Ebben a faluban mindenki youtuber: így telnek napjaik

Pásztor Liliána
GettyImages-587590266
Olvasási idő kb. 2 perc

Az indiai Tulsi falu szinte minden lakójának teljesen megváltoztatta az életét a közösségi média. A körülbelül négyezer fős településen több mint ezren dolgoznak valamilyen formában a YouTube-on.

Tulsi, egy apró falu India középső részén, ami első pillantásra nem is különbözik a legtöbb vidéki településtől: földművelő emberek, egyszerű házak és poros utcák jellemzik. Ám ha közelebbről megnézzük, hamar kiderül, hogy ez a hely India egyik legkülönlegesebb falvaa „YouTube-falu”.

A Youtube-forradalom

A településen szinte lehetetlen olyan embert találni, aki ne szerepelt volna már valamilyen videóban. A helyiek saját csatornákat működtetnek, tartalmakat gyártanak, és akár milliós nézettségű videókat is készítenek. Az egyik legismertebb YouTuber, Jai Varma, helyi asszonyokat instruál egy jelenethez, miközben pár száz méterrel arrébb egy másik csapat hip-hop videót forgat.

Számunkra elképzelhetetlen, hogy minden szomszédunk „Youtube-sztár”, ám e faluban ez nagyon is így van
Számunkra elképzelhetetlen, hogy minden szomszédunk „Youtube-sztár”, ám e faluban ez nagyon is így vanAbhishek Chinnappa / Getty Images Hungary

A digitális forradalom 2018-ban indult el a faluban, amikor Varma és barátja, Gyanendra Shukla elindították csatornájukat, a Being Chhattisgarhiyát. Azóta a YouTube nemcsak anyagi lehetőségeket teremtett, hanem a társadalmi normákon is változtatott: a helyi nők, akik korábban kevesebb lehetőséget kaptak, ma már saját tartalmaikkal is sikert aratnak.

A sikert látva a helyi önkormányzat 2023-ban egy modern stúdiót is létrehozott a faluban, hogy támogassa a tartalomgyártókat. Azóta több helyi is filmes karrierbe kezdett, és olyan fiatal tehetségek is reflektorfénybe kerültek, mint Pinky Sahoo, aki YouTube-ról indult, és mára több regionális filmben is szerepelt.

Ha kíváncsi vagy arra is, hogy hogyan taszították rabszolgamunkába az internetezőket Mianmarban, figyelmedbe ajánljuk ezt a cikkünket is.

Rabszolgamunkában verték át az internetezőket, most a határnál nyomorognak ezrek ÁzsiábanRabszolgamunkában verték át az internetezőket, most a határnál nyomorognak ezrek Ázsiában

Internetes átverésekre kényszerítették őket, most pedig a határon ragadtak.

Tovább olvasom

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek