Ha jól sejtem, nem én vagyok az egyetlen negyvenes, aki a ’90-es években csíkra szedte a szemöldökét, mert Drew Barrymore-nak olyan jól állt – akiért mellesleg az akkori szerelmem is odavolt, ezért persze, hogy ki kellett próbálnom. Nos, Barrymore-ra csíkszemöldökkel sem hasonlítottam jobban, ráadásul, amíg a színésznő ma már szép dús szemöldökkel villoghat, addig nekem nem nőtt vissza rendesen; kínlódhatok a mindenféle ceruzákkal és porokkal. Azóta is neheztelek rá emiatt.
2000-ben segít a sminktetkó
Sebaj, ha valaki hozzám hasonlóan megjárta a ’90-es években, akkor kárpótolhatta magát a 2000-es évek sminktetoválásával, ami finomodott ugyan a kilencvenes évek markáns szemöldöktetkóihoz képest, de azért még mindig látványosan mű hatást keltett. A módszer a következő volt: a maradék szemöldököt is lekapták gyantával, és így már olyan formájú szemöldököt varrathatott magára és olyan magasságokba a kliens, amilyet csak szeretett volna. Sokan még ekkor is a vékony szemöldököt preferálták, de egy-két sorral vastagabb változatban. Ha nem akarta valaki, hogy az évek során kékesszürkére fakuló szemöldökkel járkáljon, akkor csak fogott egy szemöldökceruzát, és átrajzolta a megkopott vonalakat.
Borotva és ceruza
Nem először folyamodtak a hölgyek a szemöldök teljes eltávolításához, hogy aztán kedvük szerinti formát festhessenek: az 1930-as években Max Factor új szemöldökdivatot teremtett azzal, hogy leborotválta a szemöldököt, majd szép vékonyan íves formában rajzolta vissza. Aki trendi szeretett volna lenni, az nem gondolkozott sokat azon, lecsupaszítsa-e a homlokát vagy sem. A középkorban pedig nem is festettek a helyére semmit, hogy ezzel is növeljék a homlok méretét. Nem volt ez másképp az ókori Egyiptomban sem. Azonban itt nem divathóbortról volt szó: Hérodotosz görög történész dokumentálta, hogy ha egy macska meghalt valaki otthonában, mindenki, aki ott élt, leborotválta a szemöldökét gyászában.
Ha egy kutya pusztult el, a házban mindenki leborotválta az egész testét és a fejét is.
Ezzel szemben az ókori görög és római nők gyakran érintetlenül hagyták a szemöldöküket, vagy fekete púderrel kissé elsötétítették. Mindkét kultúrában intelligensebbnek és kívánatosabbnak tartották a dús szemöldökű hölgyeket, ezért ha valakit nem áldott meg a sors bozontos és összenőtt szemöldökkel, akkor kecskeszőrrel pótolták a hiányt.
Újra a dús szemöldök a divat
Időről időre visszatér a dús szemöldök divatja: már az ötvenes években is kezdett vastagodni – gondoljunk csak Marilyn Monroe szépen ívelt, vastagabb vagy Elizabeth Taylor határozottan dús és sötét szemöldökére. Azonban a bozontos szemöldök kétségkívül a 80-as években élte aranykorát, amikor minden szabadon burjánzott – így a szemöldök is.
Természetesen ápolt szemöldök
A 2010-es évektől újra hódít a vastag szemöldök, ami a vékonyabb vagy visszanőni nem akaró szemöldökűeknek nem a legjobb hír. Cserébe viszont egészen elképesztő termékkínálat áll rendelkezésre, hogy szemöldökzselékkel, stiftekkel és vízálló porokkal formázhassuk minél hangsúlyosabbra arcunk trendi ékességét. Ma már szerencsére a sminktetoválás is odáig fejlődött, hogy egészen élethű szemöldököt varrathatunk magunkra – így soha többé nem kell azon aggódni, hogy egy óvatlan homloktörléssel tönkretesszük a reggel 10 perc alatt felpingált műalkotást. Persze, sosem lehet tudni, mit hoz a jövő… Felmerül a kérdés, hogyan szedetjük majd le a szemöldöktetkót, ha Drew Barrymore meggondolja magát, és újra a csíkra vált.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés