Sokan gondolják átverésnek, pedig hatékony lehet a migrén elleni küzdelemben

Pásztor Liliána
GettyImages-1457027685
Olvasási idő kb. 3 perc

A migrén emberek millióinak keseríti meg az életét, akik a hagyományos orvosi kezelések mellett, folyamatosan kutatják az alternatív megoldásokat. Az egyik újabb trend a migrénpiercing, egy speciális, fülporcba helyezett testékszer, amelyet sokan a migrén ellenszerének tartanak. Vajon tényleg gyógyír, vagy csak egy újabb átverés?

A migrén világszerte milliókat érintő betegség, amely hirtelen fellépő, kínzó fejfájással, hányingerrel, sőt fény- és hangérzékenységgel is járhat. A betegek kétségbeesetten próbálnak enyhítést találni a rohamok ellen, így nem meglepő, hogy különféle alternatív kezelési módszerek is népszerűvé válnak. Az utóbbi években az egyik leginkább megosztó ilyen módszer a piercing.

Mi az a migrénpiercing?

A migrénpiercinget a fül belső porcába, az úgynevezett crus helix területébe helyezik, ennek a különlegessége, hogy egy reflexológiai pontot érint, amit a migrénnel korábbi kutatások során összefüggésbe hoztak. A piercing támogatói úgy vélik, hogy ez a módszer ugyanazon az elven alapul, mint az akupunktúra, ahol bizonyos pontok stimulálásával enyhíteni lehet a fejfájást.

A migrén piercing egyre népszerűbb a migrénnel küzdők körében, ám egyelőre kevés tudományos bizonyíték támasztja alá a hatékonyságát.
A migrén piercing egyre népszerűbb a migrénnel küzdők körében, ám egyelőre kevés tudományos bizonyíték támasztja alá a hatékonyságát.amenic181 / Getty Images Hungary

Tudományos bizonyíték vagy placebo?

A piercing hívei gyakran számolnak be arról, hogy a migrénpiercing behelyezését követően jelentős javulást tapasztaltak, a rohamszerű fejfájásaikkal tekintetben, azonban a tudomány továbbra is szkeptikus a migrénpiercing hatásait illetően. Számos orvos és neurológus figyelmeztet, hogy nem áll elegendő bizonyítékunk arra, hogy valóban hatásos lenne a migrén kezelésében. Dr. Kovács Anna neurológus elmondta:

Bár sok beteg beszámol javulásról, ezt még nem támasztják alá nagy volumenű klinikai vizsgálatok. Lehetséges, hogy a migrénes betegek egyszerűen jobban érzik magukat a gondolattól, hogy megtalálták a megoldást a problémájukra, de a valós fizikai hatás még kérdéses.

Ha a piercing nem gyógyul megfelelően, hosszú távon gyulladást is okozhat, amely súlyosbíthatja a migrének erősségét
Ha a piercing nem gyógyul megfelelően, hosszú távon gyulladást is okozhat, amely súlyosbíthatja a migrének erősségétamoklv / Getty Images Hungary

Érdemes kipróbálnunk a migrénpiercinget?

Amíg nem rendelkezünk elegendő meggyőző tudományos bizonyítékkal, a migrénpiercinget érdemes lehet egy lehetséges placebo hatású megoldásként kezelnünk. Az alternatív terápiák között az akupunktúra vagy a jóga is hatásos lehet egyes betegek számára, ezáltal érdemes konzultálnunk az orvosunkkal, mielőtt új módszerek mellett döntünk.

Tekintsd meg a videónkat, ahol a Medical Piercing alapítóját, Takács Gabriellát kérdezzük arról, hogy hogyan enyhítheti a krónikus migrénnel élők fádalmait, a helyesen elkészített migrénpiercing!

Ha szívesen olvasnál még a migrénről, figyelmedbe ajánljuk ezt a cikkünket is!

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek