Az egyiptomi útifű magjainak héjából készült rost az, amit nem is olyan olcsón beszerezhetsz útifűmaghéj név alatt. Hashajtó hatása miatt keresik a legtöbben, de szívednek és hasnyálmirigyednek is jót tesz, ha időről időre fogyasztasz belőle!
Ezért jó a beleidnek az útifűmaghéj
Tömegnövelő hashajtóként felszívja a bélben a vizet, ezáltal könnyíti a bélmozgást, és rendszeres székletürítést tesz lehetővé, de puffadáshoz nem vezet.
Lehet alkalomszerűen fogyasztani, de akár az étrendedbe is beillesztheted, ha általánosságban szeretnéd javítani emésztésed egészségét.
Ha elég vizet iszol, a székleted is lágyabb lesz tőle.
Prebiotikumként a jó baktériumok bélben történő szaporodását segíti elő, ami elengedhetetlen emésztésed és immunrendszered jó működéséért. Ha a beleidben egyensúly van, a szervezet jobban képes felvenni a harcot a fertőzésekkel, valamint csökkenteni a gyulladásos folyamatokat és fenntartani az egészséget.
A szívedre is vigyáz
Az oldható rost segít a koleszterinszint megregulázásában, az optimális koleszterinszint pedig főként 50 éves kor fölött lényeges.
Egy kutatás szerint a túlsúlyos emberek esetében 6 heti útifűmaghéj-fogyasztás segít a koleszterinszint mellékhatásmentes csökkentésében,
és még a vérnyomást is mérsékelheti.
Cukorbetegség esetén is érdemes fogyasztani, mivel egyes kutatások szerint a rostok segíthetnek az egészséges glikémiás egyensúly fenntartásában.
Ha fogynál, akkor is edd!
A teltségérzet fokozásával diétádban nyújthat segédkezet az útifűmaghéj: ilyenkor is fontos, hogy vizet is fogyassz mellé. Hogy pontosan mennyi útifűmaghéjat tanácsos enned, azt meghatározza a cél, amelynek elérése érdekében elkezded enni. Arra mindenképp figyelj, hogy ne vidd túlzásba, mert ez esetben hasmenéshez és gyomorpanaszokhoz is vezethet fogyasztása. Allergiás tünetek esetén függeszd fel fogyasztását, és fordulj orvoshoz!