Van, aki sosem tisztítja meg ezt az eszközt, pedig az egészsége bánhatja

GettyImages-1327180209
Olvasási idő kb. 3 perc

A hajkefe tisztítása gyakran háttérbe szorul, ami felveti bizonyos egészségügyi problémák kockázatát.

Ha nem törődsz a hajkeféd állapotával, az idő múlásával a szennyezettsége elérheti azt a mértéket, ami már nemcsak hogy nem higiénikus, hanem a hajadra és a fejbőrödre nézve is káros lehet. A következőkből megtudhatod, pontosan mi történhet, ha elhanyagolod a hajkefét, illetve mi az ajánlott módszer a megtisztítására.

Ezért veszélyes, ha nem tisztítod meg a hajkeféd

Az emberek átlagosan 50-100 hajszálat veszítenek el naponta, amelynek egy része megakad a hajkefében, ahol a kozmetikai termékek maradványaival, az elhalt bőrsejtekkel és más szennyeződésekkel együtt ideális táptalaj jön létre a baktériumok és gombák elszaporodásához.

Ha nem tartod tisztán a hajkeféd, akkor mindezek a szennyeződések és mikrobák a hajadra kerülhetnek.

A hajad így hajlamosabb lehet a gubancolódásra és a sérülésre, miközben súlyosbodhatnak a fejbőrt érintő egészségügyi problémák, köztük a korpásodás, valamint a gyulladással járó, viszkető és hámló foltokat eredményező szeborreás dermatitisz.

A hajkefe szennyezett felületén könnyen elszaporodhatnak a gombák és baktériumok
A hajkefe szennyezett felületén könnyen elszaporodhatnak a gombák és baktériumokCarol Yepes / Getty Images Hungary

Ilyen sűrűn kell megtisztítani

Amennyiben a hajkefédre nézve az a benyomásod támad, hogy tisztításra szorul, akkor valószínűleg úgy is van! A szakemberek azt javasolják, hogy lehetőség szerint mindennap távolítsd el róla a felgyülemlő hajszálakat, és heti rendszerességgel alaposan tisztítsd meg.

Ha nem használsz hajformázó termékeket, például zselét vagy waxot, erre elegendő 2-3 hetente sort kerítened, ellenkező esetben viszont hetente legalább egyszer érdemes megtenned.

Tippek a hajkefe tisztításához

Ha elmulasztottad volna, akkor elsőként szedd ki a hajszálakat a kefe sörtéi közül. Ehhez szükség esetén használhatsz valamilyen hegyes tárgyat, például egy fogpiszkálót vagy ollót.

A következő lépésben áztasd be a hajkefét 10 percre szappanos vagy kímélő samponnal, esetleg mosogatószerrel felhabosított vízbe. Ha a kefe természetes anyagból készült (például fából van a nyelve vagy vaddisznószőr sörtékkel rendelkezik), akkor a választott tisztítási megoldás mindenképp szulfátmentes legyen. Ez esetben ajánlott eltekinteni az áztatástól, és csak belemártani a sörtéket a szappanos vízbe.

A hajkefe tisztítását a hajszálak eltávolításával kell kezdeni
A hajkefe tisztítását a hajszálak eltávolításával kell kezdeniDoucefleur / Getty Images Hungary

Ezután az ujjaid vagy egy régi fogkefe segítségével távolítsd el a szennyeződéseket a sörtékről, majd öblítsd le a hajkefét hideg csapvíz alatt. Végül rázd ki belőle a maradék vizet, és a sörtéivel lefelé fordítva hagyd megszáradni.

A hajkefe rendszeres tisztítása meghosszabbítja annak élettartamát. Ha azonban eldeformálódik, megreped vagy kihullanak a sörtéi, ne húzd tovább a cseréjét!

Problémás a fejbőröd? Itt egy természetes megoldás, ami nyugtató hatású, és a hajhullást is megállítja. 

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Ezt olvastad már?

Érdekességek