A vizsgálatok szerint a brit nő a ritkának számító, vakságot okozó úgynevezett Acanthamoeba keratitis parazitafertőzés miatt vesztette el látását, amely a szaruhártyát támadja meg. A probléma mindenkit veszélyeztet, de leggyakrabban kontaktlencse-viselőknél fordul elő.
Úgy érezte, mintha homok lenne a szemében
Az 54 éves Marie Mason arra a következtetésre jutott, hogy a kórokozó zuhanyzás közben került a szemébe, amikor épp a harmincnapos kontaktlencséjét viselte, amit fürdés közben sem távolított el.
A fertőzés tünetei között említette a szemfájdalmat, a homályos látást, valamint úgy érezte, mintha állandóan homok ment volna a szemébe.
Az orvosok szerint, ha zuhanyzás vagy fürdés közben kontaktlencsét viselünk, vagy a lencsét csapvízzel tisztítjuk, nagyobb eséllyel kapjuk el a szaruhártyát károsító fertőzést, amely szakszerű orvosi beavatkozás nélkül óriási fájdalmat és rosszabb esetben akár vakságot is okozhat.
John Dart, az Egyesült Királyság UCL Szemészeti Intézetének tiszteletbeli professzora a BBC News-nakelmondta: ha a fertőzés nem is jár vaksággal, a tapasztalatok szerint csaknem a fertőzöttek fele látásromlást szenved.
Az orvosok a fertőzés után öt évvel döntöttek úgy, hogy eltávolítják a brit nő bal szemét, amit azután protézissel pótoltak.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés