Kiderült, hogy egy bizonyos időn túl a zuhanyzás öregíthet, miután megfosztja a bőrünket a rugalmasságot biztosító értékes összetevőktől.
Ennyi ideig kellene zuhanyozni
Ha túl rövid ideig zuhanyozunk, megtörténhet, hogy nem tisztálkodunk meg alaposan, ami különféle egészségügyi problémákhoz vezethet. De ugyanígy az sem praktikus, ha gyakran hosszú, forró zuhanyozással kényeztetjük magunkat. A hosszabb, egy bizonyos időn túli tusolás nem jelenti azt, hogy tisztábbak leszünk, sokkal inkább bőrünk szépségét, simaságát kockáztatjuk. De ha se a túl rövid, se a hosszú zuhanyozás nem praktikus, akkor vajon mennyi ideig lenne ideális a víz alatt állni? A szakértők szerint van megoldás arra, hogy a zuhanyzás egyszerre hatékony és bőrkímélő legyen. Sőt, ha megfogadjuk a tanácsukat, még a vízdíjon is spórolhatunk.
Ami a zuhanyozás időtartamát illeti, a bőrgyógyászok általában azt javasolják, hogy 10-15 percnél többet ne szánjunk rá. Ennek az az oka, hogy a hosszan tartó mosakodással megfosztjuk a bőrünket a természetes olajoktól, amelyek védelmet nyújtanak a kiszáradás és az irritációk ellen. Mindemellett az sem elhanyagolandó, hogy mennyi vizet használunk zuhanyozás közben.
Ha 10 percet vagy annál kevesebbet szánunk rá, még akkor is csaknem 100 liter vizet engedünk a lefolyóba.
Válasszunk okosan tusfürdőt és sampont
A szakértők szerint nem kell aggódnunk amiatt, hogy 10 perc alatt nem tudunk alaposan megtisztálkodni. Ugyanis a mosakodás hosszánál fontosabb tényező, hogy milyen tisztálkodási szereket használunk. Az üzletek kínálatában általában kétféle található, vannak a hagyományos szappanok és szintetikus tisztálkodási szerek, melyek közül a bőrgyógyászok gyakran az utóbbiak használatát javasolják, mert amellett, hogy jól habzanak, megfelelően tisztítanak is.
Fontos, hogy tusfürdőt, sampont és hajbalzsamot is olyat válasszunk, amelyek nem tartalmaznak szulfátokat, mert ezek irritálhatják a bőrt. Termékválasztásnál érdemes a „nem komedogén” feliratot is keresni a címkén, különösen akkor, ha az arcunkon, a mellkasunkon vagy a hátunkon pattanásokkal küzdünk. Ezek a termékek ugyanis nem okoznak pattanásokat, mert nem tömítik el a pórusokat.
Ilyen gyakran kell zuhanyozni
Higiéniai szempontból mindenképpen fontos, hogy legalább kétnaponta egyszer zuhanyozzunk, ami változhat az életmódunktól és a személyes preferenciáktól függően. Például azoknak, akik gyakran sportolnak vagy forró, párás éghajlaton élnek, többet kell zuhanyozniuk a megfelelő higiénia fenntartása érdekében. Annak azonban, akinek túl száraz a bőre, jobb, ha kerüli a túl gyakori zuhanyozást, mivel ez megfosztja a bőrt a természetes olajoktól.
Ez a jó vízhőmérséklet
A zuhanyvíz hőmérséklete is befolyásolhatja a bőr egészségét. Míg a forró víz megfosztja a bőrt a természetes olajoktól, és irritációt okozhat, addig a hideg víz összehúzhatja az ereket, és tompa, fakó arcszínt eredményezhet. A legjobb, ha langyos vizet használunk zuhanyozáskor, hogy fenntartsuk a bőr természetes pH-egyensúlyát.
Borzasztó egészségügyi hatása lehet annak, ha valaki krónikus alváshiányban szenved.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés