alapvetően milyen érzelmi folyamatok játszódnak le bennünk egy szakításkor? 

Szakítás után elvileg elkezdődik egy gyászfolyamat, ami szépen lassan fut le a három szakaszával. Először jön a tagadás vagy elutasítás, ami átfolyik a kétségbeesés és az elfogadás fázisaiba, abba, hogy végül tényleg el tudod engedni a másikat, hogy tudsz reálisan beszélni a történtekről, és készen állsz egy új kapcsolatra. A közösségi média használatával azonban ez nem így zajlik. Régen, amikor megtörtént a szakítás, elmondtad a két legjobb barátnődnek zokogva. Ma elmondod sokszor tíz embernek. A társas kapcsolatait online is élő ember a szakítást már eseménnyé téve megosztja, ráadásul ez gyakran egy közös ceremónia: mindenki státuszt vált. Régen a szakítás után mindenki elkezdte egymástól függetlenül élni az életét. Ma azonban szakítás után általában nem következik egymás törlése a Facebookon, hisz az protokollt sértene.

Tari Annamária
Tari Annamária

Persze, mert a másik törlése alapvetően bántó. Olyan, mintha kizárnánk a másikat a falkából, mintha úgy döntenénk, hogy megszűnt létezni. Ez szakításnál is gyakran direkt sérő gesztusnak, bosszúnak tűnik. Ehhez képeset úgy tűnik, hogy mégis jobban járnánk vele. 

Persze, mert ez egy természetes érzelmi lépés lenne. Mind elfogadtuk azt a kimondatlan csoportnormát, hogy törölni nem illik, mintha az egy nyílt agresszív reakció lenne a másik ellen . Érdekes, hogy ez a 15 éve csoportnormaként bekúszó viselkedés felülírja az ösztönös reakciókat. A szakításnál szakítani kell. Egy Amerikában élő, magyar származású kutatónő, Veronika Lukács írja, hogy szakítás után három fő stresszforrás van a Facebookon: a párkapcsolati státusz megváltozása, az ex fotóinak és a tartalmainak nézegetése. Ha ezeket teszed, akkor a szakítás okozta fájdalom mellett magadra kényszerítesz egy folyamatos stresszt is. 

A megnövekedett stressz miatt van tehát a gond azzal, ha látjuk a másikat online? 

Nem csak. Szakítás után az online társas életben általában indul egy szakasz, amit leginkább szaglászásnak, vagy tudományosabban szociális felderítésnek nevezhetünk. Ilyenkor két dolog történhet. Ha akkor nézegeted a másikat, amikor te hagytad el, az egy láthatatlan, de „csúf” nárcizmus vezérelte akció, mert arra vagy kíváncsi, hogy él-e még, hogy bírja-e nélküled. A mai társadalmi nárcizmussal is átitatott világunkban sokszor a férfiak, és olykor a nők is azt szokták nézni, hogy később lehet-e még ebből szexuális kapcsolat, hogy talonba kerülhet-e a nő/férfi.

Ha az nézi a másikat, akit elhagytak, az viszont a tagadás vagy kétségbeesés meghosszabbítása. Ha a tagadás meghosszabbítása, akkor az illető elkezdi értelmezni, újraértelmezni, hozzáadott jelentéstartalommal kitölteni volt párja minden posztját, minden új fotóját, linkjét, zenéit, mindent. Üzenetet keres benne. A hozzáadott jelentéstartalmat úgy módosítja, ahogy ő szeretné, mert azt gondolja, hogy a másik oldalán az ő történetük folytatása zajlik, csak meg kellene érteni. Miközben a másik Facebook felületén nem a párkapcsolat folytatódik, hanem egy új szakasz kezdődik. 

Az elhagyott szerelmes - különösen, ha nő - általában remek történetíró, és ha nagyon fájdalmas a szakítás, akkor az értelmezésiben megpróbálja meg nem történtté tenni a szakítást. „Lehet, hogy olyan mintha szakítottunk volna, de igazából csak szünetet tartunk. Lehet, hogy most elhagyott, de csak azért mert nem tudja, hogy engem szeret a legjobban. Lehet, hogy elhagyott, de nyilvánvalóan rájön majd, hogy engem akar.”

Az elhagyott nő ilyenkor a vágyfantáziáival egy öndestruktív érzelmi helyzetben tartja magát. Nem megszabadul a terhektől, és lezárja a kapcsolatot, hanem önként benne marad, mert nem veszi észre, hogy a saját világában értelmez, amit átcímkéz, a másikkal még közössé. 

A dühöngés után következő, rezignáltabb szakasz elvileg a helyzet elfogadása felé vinne, de a naplózott párkapcsolat böngészése ezt akadályozza. Az internet előtti időkben a másiktól kapott leveleket az ember egy dobozba zárta és felvitte a padlásra. És nem hozta le négy percenként. A levelek ott maradtak a dobozban. Az információs technológia azonban megengedi, hogy te ezentúl abban a dobozban élj. Ha pedig abban a dobozban élsz, akkor valójában nem tudsz kilépni a kapcsolatból.

shutterstock 270368003

Ez úgy hangzik, mintha lenne egy nyílt sebünk, amibe aztán újra és újra belenyúlunk, miközben nem látjuk, mit csinálunk. Olyan, mintha újra és újra ugyanazt a fájdalmat akarnánk megélni. Miért csináljuk ezt? 

Jó kérdés. Miért is csináljuk? Ehhez először is fontos tudni, hogy a szakítás egy tárgyvesztés. Ahogy beszéltünk is róla, ilyenkor egy gyászfolyamat indul el, amit végig kell tudni futtatni. Ehhez azonban az kell, hogy le tudj mondani a hajdan hozzád tartozó, lényegében birtokolt valakiről, akivel szinte egy entitást alkottál. Ti voltatok a „Mi”. Ennek az elmúlása sokaknál nem indít el destruktív mechanizmusokat, mert képes a veszteség feldolgozására. Más a helyzet annál az embernél, aki valójában nem akar, nem tud, nem bír szakítani. Ez nem feltétlenül a párjáról, a kapcsolatukról szól, inkább az élmény átélésétől való félelemtől: ő nem akarja realizálni a veszteséget. 

Veszteséget általában akkor nem akarunk realizálni, amikor a tudattalan érzelmeinkben ez a fajta hiány nehezen pótolhatónak, vagy pótolhatatlannak látszik, mert mondjuk a korai élményeinkben egy ugyanilyen érzelem egyszer már megjelent, és úgy maradt. Egy korai veszteség nem feltétlenül azt jelenti, hogy valakinek kis korában elhunytak a szülei, hanem akár azt, hogy szigorúbbak voltak, a szükségesnél kevesebb dicséretet adtak, kevesebb volt a biztonságot hozó elfogadás. Egy ilyen kislány úgy nő fel, hogy a magányt szokja meg. Külső érzelmi muníció nélkül válik felnőtté, ezért amije van arra nagyon vigyáz, abból nem szabad elvesztenie semmit. Nem lehet megkockáztatni még egy olyan veszteséget, mint a szülők szeretetének a hiánya. Ez gyakorlatilag az el nem köteleződésnek az alapja. Az a felnőtt nő, aki állandó destrukcióval a saját sebeit tépkedi, és benne ragad a boldogtalanságot okozó helyzetekben, igazolja a maga számára a nagyon korai érzelmi tudását arról, hogy a dolgok mindig rosszak. 

Ez tehát akkor történik meg, ha az ember nem szerető, nem elég jó szülőkkel nő fel? 

Nem feltétlenül. Ha a szülők viselkedése nem volt katasztrofális csak éppen hullámzó, az pont elég ahhoz, hogy egy fiatal felnőtt már ne tudjon bízni a másikban. Ha nem bízik a másikban, akkor egy állandó, folyamatos gyanakvásban él, aminek nincs is tudatában. Ő azt hiszi, hogy elköteleződött a kapcsolatában, pedig nincs benne, csak fél lábbal, és folyamatosan monitorozza a másikat. Ehhez egyébként a nők gyakran nárcisztikus pasit választanak, akivel nem is lehet elköteleződni. Ha ez a párkapcsolat valamikor véget ér, akkor a szakítás élménye elhozza a végső bizonyosságot: nem lehet megbízni a másikban. Ez pedig fájdalommal jár, a fájdalomra pedig a saját viselkedés rá is erősít. 

Ez egyfajta mazochizmus? 

Nem. Sok nő ilyenkor azt gondolja, hogy keményen állja a sarat. Azt gondolja erős, hogy képes nézegetni a másikat, nyomon követni az életét. Azt viszont nem tudja, hogy a legjobb dolog, amit tehetne az, ha lezárná a kapcsolatot, ha elfogadná, hogy ennek vége van. A tárgyvesztés azoknak az embereknek megy csak jól, akik úgy tudnak elengedni, hogy nem önti el őket iszonyú szeparációs szorongás. Náluk az, hogy a másik elmegy - ugyan rettenetes fájdalom, de - nem szaggatja szét az én bizonyos részét, nem érzik azt, hogy életképtelenek lennének, hogy atomjaikra esne szét az életük. Ha azonban egy olyan nőt veszünk, aki a felszínen kemény, valójában viszont egy védtelen kislány, akkor ő képes lesz végtelen ideig nézni az exeket a Facebookon, és ő lesz az is, akit vissza lehet hívni egy barátság extrákkal helyzetbe, aki megint hagyja magát használni. 

Eddig leginkább a nőkről beszéltél. A férfiak mennyire hajlamosak nyomon követni az exeket?

A nők többet kurkásznak. A férfiak is csinálják, persze, de lehet, hogy rövidebb ideig, és talán nem olyan intenzitással. Egy férfi is hajlamos arra, hogy fantáziákat építsen, de valahogy higgadtabban. Amíg a hozzáadott jelentéstartalom a női fantáziában egy regény, addig egy férfiében hat mondat. A férfi a saját gyászreakciójában gyorsabban tud átmenni a fájdalomból és haragból egy olyan iróniába, amikor már nem érdekli a másik. 

Ezek szerint a férfiak jobban bírják egyedül? 

Az egyedülléttől általában nők és férfiak is rettegnek. Mintha az egyedüllét arról szólna, hogy az ember látványosan nem kell senkinek. Miközben nagyon fontos dolog az életben néha egyedül lenni. Ez kell ahhoz, hogy az ember énje integráltan működjön. Az egyedüllét nem pánikra okot adó állapot, hanem a saját biztonságérzet megerősítésében segít, ahogy abban is, hogy az ember újra tudja kezdeni, hogy találjon új barátokat, hobbit, párkapcsolatot. Abban segít, hogy tudjon újat lépni. Kell ahhoz bátorság, hogy valaki egyedül legyen, de tudni kell egyedül lenni. Muszáj tűrni ennyi szeparációs szorongást, ez teszi lehetővé ugyanis, hogy tényleg tiszta lappal kezdj valaki mással. 

Ma a szeparációs szorongás tűrését az is nehezíti, hogy nagyon nagy a közösségi médiafelületek csábítása arra, hogy ne kelljen se egyedül lenned, se magányosnak, se lehetőségek nélkülinek, se vesztesnek. Semmi olyannak, aminek egyébként muszáj érezned magad ahhoz, hogy aztán tényleg a saját életedet éld. 

shutterstock 228055399

A közösségi média tehát lehetőséget ad elkerülni a negatív érzéseinket, és mi ezt ki is használjuk ahelyett, hogy megtanulnánk elfogadni azokat.

Igen. Ezeket az érzéseket, tapasztalatokat meg kell élni ahhoz, hogy az ember igazán jó emberré, jó nővé váljon, hogy szeresse önmagát, legyen érzelmi viszonya önmagával. Ez lenne az alap. Mindig is ez volt az alap. De most elhisszük, hogy ezek az érzések kikerülhetőek, ha ügyesen csináljuk, elhisszük, hogy ezt elég csak két percig átélni, mert utána csak visszaválaszol valaki a 426 darab ismerős közül. A kikerülés megúszás, a megúszás pedig valójában nem létezik: amit meg akarunk úszni az előbb vagy utóbb újra szembe fog jönni. És minél később jön szembe, annál rosszabb. Nem mindegy, hogy 25 évesen vagyunk túl a szeparációs tanuláson, és állunk a saját lábunkra vagy 45 évesen. 

Attól, hogy nem töröljük az exeket, hogy tudunk arról, akivel két, három vagy öt évvel ezelőtt jártunk, akadályoz a szeparációs szorongás kezelésének megtanulásában . Mindenki ott van még a látóterünkben. Olyan ez, mint egy kapcsolati sakktábla, ahol az emberek változtatják az állásaikat, és a másik állapotától függően pozicionálják magukat is. Az, hogy az exet látjuk, követjük, hogy ott van a tarsolyban, teret ad a másikról való fantáziálásnak: restaurációs lehetőséget kínál. Ha három éve nem sikerült, hát majd újra meg lehet próbálni. Pedig nem lehet. Ez csak egy hamis háttér, egy hamis biztonságérzés. Ha az ember női identitása ezekkel a hamis póznákkal van megtámasztva, és folyton visszanyúl az exekhez, hogy ne érezze magát leértékelődöttnek, azzal nem jár jól. Csak a valódi újrakezdést nehezíti, ha valaki folyton csak visszanéz. 

Ha szeretne többet tudni arról, hogyan hat az online élet a párkapcsolatokra, mennyiben befolyásolja a kapcsolatok alakulását a közösségi média, hogy miért olyan nehéz ma párt találni, jöjjön el következő pszichorendezvényünkre, és hallgassa meg, mit mond erről Tari Annamária. Jegyeket itt vásárolhat.

Oszd meg másokkal is!

Az oldalról ajánljuk

  • Offline
Egyáltalán nem akkora egy üstökös, mint hitted
Egyáltalán nem akkora egy üstökös, mint hitted

Mekkora egy bálna szíve? Hát Kolumbusz mutatóujja? Biztosan nem akkora, mint hiszed.

március 31., 15:10

  • életem
Milliókat kereshet, aki hibát talál ebben a szolgáltatásban
Milliókat kereshet, aki hibát talál ebben a szolgáltatásban

Most emelték meg a díjazást: 37 millió forint is járhat a szolgáltatás egy hibájának felfedezéséért.

március 31., 13:36

  • világom
Először szólaltak meg a hazatért asztronauták: megható, amit az érzéseikről meséltek
Először szólaltak meg a hazatért asztronauták: megható, amit az érzéseikről meséltek

Interjút adtak az űrben rekedt asztronauták: elárulták, hogyan reagáltak, amikor kiderült, hogy nem jöhetnek vissza a Földre a tervezett időben.

március 31., 14:40

  • világom
Ez a férfi tehet róla, hogy a fél világ retteg a fekete macskáktól
Ez a férfi tehet róla, hogy a fél világ retteg a fekete macskáktól

Sokan rettegik ezt az állatot, a babona, ami körüllengi őket, egy inkvizítor kínzásaiból fakad.

március 31., 16:00

  • Offline
Letarolt néhány kéményt a budapesti versenyen, de megnyerte a világ első női pilótája
Letarolt néhány kéményt a budapesti versenyen, de megnyerte a világ első női pilótája

Fittyet hányt a társadalmi normákra és a szabályokra, amíg élt. Tragikusan fiatalon hunyt el.

március 31., 16:46

  • világom
Lebontják a világhírű írónő kedvenc házát, mert állítólag nem volt hatással a könyveire
Lebontják a világhírű írónő kedvenc házát, mert állítólag nem volt hatással a könyveire

A népszerű írónő bálozni járt az idilli házba, leveleiben is említi az épületet, de a műemlékvédelem mégis engedélyezte a bontást.

március 31., 11:51

  • Offline
Elárverezik a forgatáson használt E.T.-t, elképesztő összeget adhatnak érte
Elárverezik a forgatáson használt E.T.-t, elképesztő összeget adhatnak érte

A filmes relikviák gyűjtői számára izgalmas árverés közeledik. E.T. mellett például King Kongra és egy Alienre is lehet majd licitálni.

március 31., 14:00

  • világom
Ingyenes áramot kapnak, akik csökkentik a fogyasztásukat csúcsidőben Angliában
Ingyenes áramot kapnak, akik csökkentik a fogyasztásukat csúcsidőben Angliában

Aki hajlandó csökkenteni a fogyasztását csúcsidőben, ingyen áramot kaphat.

március 31., 12:44

  • lájfhekk
Szemetet kapott több mint 40 vásárló: innen rendeltek
Szemetet kapott több mint 40 vásárló: innen rendeltek

Nem a megrendelt árut kapták vásárlásuk után.

március 31., 12:10

  • Önidő
Ez a világ 5 legveszélyesebb kirándulóhelye
Ez a világ 5 legveszélyesebb kirándulóhelye

A világ legveszélyesebb kirándulóhelyei még a gyakorlott túrázók számára is kockázatosak.

55 perce

  • életem
Öt napkitörés volt egymás után, mágneses viharok érhetik el a Földet
Öt napkitörés volt egymás után, mágneses viharok érhetik el a Földet

A második legerősebb kategóriájú napkitöréseknek komoly hatása lehet a Földre.

március 31., 10:06

  • világom
Patkányt találtak a levesben, bezárta 2000 egységét a népszerű étteremlánc Japánban
Patkányt találtak a levesben, bezárta 2000 egységét a népszerű étteremlánc Japánban

A vendégek felháborodása miatt napokra lehúzza a rolót a népszerű étteremlánc csaknem kétezer egysége.

március 31., 10:39

  • világom
Titokzatos, föld alatti várost rejt az ókor máig ép csodája
Titokzatos, föld alatti várost rejt az ókor máig ép csodája

Több száz méter mélyen lehet a monumentális épületegyüttes.

március 31., 06:30

  • Édes otthon
Fontos határidő jár ma éjfélkor: ha elfelejted, tízezreket bukhatsz
Fontos határidő jár ma éjfélkor: ha elfelejted, tízezreket bukhatsz

Már csak néhány óra a fontos határidőig.

március 31., 17:30

  • Testem
Ez a hétköznapinak tűnő sérülés is jelezheti a rákot
Ez a hétköznapinak tűnő sérülés is jelezheti a rákot

A megmagyarázhatatlan testi tünetekkel érdemes azonnal orvoshoz fordulni.

március 31., 06:00

  • Offline
Egykor tiltott helynek tartották, ma sem érti senki, mi történik ebben a házban
Egykor tiltott helynek tartották, ma sem érti senki, mi történik ebben a házban

Máig nem tisztázott, hogy a tiltott helyen valójában mi történik.

március 31., 18:30

  • Offline
Egyszarvú óriás fenyegette a neandervölgyi embert: így nézett ki
Egyszarvú óriás fenyegette a neandervölgyi embert: így nézett ki

A kislányok szivárványos sörényű műanyag unikornsai köszönő viszonyban sincsenek ezzel az egyszarvú ősállat monstrummal.

március 31., 05:46

  • világom
Ez a világ legveszélyesebb temploma
Ez a világ legveszélyesebb temploma

Hihetetlen, hogy éppen ezen a helyen alakították ki ezt a keresztény templomot Afrika szívében.

március 31., 19:30

  • Édes otthon
Új helyen kell fizetni a parkolásért – büntetést kap, aki nem tud róla
Új helyen kell fizetni a parkolásért – büntetést kap, aki nem tud róla

Érdemes ismerni a parkolással kapcsolatos előírásokat, különben pótdíj és büntetés lehet a vége.

március 31., 11:10

  • Offline
A gettó angyala több ezer gyermeket mentett meg a biztos haláltól
A gettó angyala több ezer gyermeket mentett meg a biztos haláltól

A nő halált megvető bátorsággal küzdött a zsidó gyerekekért, mégis lelkiismeret-furdalása volt.

március 31., 19:00

  • Mindennapi
Zivatarra figyelmeztetnek: ezekben a vármegyékben jégeső is jöhet
Zivatarra figyelmeztetnek: ezekben a vármegyékben jégeső is jöhet

Nyárihoz hasonló, jéesővel kísért zivatarokra a héten többször és több helyen is lehet számítani, mégsem ez lesz a legmeglepőbb az időjárásban.

március 31., 07:46

  • VIP
„Mindig kellenek az új impulzusok” – interjú Geszler Dorottyával
„Mindig kellenek az új impulzusok” – interjú Geszler Dorottyával

Stohl András partnereként műsorról műsorra magabiztosabban énekel Geszler Dorottya.

március 31., 08:50

  • Offline
„Nincsen apám, se anyám” – tudod folytatni a legismertebb magyar verseket?
„Nincsen apám, se anyám” – tudod folytatni a legismertebb magyar verseket?

Kvízünkben megmutathatod, mennyire ismered a leghíresebb magyar verseket.

március 31., 06:46

  • Testem
Hétszeresére nőtt a fertőzöttek száma, ezekben a vármegyékben a legtöbb a beteg
Hétszeresére nőtt a fertőzöttek száma, ezekben a vármegyékben a legtöbb a beteg

Mutatjuk, melyik vármegyékben a legtöbb a fertőzött, pedig egyszerűen megállítható lenne a betegség.

március 31., 08:06

  • világom
Mianmari földrengés: műholdképeken az 1700 halálos áldozattal járó pusztítás
Mianmari földrengés: műholdképeken az 1700 halálos áldozattal járó pusztítás

Legalább 1700 ember meghalt a mianmari földrengésben, de még hétfőn is találtak túlélőket. A műholdfelvételek drámai pusztítást mutatnak.

március 31., 09:37

  • világom
Dagad a botrány Harry herceg körül: már Meghan Markle-t is belekeverték a vitába
Dagad a botrány Harry herceg körül: már Meghan Markle-t is belekeverték a vitába

Miután Harry távozott a Diana hercegnő emlékére alapított jótékonysági szervezetből, az elnök súlyos vádakat fogalmazott meg a hercegi párral szemben.

március 31., 08:36

  • Mindennapi
Nagyot nőhet a rezsidíj, ha elmulasztod ezt a határidőt
Nagyot nőhet a rezsidíj, ha elmulasztod ezt a határidőt

Érdemes időben lépni a rezsidíjak emelkedésének elkerülése érdekében – most még kedvezmény is kapható.

március 31., 09:06

  • életem
A 10 legmegosztóbb élelmiszer: sokan egy életen át utálják némelyiket
A 10 legmegosztóbb élelmiszer: sokan egy életen át utálják némelyiket

Ezek a hétköznapi élelmiszerek őszinte undort képesek kiváltani egyesekből.

március 31., 07:00

  • világom
Ezekben a magyar falvakban élnek a legkevesebben: 7 főre apadt a lakosok száma nemrég
Ezekben a magyar falvakban élnek a legkevesebben: 7 főre apadt a lakosok száma nemrég

Magyarország legkisebb falujában 13-an laknak, de a többiben is alig nagyobb a népesség. Van viszont jó hír is, az egyik faluban gyerek fog születni.

március 31., 08:20

  • Offline
„Annyi pénzt vizeltem már ebbe, hogy gyakorlatilag az enyém” – Hazavitte a piszoárt Hemingway
„Annyi pénzt vizeltem már ebbe, hogy gyakorlatilag az enyém” – Hazavitte a piszoárt Hemingway

Macskák számára biztosít vizet manapság a piszoár.

március 31., 07:26

Érdekességek