A Baross utcai I. sz. Női Klinika az a hely, ahol nyugodtan mehetünk szülni az ügyeletes orvoshoz is: az egyik legnagyobb előnye eheti kórházfigyelőnk alanyának az a szakértelem (meg az, hogy ha bármi baj van, minden segítség egy helyen van). Olvasónk, Kiki az elsők között volt, aki kórházfigyelést küldött nekünk, és nem is volt hiába: ő lett a rovat első nyertese is. Tömör beszámolójából kiderül, az I. sz. Női Klinika alapvetően jó hely, és ha nem azt várjuk, hogy mindenki odafigyeljen ránk, vagy ha nem a legújabb alternatív módszerekre vágyunk, csak egy jó szülésre, feltehetőleg nem fogunk csalódni.
Ha az elmúlt 2 éven belül szültél, oszd meg Te is élményeidet a többi olvasóval! Továbbra is várjuk beszámolóitokat a poronty@divany.hu címre, havonta egyszer pedig a beküldők között értékes nyereményeket sorsolunk ki.
Kórház neve:
SOTE I.sz. Női Klinika, Baross u.
Mikor szültél itt?
2008 decemberében és 2010 januárjában.
Általános tapasztalat:
Jó. Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy nem úgy álltam hozzá, mint manapság sokan, hogy egy all-inclusive nyaralásra megyek...
Terhesgondozás:
Én a terhesgondozással is elégedett voltam, bár sokszor sokat kell várni, mivel közben szülést is vezethet az orvos, de ez érthető.
Pontozás: 10/8
Szülőszoba:
A szülőszoba jól felszerelt, színes, jó hangulatú. Külön vajúdó nincs. A csecsemő mérése a mellette lévő szobában történik, ahova az apuka is elkísérheti az újszülöttet.
Pontozás: 10/9
Gyermekágy:
Hmmm... Nővér- és csecsemőgondozó-függő, de alapjában véve sajnos az érdektelenség és a túlterheltség a jellemző. Első gyermekemet a szülés után 2 órával odaadták, hogy legyen velem, akkor nem volt tumultus, mert egyedül voltam a négyágyas szobában, egész éjjel senki ránk se nézett, nemhogy a szoptatást, egyéb teendőket megmutatták volna, és ez így volt az elkövetkezendő napokban is. Aki kért segítséget, az kapott, de maguktól nem mutattak meg semmit. Látogatókat a folyosón lehet fogadni, elég rossz, hogy nincs erre külön helyiség, de az jó, hogy a szobába nem jöhettek be, mert így a szoptatás kezdeti nehézségeit legalább ők nem zavarták, nem is beszélve a szobatársak látogatóiról...
A legtöbb kórterem négyágyas, de vannak kétágyas szobák is. Ha jól tudom, vannak alapítványi szobák, legalábbis láttam ott egy anyukát, egy egyágyasban, laptoppal és kb 6 párnával felszerelve:-).
Pontozás: 10/3
Véleményed a kórházról, a részlegről és az ellátásról
Igyekszem a jót megtartani magamban, de úgy gondolom, hogy egy jó terhességet, terhesgondozást és szülést, tehát 9 hónapot, simán le tudnak rombolni a csecsemősök 3-4 nap alatt... Ennek ellenére, mivel szakmailag jó a kórház, a 3. gyermekünket is itt szeretném világra hozni. Az orvosom és a szülésznőm a legjobbak voltak:-)!
Ajánlod?
Igen: ajánlom más anyáknak is, ha tudnak külső segítséget kérni a csecsemőgondozás korai szakaszában.
++++++++++++++++
Semmelweis Egyetem Budapest, I. sz. Szülészeti és Nőgyógyászati klinika
Szülésfelkészítő tanfolyam: van
Szülőszoba: kicsi, de nagyon tiszta, labda van, más nincs benne
Apa bent lehet-e: igen (egy fő lehet a szülő nővel, apa, nagyi, dúla, stb.)
Beöntés/borotválás: nem kötelező (de általában elvégzik)
PIC: van, neonatalógus 0-24 van
Rooming-in: van, jellemzően éjszakára sem veszik be a kicsit.
Egyágyas szoba: 2
Kétágyas szoba: 4
Alapítványi szoba: nincs
Tisztaság: nagyon, minden nap akár többször is takarítanak, és mindent áttörölnek
Fürdő: két négyágyashoz tartozik egy-egy zuhanyzó és wc, úgyhogy torlódás előfordulhat
Étel: mint bárhol, arra vigyázz, hogy általában reggel odaadják a vacsorához való péksüteményt, ha elfogy, nincs pótlás (ha nem jönnek a rokonok).
Csecsemőgondozás, információ: ez a kritikus pont, a csecsemős nővérek egyrészt leterheltek, másrész nem túl barátságosak. Kérdezz bátran!